W katastrofach statków u wybrzeży Włoch zginęło 11 osób, a dziesiątki zaginęły

Skomentuj zdjęcie, Lekarze bez Granic podali, że wśród zaginionych jest 26 dzieci.

  • autor, George’a Wrighta
  • Rola, wiadomości BBC

Co najmniej 11 osób zginęło, a ponad 60 innych uznano za zaginione w wyniku zatonięcia dwóch statków u wybrzeży południowych Włoch – podają ratownicy.

Niemiecka organizacja charytatywna RESQSHIP podała, że ​​w poniedziałek wydobyła 51 osób z zatopionej drewnianej łodzi i znalazła 10 ciał uwięzionych w piwnicy w pobliżu wyspy Lampedusa.

W oddzielnym incydencie tego samego dnia zgłoszono zaginięcie ponad 60 osób, z których 26 to dzieci, podało MSF.

Agencje ONZ podały, że łodzie przewoziły migrantów wypływających z Libii i Turcji.

Według RESQSHIP osoby, które przeżyły katastrofę statku w pobliżu Lampedusy, zostały przekazane włoskiej straży przybrzeżnej i przetransportowane na brzeg w poniedziałek rano, a ofiary odholowano na wyspę.

Wysoki Komisarz Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców, Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji i Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF) podały we wspólnym oświadczeniu, że łódź wypłynęła z Libii i przewoziła migrantów z Syrii, Egiptu, Pakistanu i Bangladeszu.

Agencje podały, że drugi wrak znajdował się około 200 kilometrów od wybrzeży Kalabrii w południowych Włoszech.

Włoska straż przybrzeżna podała, że ​​jeden z 12 ocalałych zmarł po zejściu ze statku.

Shakila Mohammadi z Lekarzy bez Granic powiedziała, że ​​słyszała od ocalałych, że 66 osób nadal jest zaginionych, w tym co najmniej 26 dzieci, niektóre zaledwie kilkumiesięczne.

„Przypuszcza się, że zginęły całe rodziny z Afganistanu. Opuścili Turcję osiem dni temu i pili wodę przez trzy lub cztery dni. Powiedzieli nam, że nie mają kamizelek ratunkowych, a niektóre statki nie zatrzymywały się, aby im pomóc” – stwierdziła w oświadczeniu. . oświadczenie.

Morze Śródziemne to najniebezpieczniejszy znany na świecie szlak migracyjny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *