Stany Zjednoczone pozwały firmę Adobe za ukrywanie opłat za rozwiązanie umowy i utrudnianie anulowania subskrypcji

Jest Departament Sprawiedliwości USA Pozwany W pozwie przeciwko Adobe zarzucono, że firma oszukuje konsumentów, ukrywając opłaty za wcześniejsze rozwiązanie umowy i utrudniając klientom anulowanie subskrypcji.

W złożonej w poniedziałek skardze Departament Sprawiedliwości napisał: „Adobe wyrządziło szkodę konsumentom, zapisując ich w swoim domyślnym, wysoce lukratywnym planie subskrypcyjnym bez jasnego ujawnienia kluczowych warunków planu”.

Rząd twierdzi, że firma Adobe namawiała klientów do korzystania z „płatnej rocznej” subskrypcji, nie informując ich, że anulowanie planu w pierwszym roku będzie ich kosztować setki dolarów.

Firma Adobe ujawnia opłaty za wcześniejsze rozwiązanie umowy tylko w przypadku, gdy abonenci próbują zrezygnować z subskrypcji, a w skardze wskazano, że opłata za wcześniejsze rozwiązanie umowy stanowi „potężne narzędzie w utrzymaniu” umożliwiające uwięzienie konsumentów w subskrypcjach, których już nie chcą.

„Podczas rejestracji firma Adobe ukrywa drobne warunki swojego programu APM za opcjonalnymi polami tekstowymi i hiperłączami, demonstrując ujawnienia niezauważone i niewidoczne dla większości klientów” – czytamy w skardze. „Adobe zapobiega anulowaniu rezerwacji, stosując trudny i złożony proces anulowania”.

Adobe twierdzi, że planuje odrzucić roszczenia w sądzie.

„Usługi subskrypcyjne są wygodne, elastyczne i opłacalne, dzięki czemu użytkownicy mogą wybrać plan odpowiadający ich potrzebom, harmonogramowi i budżetowi” – ​​powiedziała w oświadczeniu Tana Rao, główny radca prawny i dyrektor założycielski firmy Adobe. „Naszym priorytetem jest zawsze zapewnienie pozytywnych doświadczeń naszym klientom. Zapewniamy przejrzystość warunków naszych umów subskrypcyjnych i mamy prosty proces anulowania.

W skardze DOJ zarzucono, że firma Adobe naruszyła przepisy federalne mające na celu ochronę konsumentów. Rząd domaga się „nakazu sądowego, kar cywilnych, godziwej ulgi pieniężnej i innych ulg”.

Adobe przeszło na model subskrypcyjny w 2012 roku i wymaga od konsumentów stałego płacenia za dostęp do oprogramowania firmy. W przeszłości użytkownicy mogli uzyskać dostęp do oprogramowania firmy po uiszczeniu jednorazowej opłaty. Federalna Komisja Handlu zauważa, że ​​abonamenty stanowią większość przychodów firmy.

READ  Demokraci dążą do tego, aby Karolina Południowa, a nie Iowa, stała się stanem pierwszego głosowania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *