W pożarze składu kontenerowego w Bangladeszu zginęło co najmniej 49 osób, a setki zostało rannych

Według państwowej agencji informacyjnej Bangladesz Sangpat Sangstha (PSS) w sobotę wieczorem w magazynie kontenerów BM w Chittagong w dzielnicy Chittagong wybuchł pożar.

BSS poinformowało, że co najmniej dziewięciu strażaków zostało wysłanych do ugaszenia pożaru. Dwóch strażaków zaginęło późną niedzielę.

Pojemniki wypełnione chemikaliami, w tym nadtlenkiem wodoru lub siarką, nadal eksplodowały, gdy w niedzielne popołudnie wezwano strażaków, aby ugasili pożar, podała agencja Reuters, powołując się na funkcjonariuszy straży pożarnej.

Chociaż przyczyna pożaru jest nieznana, strażacy stwierdzili, że mógł on wydostać się z pojemnika z nadtlenkiem wodoru i rozprzestrzenić się na inne pojemniki.

„Jest coraz trudniej z powodu toksycznych oparów w okolicy” – powiedział Newton Das Reuterowi.

Miejscowi powiedzieli agencji, że początkowa eksplozja spowodowała trzęsienie ziemi w okolicy, a później wybito niektóre szklane okna w lokalnej infrastrukturze.

Strażacy oceniają szkody na miejscu pożaru.

Urzędnicy zajezdni ogłosili odszkodowanie w wysokości 10 lakh Bangladeszu Dhaka (około 11 200 USD) dla każdej rodziny pracowników zabitych w pożarze, podał BSS.

Obiecali też sześć lakh Bangladesz Dhaka (około 6700 dolarów) za każdego pracownika, który stracił kończyny w ogniu i cztery lakh Bangladesz Dhaka (około 4500 dolarów) za innych rannych pracowników.

Stanowa agencja informacyjna donosi, że agencja powołała pięcioosobową komisję śledczą w sprawie śmiertelnego incydentu.

Incydent jest ostatnim z serii śmiertelnych wypadków w kraju Azji Południowej na przestrzeni lat.

W grudniu w pożarze zginęło co najmniej 38 osób Początek Na rzece Sukanda w południowej dzielnicy Jalagati.
Kilka miesięcy temu w wielkim pożarze zginęło co najmniej 52 osoby, a około 50 zostało rannych. Fabryka soków Rupganj, na wschód od stolicy Dhaki.

Z dodatkowym raportem Reutersa.

READ  Rentowności obligacji osiągnęły najwyższy poziom od dwóch lat, gdy kontrakty terminowe na akcje spadły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.