Wybór Morgana Stanleya mówi, że na rynkach rozpoczęła się zmiana paradygmatu. czego oczekujesz?

Trader na parkiecie Nowojorskiej Giełdy Papierów Wartościowych, 1 czerwca 2022 r.

Źródło: NYSE

Rynki globalne są na początku fundamentalnej transformacji po prawie 15 latach wyznaczanych przez niskie stopy procentowe i tani dług korporacyjny, według Morgan Stanley Współprzewodniczący Ted Beck.

Według Becka, przejście z warunków gospodarczych, które nastąpiły po kryzysie finansowym z 2008 r., i to, co nadejdzie, zajmie „12, 18, 24 miesiące”. drut W zeszłym tygodniu na konferencji finansowej w Nowym Jorku.

„To niezwykły moment; mamy naszą pierwszą pandemię od 100 lat. Mamy pierwszą inwazję na Europę od 75 lat. I mamy pierwszą światową inflację od 40 lat” – powiedział Beck. „Kiedy spojrzysz na kombinację pandemii, wojny i inflacji, sygnalizuje to zmianę paradygmatu, koniec 15 lat represji finansowych i następną erę”.

Kierownictwo czołowe Wall Street wydało w zeszłym tygodniu straszne ostrzeżenia dotyczące gospodarki, na czele z c. B. Morgan Chase Dyrektor wykonawczy Jimmy Damonktóry powiedział, że „huragan jest właśnie tam, na drodze, Nadchodzi nasza drogaTo uczucie odbiło się echem. Goldman Sachs Prezydent John Waldron określił nakładanie się „wstrząsów systemowych” jako bezprecedensowe. Nawet prezes Banku Regionalnego, Bill Demchak, powiedział, że myślał, że nadchodzi recesja nie ma ucieczki.

Zamiast budzić alarm, Beck – weteran Morgan Stanley od trzech dekad, który kieruje działem merchandisingu i bankowości firmy – podał historyczny kontekst, a także swoje wyobrażenie o tym, jak może wyglądać nadchodzący burzliwy okres.

ogień i lód

Rynki będą zdominowane przez dwie siły – niepokój o inflację lub „ogień” oraz recesję lub „lód”, powiedział Beck, który jest uważany za faworyta, który ostatecznie zastąpił dyrektora generalnego Jamesa Gormana.

„Będziemy mieć te okresy, kiedy jest strasznie gorąco, i inne okresy, kiedy jest zimno, a klienci będą musieli się po nich poruszać” — powiedział Beck.

W przypadku banków z Wall Street niektóre firmy będą prosperować, podczas gdy inne mogą zbankrutować. Przez lata po kryzysie finansowym handlowcy o stałym dochodzie Miałem do czynienia ze sztucznie cichymi rynkami, co daje im trochę pracy. Teraz, gdy banki centralne na całym świecie zaczną radzić sobie z inflacją, zdaniem Becka handlowcy obligacjami rządowymi i walutami będą bardziej aktywni.

Niepewność tego okresu, przynajmniej na razie, osłabiła aktywność fuzji, ponieważ firmy poruszają się w nieznanym. JPMorgan powiedział w zeszłym miesiącu, że opłaty za drugi kwartał spadły o 45%, podczas gdy zwroty z transakcji wzrosły aż o 20%.

„Kalendarz bankowy nieco się uspokoił, ponieważ ludzie zastanawiają się, czy wcześniej czy później wyjaśnimy tę zmianę paradygmatu” — powiedział Beck.

Ted Beck, Morgan Stanley

Źródło: Morgan Stanley

W krótkim okresie, jeśli wzrost gospodarczy będzie kontynuowany, a inflacja opadnie w drugiej połowie roku, Złotowłosa będzie Narracja To się utrzyma, a rynki wzmocnią się, powiedział. (Dla wagi tego Dimon, dostrzegając wpływ wojny na Ukrainie na ceny żywności i paliw oraz dążenie Rezerwy Federalnej do zmniejszenia bilansu, brzmiało: Pesymista Że ten scenariusz się skończy.)

Ale pchanie i ściąganie między obawami o inflację a stagnacją nie zostanie rozwiązane z dnia na dzień. Epokę po 2008 roku często określa się mianem „okresu finansowego”. represjeTeoria, w której decydenci polityczni utrzymują stopy procentowe na niskim poziomie, aby zapewnić tanie finansowanie dłużne krajom i firmom.

„Piętnaście lat represji finansowych to nie tylko kolejny krok za trzy czy sześć miesięcy… Będziemy prowadzić tę rozmowę przez następne 12, 18 czy 24 miesiące” — powiedział Beck.

realne stopy procentowe

Niskie lub nawet ujemne stopy procentowe były znakiem rozpoznawczym poprzedniej epoki, wraz ze środkami pompowania pieniędzy do systemu, w tym programami skupu obligacji, znanymi zbiorczo jako luzowanie ilościowe. Kroki te karały oszczędzających i zachęcały do ​​szalejących pożyczek.

Wysysając ryzyko z globalnego systemu finansowego przez lata, banki centralne zmusiły inwestorów do podejmowania większego ryzyka w celu uzyskania zwrotu. Firmy były nierentowne utrzymać się na powierzchni Poprzez łatwy dostęp do taniego długu. Tysiące startupów rozkwitało w ostatnich latach z mandatem, który pali pieniądze i rozwija się za wszelką cenę.

To koniec, ponieważ banki centralne traktują walkę z hiperinflacją jako priorytet. Ich wysiłki będą miały wpływ na wszystkich, od kredytobiorców kart kredytowych po aspirujących miliarderów, którzy prowadzą startupy z Doliny Krzemowej. Inwestorzy zainteresowali się kapitałem wysokiego ryzyka przewodnictwo Startupy do oszczędzania gotówki i osiągania rzeczywistej rentowności. Oprocentowanie wielu internetowych kont oszczędnościowych jest bliskie 1%.

Ale takie przejścia mogą być wyboiste. Niektórzy obserwatorzy są zaniepokojeni zdarzeniami typu Czarnego Łabędzia w kanalizacji systemu finansowego, w tym eksplozją tego, co jeden z menedżerów funduszy hedgingowych nazwał „największym bańka kredytowa historii ludzkości”.

Beck powiedział, że z popiołów tego okresu przejściowego wyłoni się nowy cykl koniunkturalny.

„Ta zmiana paradygmatu w pewnym momencie przyniesie nowy cykl” – powiedział. „Minęło dużo czasu, odkąd musieliśmy myśleć o tym, jak będzie wyglądał świat z realnymi stopami procentowymi i rzeczywistym kosztem kapitału, który odróżni firmy wygrywające od przegranych oraz wzrost akcji od utraty akcji”.

READ  Twoja lokalizacja Starbucks Go-to Bay Area może być zamknięta na czas nieokreślony

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.