Wall Street przedłuża rajd napędzany odbiciem technologicznym

  • Baker Hughes chybia szacunków zysku za IV kw
  • Inwestor venture capital, Elliott Management, przejmuje udziały w Salesforce
  • Żetony są w górę na uaktualnienie Barclay
  • Indeksy: Dow 0,76%, S&P 1,19%, Nasdaq 2,01%

NOWY JORK, 23 stycznia (Reuters) – W poniedziałek Wall Street gwałtownie zwyżkowała, ponieważ akcje spółek technologicznych zwyżkowały, gdy inwestorzy rozpoczęli tydzień pełen zysków z odnowionym entuzjazmem dla wiodących na rynku, szybkozbywalnych akcji, które załamały się w zeszłym roku.

Wszystkie trzy główne indeksy giełdowe przedłużyły piątkowe wzrosty, na czele z zaawansowanym technologicznie Nasdaq, podniesionym przez akcje półprzewodników. (.SOX).

„(Chipsy są) grupą w depresji, więc nie jestem zaskoczony” – powiedział Peter Tuss, prezes Chase Investment Advisors w Charlottesville w Wirginii. „Zobaczymy zarobki tych firm w ciągu najbliższych kilku tygodni i właśnie tam guma styka się z drogą”.

„To grupa gotowa na powrót”.

Sesja reprezentowała ciszę przed burzą w ciągu tygodnia wypełnionego głośnymi raportami o zyskach i zapleczem wypełnionym ważnymi danymi ekonomicznymi.

Inwestorzy są przekonani, że Rezerwa Federalna dokona podwyżki stóp procentowych w przyszłym tygodniu, mimo że bank centralny USA pozostaje zdeterminowany, by powstrzymać najwyższy cykl inflacji od dziesięcioleci.

„(Inwestorzy) są bardzo zadowoleni, że zobaczą mniej podwyżek stóp procentowych z banku centralnego, zbliżamy się do inflacji i podwyżek stóp procentowych” – dodał Tuz. „Akcje mogą dobrze sobie radzić w tym środowisku, zwłaszcza akcje o dużym wzroście, które napędzają rynek”.

Według narzędzia FedWatch firmy CME, rynki finansowe wyceniają prawdopodobieństwo 99,9% podwyżki docelowej stopy funduszy Fed o 25 punktów bazowych pod koniec dwudniowego posiedzenia poświęconego polityce pieniężnej.

Średnia przemysłowa Dow Jones (.DJI) S&P 500 wzrósł o 254,07 punktów, czyli o 0,76%, do 33 629,56. (.SPX) Nasdaq Composite wzrósł o 47,2 punktu, czyli o 1,19%, do 4 019,81. (.IXIC) Dodał 223,98 punktów, czyli 2,01% do 11 364,41.

READ  W grudniu inflacja konsumencka w USA ponownie spadła do 6,5%.

Spośród 11 głównych sektorów S&P 500 wszystkie z wyjątkiem energii (.SPNY) Wykończony na zielono z zapasami technicznymi (.SPLRCT) Wzrost o 2,3% na sesji, cieszący się największym wzrostem procentowym.

Sezon raportowania czwartego kwartału nabrał tempa, a 57 spółek zgłosiło wyniki S&P 500. Według Refinitiv 63% z nich przyniosło lepsze niż oczekiwano zwroty.

Handlowcy pracują na parkiecie giełdy nowojorskiej (NYSE) w Nowym Jorku, USA, 7 grudnia 2022 r. REUTERS/Brendan McDermid

Analitycy oczekują obecnie, że zyski S&P 500 w czwartym kwartale jako całość spadną o 3% rok do roku, ponad dwukrotnie więcej niż roczny spadek o 1,6% odnotowany wcześniej w tym roku w przypadku Refinitiv.

W tym tygodniu Microsoft Corp (MSFT.O) i Tesla Inc., a także kilka innych gałęzi przemysłu ciężkiego, w tym Boeing CO (ZAKAZ)3M Co (MMM.N)Union Pacific Corp (UNP.N)Dow Inc (poniżej)i Northrop Grumman Corp (NOC.N)Oczekuje się publikacji wyników kwartalnych.

Indeks półprzewodników z Filadelfii SE (.SOX) Po tym, jak Barclays podniósł sektor do „nadwagi” z „równej wagi”, wzrósł o 5,0%, co stanowi największy jednodniowy wzrost od 30 listopada.

Tesla wzrosła o 7,7% po tym, jak dyrektor naczelny Elon Musk napisał na Twitterze, że popiera prywatyzację producenta samochodów elektrycznych w ramach dochodzenia w sprawie oszustwa.

Baker Hughes Co (PKRO) Kwartalny zysk rozminął się z szacunkami ze względu na presję inflacyjną i trwające zakłócenia spowodowane wojną Rosji z Ukrainą. Akcje spółki świadczącej usługi związane z polami naftowymi spadły o 1,5%.

Firma zajmująca się oprogramowaniem w chmurze Salesforce Inc (CRM.N) Wzrósł o 3,1% po wiadomościach, że inwestor-aktywista Elliott Management Corp objął wielomiliardowe udziały w firmie.

Spotify Technology SA (PUNKT.N) Dołączył do rosnącej listy firm związanych z technologią, aby ogłosić nadchodzące redukcje zatrudnienia, tracąc 6% siły roboczej, ponieważ stopy procentowe rosną, a możliwość recesji nadal ciąży na akcjach wzrostowych. Akcje firmy zajmującej się strumieniowaniem muzyki wzrosły o 2,1%.

Na froncie gospodarczym oczekuje się, że Departament Handlu USA opublikuje w czwartek wstępne szacunki dotyczące produktu krajowego brutto w czwartym kwartale, który według oczekiwań analityków wyniesie 2,5%.

READ  Korea Północna wystrzeliwuje rakiety wystrzeliwane z łodzi podwodnych przed największymi od lat ćwiczeniami wojskowymi USA-Korea Południowa

W piątek szeroko zakrojony raport o osobistych wydatkach konsumpcyjnych (PCE) ma rzucić światło na wydatki konsumpcyjne, wzrost dochodów i, co najważniejsze, inflację.

Postępujące emisje przewyższają liczbę malejących emisji na NYSE w stosunku 2,77 do 1; Na Nasdaq stosunek wyniósł 1,73 do 1 na korzyść awansujących.

S&P 500 odnotował 11 nowych 52-tygodniowych maksimów i ani jednego dołka; Nasdaq Composite zanotował 82 nowe maksima i 19 nowych minimów.

Wolumen na akcjach amerykańskich wyniósł 11,99 mld akcji, w porównaniu ze średnią 10,62 mld w ciągu ostatnich 20 dni sesyjnych.

Raportowanie Stephena Culpa; Dodatkowe relacje Sreyashiego Sanyala i Johana M. Cheriana Edycja: Marguerita Choi w Bengaluru

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *