Wall Street zamknął się niżej na akcjach Apple i akcjach banków

  • Indeksy w dół: Dow 0,69%, S&P 500 0,84%, Nasdaq 0,81%
  • Akcje Apple spadają po raporcie o spowolnieniu zatrudniania
  • Akcje banków wycofują swoje zyski, aby zamknąć

18 lipca (Reuters) – Wall Street zamknął się w poniedziałek niżej po tym, jak akcje banków zlikwidowały wcześniejsze zyski i Apple (AAPL.O) Akcje zostały ściągnięte przez raport, że firma planuje spowolnić wzrost zatrudnienia i wydatków w przyszłym roku.

Po zaksięgowaniu mocnych wzrostów na rozpoczęcie sesji po wynikach Bank of America Corp (BAC.N) oraz Goldman Sachs Group Inc. (GS.N)Standard & Poor’s, sektor finansowy (.SPSY) Osłabiony w zamknięciu.

Akcje Apple zmieniły kurs i zamknęły się o 2,1% niżej do 147,1 USD w raporcie Bloomberga, który powiedział, że firma planuje spowolnić wzrost zatrudnienia i wydatki w przyszłym roku w niektórych jednostkach, aby poradzić sobie z potencjalnym spowolnieniem gospodarczym. Czytaj więcej

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Goldman Sachs zyskał 2,5%, ponieważ odnotował mniejszy niż oczekiwano 48% spadek zysków za drugi kwartał, dzięki sile na rynku instrumentów o stałym dochodzie.

Obawy o podwyżkę stóp procentowych o 1 punkt procentowy osłabły pod koniec lipca po wypowiedziach urzędników Rezerwy Federalnej, że decydenci polityczni mogą zobowiązać się do podwyżki o 75 punktów bazowych. Czytaj więcej

„Naprawdę trudno jest utrzymać zwyżkową dynamikę” – powiedział Ross Mayfield, strateg inwestycyjny w firmie Bird w Louisville w stanie Kentucky. „I to jest rodzaj niedźwiedzia historia rynku”.

Trader pracuje na giełdzie nowojorskiej (NYSE) w Nowym Jorku, USA, 13 lipca 2022 r. REUTERS / Brendan McDermid

Średnia przemysłowa Dow Jones (.DJI) Indeks spadł o 215,65 punktów, czyli 0,69%, do 31 072,61 Standard & Poor’s 500 (.SPX) Stracił 32,31 punktów, czyli 0,84%, do 3830,85 punktów, a Nasdaq Composite (dziewiętnasty) Spadł o 92,37 punktu, czyli 0,81%, do 11360,05 punktu.

Dziewięć z 11 głównych sektorów S&P 500 spadło wraz z opieką zdrowotną (.SPXHC) i wyposażenie (.SPLRCU) Cierpi większy spadek, podczas gdy energia (.SPNY) Osiągnął największe zyski.

READ  Chevron i Exxon osiągają rekordowe zyski z boomu cen ropy

Zarobki największych firm technologicznych będą uważnie obserwowane w przyszłym tygodniu, po tym, jak ich akcje przez większą część roku znajdowały się pod ogromną presją sprzedaży.

Wśród innych spółek technologicznych Alphabet, spółka matka Google, straciła 2,5%. Akcje IBM spadły o 1,3 proc.

Wolumen na giełdach amerykańskich wyniósł 10,63 mld akcji, w porównaniu ze średnią 12,15 mld dla całej sesji w ciągu ostatnich 20 dni sesyjnych.

Wcześniejsze emisje przewyższyły liczebnie spadające emisje na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych o 1,20 do 1; Na Nasdaq stosunek ten wyniósł 1,06 do 1 na korzyść spadających akcji.

S&P 500 osiągnął nowe 52-tygodniowe maksimum i 31 nowe minimum; Nasdaq odnotował 30 nowych maksimów i 78 nowych minimów.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

(zakrywa Echo Wang) w Nowym Jorku. Dodatkowe sprawozdania Shriachi Sanyala, burmistrza Bansari Kamdara i Sruthi Shankara w Bengaluru; Montaż przez Shunaka Dasguptę, Anila de Silvę i Deepę Babington

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.