Według doniesień NVIDIA dostarczy w tym kwartale 900 ton procesorów graficznych H100 AI, co daje liczbę 300 000 sztuk.

Procesory graficzne NVIDIA H100 AI były tematem przewodnim w branży, zdobywając pierwsze miejsca na wszystkich listach przebojów, jeśli chodzi o rekordową sprzedaż. Firma badawcza Omedia NVIDIA dostarczyła 900 ton H100 w drugim kwartale 2023 r., co oznacza naprawdę interesującą liczbę, ujawniła NVIDIA.

Procesory graficzne NVIDIA H100 dominują w przestrzeni AI i dostarczają tony co kwartał

Analiza ta wydaje się przede wszystkim dziwna, ale Omdia nie ujawniła powodu ujawnienia numeru przesyłki jako „wagi” procesorów graficznych. Można założyć, że Umeda uzyskał numery wysyłki od sprzedawcy, ale nie zostało to jeszcze potwierdzone. W rzeczywistych liczbach Omdia sugeruje, że pojedynczy procesor graficzny H100 waży około 3 kg; Dlatego też szacuje się, że w drugim kwartale Team Green sprzedał około 300 000 pojazdów H100, co stanowi ogromną liczbę, biorąc pod uwagę szacunki branżowe.

Źródło obrazu: Omadia

Liczba ujawniona przez Omdię uwzględnia wiele „czynników” do rozważenia, takich jak waga poszczególnych jednostek H100 i procesorów graficznych, ale nie będziemy się w to zagłębiać, bo to sprawi, że wszystko będzie nudne. Jednakże potwierdzenie wielkości dostaw H100 staje się konieczne, biorąc pod uwagę, że zespół Greena przewidział ogromne liczby procesorów graficznych napędzanych sztuczną inteligencją. Jakiś czas temu informowaliśmy, że NVIDIA planuje dostarczyć do 2024 roku od 1,5 miliona do 2 milionów procesorów graficznych napędzanych sztuczną inteligencją, z których większość obejmuje bardzo popularne H100, a raport Omidy pokazuje, że firma jest na dobrej drodze do osiągnięcia tego kamienia milowego.

Boom na genetyczną sztuczną inteligencję niewątpliwie wprawił firmy technologiczne w wyścig, a urządzenia H100 okazały się kluczowym katalizatorem integracji ze światem rzeczywistym. Należy się jednak spodziewać, że NVIDIA osiągnie imponujące liczby do końca roku, ponieważ raporty finansowe szybko zmierzają w stronę „pozytywną”.

READ  Android zgłasza „nieznane alerty śledzenia” — oto jak to sprawdzić

Można powiedzieć, że NVIDIA stworzyła silnego monopolistę, ponieważ jej konkurenci nie zbliżają się do wolumenu wysyłek firmy. Nadchodzą ekscytujące czasy i ciekawie będzie zobaczyć, jak potoczy się branża, szczególnie w przypadku firmy NVIDIA.

Źródło informacji: Urządzenia Toma

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *