Według pilotów 5 rzeczy, których nigdy nie powinieneś robić w samolocie

Podróż

Większość z nas mogłaby dowiedzieć się kilku rzeczy na temat bycia lepszymi podróżnikami lotniczymi – ponieważ nowe dowody złego zachowania na coraz bardziej nieprzyjaznym niebie są obecnie podawane codziennie, jeśli nie co godzinę, do naszych mediów społecznościowych i źródeł wiadomości.

Co powiesz na ten prosty sposób na zakończenie szaleństwa lotów bez przesiadek? Każdy podczas podróży przypomina bardziej pilota.

Cóż, w każdym razie większość pilotów.

Prawdopodobnie widziałeś tych mężczyzn i kobiety ze skrzydłami zajmujących od czasu do czasu puste miejsce w Twojej klasie i prawdopodobnie zauważyłeś ich zrelaksowane podejście do tego, co może być źródłem niepokoju dla reszty z nas. Robienie nieszczęścia.

Podążaj za ich przykładem – oni wiedzą, co robić.

Banda latawców i dziewczyn Rozmawiał z HuffPost O tym, że reszta z nas może latać mądrzej, a nie mocniej, a także o zachowaniach, którym ci doświadczeni profesjonaliści nigdy by się nie poddali jako pasażerowie cudzego samolotu.

Oto pięć nakazów i zakazów, które należy zapamiętać.

Nigdy nie idź do łazienki bez ponownego założenia butów

„Zrozumiałe jest, że wielu pasażerów zdejmuje buty, siadając, aby odpocząć podczas lotu, ale ja zawsze upewniam się, że mam je na sobie podczas korzystania z łazienki” – powiedział Stefan Dór Arnarsson, pilot islandzkich linii lotniczych PLAY.

Nie powinno to być zaskoczeniem dla nikogo, kto widział wnętrze samolotu – podłogi mogą być mokre – Bóg wie co.

„Nigdy nie poszłabym do łazienki boso” – powiedziała Michelle Joris, pilotka czarterowa i blogerka w Dutch Pilot Girl. „Jak szalone jest to?”

READ  iPhone 14 kontra iPhone 15: ponad 15 ulepszeń i zmian, których można się spodziewać

Nigdy nie zatrzymuj się, zanim samolot dotrze do bramki – oto dlaczego

Stanie w przejściu, gdy samolot się porusza, to ryzyko, którego nie warto podejmować. Surach — Stock.adobe.com

„Nigdy nie stanęłabym w przejściu, gdyby samolot nie był jeszcze przy bramce, z zapiętym pasem bezpieczeństwa” – powiedział Goris. „Chociaż wydaje się to logiczne, zdziwiłbyś się, ile razy pasażerowie wstają, zanim samolot dotrze do bramki”.

Odpinanie pasów bezpieczeństwa w czasie lotu samolotu, gdy świeci się kontrolka niezapiętych pasów, jest nielegalne. I niebezpieczne. Dzieje się tak dlatego, że pilot może być zmuszony do nagłego użycia hamulców, aby ustąpić pierwszeństwa przed nieoczekiwanym ruchem.

„Można sobie wyobrazić, że ludzie stojący w przejściu są narażeni na duże ryzyko zarażenia” – zauważył Goris.

Nie martw się o turbulencje, samolot został zaprojektowany tak, aby wytrzymać najgorsze

niepokojenie? Nie martw się, samoloty buduje się tak, aby przetrwały, w ten sam sposób, w jaki buduje się łodzie, aby poruszać się po bardziej wzburzonych wodach. Mustanowski – Stock.adobe.com

„Turbulencje są dla wielu uciążliwe, ale samolot nie spadnie z nieba” – powiedziała pilotka Jenny Carter z prywatnej firmy lotniczej Wheels Up.

„Zwykle nie jest to wcale niebezpieczne, jeśli postępujesz zgodnie z instrukcjami załogi lotniczej – pozostań na swoim miejscu i zapnij pasy bezpieczeństwa, gdy ci o tym powiedzą” – powiedziała.

Dla początkujących turbulencje mogą być źródłem niepokoju. Carter zasugerował, że trzeba po prostu myśleć o tym w kategoriach względnych.

„Porównuję turbulencje do rejsu łodzią” – powiedziała. „Na łodzi widać fale, skacząc po nich. Powietrze jest płynne jak woda, ale w powietrzu nie widać fal. Jest całkowicie bezpiecznie i samolot sobie z tym poradzi.”

Nie wkładaj obu toreb do kosza nad głową.

Nie bądź tym facetem, zostaw trochę miejsca w schowku nad głową dla innych. Space_Cat – Stock.adobe.com

„Na początku mojej kariery, podczas lotów komercyjnych, wrzuciłem obie torby do górnego kosza na śmieci i nie myślałem o tym więcej, aż do chwili, gdy jeden z ostatnich pasażerów samolotu wyglądał na bardzo przygnębionego, gdy w kabinie nie było już miejsca na jego torbę. kosz nad głową” – przyznał Carter.

READ  EA stworzyło PS2 Władca Pierścieni z silnikiem golfowym Tiger Woods

W dzisiejszych czasach łamanie zasad i noszenie jak największej ilości bagażu wydaje się normą – większość pasażerów udaje się prosto do najbliższego schowka nad głową, w dowolnym pomieszczeniu. Nie zachowuj się tak, ostrzegają doświadczeni piloci.

„Od tego dnia zawsze noszę ten plecak pod siedzeniem przede mną” – powiedział Carter. „Gdyby wszyscy zrobili tę małą rzecz, podróżowanie byłoby dla wszystkich znacznie łatwiejsze”.

Gdy zostaniesz poproszony o otwarcie zasłony okna, zrób to

Nie zadawaj pytań pilotowi, gdy zostaniesz poproszony o założenie rolet okiennych – może to pomóc uratować życie w sytuacji awaryjnej. Pomyśl o Stock.adobe.com

„Nigdy nie zamykam rolety podczas startu lub lądowania” – pilot i bloger Mindy Lindheim Powiedział HuffPostowi.

„Nie tylko zapewnia najlepsze widoki, ale także pozwala pasażerom zyskać dodatkową parę oczu!” Dodała: „Piloci nie widzą zbyt wielu skrzydeł z kokpitu, więc pasażer może być pierwszym zobaczyć coś nienormalnego i powiadomić personel pokładowy.” .

Nie oznacza to, że musisz spędzić całą podróż w oczekiwaniu na katastrofę.

„My, piloci, przygotowujemy się na najgorsze, ale nie zdarza się nam to spotkać” – podkreślił Lindheim.

„Jazda na lotnisko jest znacznie bardziej niebezpieczna niż latanie”.
Załaduj więcej…

https://nypost.com/2024/01/13/lifestyle/5-rzeczy-których-nigdy-nie powinieneś-nigdy-robić-w-samolocie-according-to-pilots/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign=site 20% przycisków

Skopiuj adres URL udostępniania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *