Whoopi Goldberg otworzyła „Widok” z przeprosinami na antenie za swoje komentarze na temat Holokaustu

„Wczoraj w naszym programie przekręciłem się. Wczoraj napisałem o tym na Twitterze, ale chcę, żebyś usłyszał to bezpośrednio ode mnie” – powiedział komik i aktor. „Powiedziałem coś, za co czuję się odpowiedzialny za to, by nie pozostawić bez zbadania, ponieważ moje słowa zdenerwowały tak wielu ludzi, co nigdy nie było moim zamiarem. Teraz rozumiem, dlaczego i za to jestem głęboko, głęboko wdzięczny, ponieważ informacje, które otrzymałem, były naprawdę pomocne i pomogło mi to zrozumieć różne rzeczy”.

Goldberg oburzyła się za komentarze, które wygłosiła dzień wcześniej na temat „Widoku”, mówiąc podczas dyskusji przy okrągłym stole o Decyzja okręgu szkolnego w Tennessee o zakazie używania „Mausa” że „Holokaust nie dotyczy rasy” i że dotyczy „dwóch białych grup ludzi”.

„Powiedziałem, że w Holokauście nie chodziło o rasę, a raczej o nieludzkość człowieka wobec człowieka” – powiedział Goldberg we wtorek w „Widoku”. „Ale rzeczywiście chodzi o rasę, ponieważ Hitler i naziści uważali Żydów za rasę niższą”.

Kontynuowała: „Teraz słowa mają znaczenie i moje nie są wyjątkiem. Żałuję moich komentarzy, jak powiedziałam, i stoję sprostowana. że. „

Goldberg przeprowadził również wywiad z dyrektorem generalnym Anti-Defamation League Jonathanem Greenblattem, który był jednym z tych, którzy zdecydowanie sprzeciwili się jej początkowym komentarzom.

„Nie ma wątpliwości, że Holokaust dotyczył rasy. Tak to widzieli naziści, dokonując systematycznego unicestwiania narodu żydowskiego na kontynentach, w różnych krajach, z umyślnym i bezwzględnym okrucieństwem” – powiedział podczas wywiadu.

Greenblatt wyjaśnił dalej, że podczas gdy naród żydowski nie pasuje idealnie do binarnego poglądu na rasę w USA, to antysemityzm, z którym od dawna się mierzy, jest po prostu inną formą rasizmu.

„Ideologia Hitlera, Trzecia Rzesza, opierała się na idei, że Aryjczycy, Niemcy, byli rasą panów, a Żydzi rasą podludzką. To był rasistowski antysemityzm” – powiedział. „Teraz to może nie pasować dokładnie lub czuć się inaczej niż sposób, w jaki myślimy o rasie w Ameryce XXI wieku, gdzie głównie chodzi o ludzi kolorowych, ale w całej historii narodu żydowskiego byli oni marginalizowani, byli prześladowani, byli wymordowani, w dużej mierze dlatego, że wielu ludzi czuło, że nie są tylko inną religią, ale w rzeczywistości inną rasą.”

Szacuje się, że podczas Holokaustu zginęło 6 milionów Żydów i 5 milionów innych, a antysemityzm trwa do dziś. W weekend dwa Synagogi w Chicago zostały zdewastowane, a Liga Przeciw Zniesławieniu ostrzega, że ​​ataki na ludność żydowską nasilają się. Chociaż większość incydentów antysemickich obejmuje nękanie i wandalizm, zdarzały się również napaści, z których co najmniej sześć zginęło od 2016 r., w tym w synagodze Drzewo Życia w Pittsburghu w 2018 r.

Bill Kirkos z CNN przyczynił się do powstania tego raportu.

READ  „Atrocity”: Pence ma pod ręką 1,2 miliona dolarów i 6-cyfrowy dług

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *