Ogromne zimowe burze w USA

Kilkanaście stanów było w środę pod pewnym rodzajem zimowego ostrzeżenia pogodowego, gdy ogromna burza zaczęła nacierać na duże połacie Stanów Zjednoczonych, z umiarkowanym śniegiem opadającym od Nowego Meksyku do Illinois.

Linie lotnicze odwołały w środę ponad 1300 lotów, przy czym większość odwołań dotyczyła Środkowego Zachodu, zgodnie z usługą śledzenia lotów FlightAware. Amtrak również odwołany pociąg na Środkowym Zachodzie i Południu.

W swojej najnowszej prognozie National Weather Service powiedział: „znaczący” system przyniósłby mieszaną torbę zimowych opadów, w tym obfity śnieg, deszcz ze śniegiem i marznący deszcz, do środkowych Stanów Zjednoczonych do czwartkowego ranka, zanim ruszyłby w kierunku północno-wschodnim.

Według Służby Pogodowej prognozowano obfite opady śniegu w Południowych Górach Skalistych, a także od środkowej i południowej równiny oraz środkowej doliny Mississippi przez Wielkie Jeziora. Spodziewano się również „korytarza ciężkiego lodu” z Teksasu przez dolinę rzeki Ohio.

(Mniej naukowa prognoza przyszła z Pensylwanii w środę, gdzie zgodnie z corocznym Dniem Świstaka, Punxsutawney Phil wskazywał, że będzie jeszcze sześć tygodni zimy).

Śnieg zaczął we wtorek po południu w Nowym Meksyku, Służba Pogodowa powiedziała, ostrzegając, że w środę na niższych wzniesieniach pojawi się śnieg. Najcięższy miał nadejść wieczorem, przy temperaturach znacznie poniżej zera. Oczekiwano, że w niektórych częściach Nowego Meksyku spadnie nawet 14 cali śniegu. Kolorado oraz Kansas widzieli podobne warunki i oczekiwano, że poranne dojazdy w tych stanach będą trudne.

W okolicach Chicago do wczesnej środy spadły prawie dwa cale śniegu, Służba Pogodowa powiedziała. Oczekiwano, że śnieg będzie spadać z prędkością do 1,5 cala na godzinę do południa. „Rozważ odłożenie podróży” meteorolodzy powiedzieli. „Przynieś zestaw ratunkowy, jeśli musisz prowadzić”. Urzędnicy powiedzieli, że Chicagowskie szkoły publiczne zostanie otwarta w środę i dodała, że ​​niektóre zajęcia pozalekcyjne zostaną przełożone. Przynajmniej jedno schronisko było otwarte dla tych, którzy potrzebowali pomocy.

READ  Pożar w Nowym Meksyku „pali sposób życia”

w Illinois, Rządowy JB Pritzker powiedział aktywował około 130 członków Gwardii Narodowej, aby pomóc zareagować na burzę, która, jak powiedział, może sprowadzić nawet 20 cali śniegu do centralnej części stanu i spowodować zamieć i zamieć na niektórych drogach. „W domu upewnij się, że twoje gospodarstwo domowe ma podstawowe rzeczy: żywność, wodę, lekarstwa” – pan. powiedział Pritzker. „Nie podróżuj ani nie jedź, jeśli możesz tego uniknąć”.

Rządowy Mike Parson z Missouri ogłosił stan wyjątkowy i zauważył, że ponad połowa stanu była już objęta ostrzeżeniem przed zimowymi burzami, a niektóre części centrum Missouri prawdopodobnie dostały od 8 do 15 cali śniegu. „Ostra zimowa pogoda nie jest czymś, czego jesteśmy obcy” powiedział w oświadczeniu. „Ale musimy być przygotowani na najgorsze”.

Oprócz ogłoszenia stanu wyjątkowego, Rządowy Kevin Stitt z Oklahomy powiedział ponad 500 ciężarówek w całym stanie było gotowych z 123 000 ton soli i piasku. Według Weather Service, zimowe ostrzeżenie przed burzą będzie obowiązywać we wschodnich częściach Oklahomy, a także w zachodnio-środkowym Arkansas, od południa w środę do północy w czwartek. Według ostrzeżenia, porywiste wiatry i nagromadzenie lodu mogą prowadzić do przerw w dostawie prądu na całym obszarze.

„Należy przewidywać przerwy w dostawie prądu trwające 24 godziny, a być może nawet kilka dni, w częściach południowo-wschodniej Oklahomy” – powiedział Weather Service w ostrzeżenie.

Inne części Stanów Zjednoczonych nieprzyzwyczajone do takiej zimowej pogody, takie jak środkowy Teksas, przygotowywały się na śnieg i mroźne wiatry.

Spodziewano się, że do środy wieczorem w niektórych częściach Dallas, Fort Worth i okolicznych obszarach nagromadzi się marznący deszcz i lód. „Najbardziej martwi nas potencjał oblodzenia, który jest najgorszy w prowadzeniu i może powodować przerwy w dostawie prądu i łamanie drzew” powiedział Służba Pogodowa w Fort Worth.

Przed burzą niezależny okręg szkolny Dallas, jeden z największych okręgów w północnym Teksasie, ogłosił, że jego szkoły będą zamknięte w czwartek i piątek.

READ  Urzędnicy z Wirginii ostrzegają przed możliwą epidemią odry na lotniskach Dulles i Reagan – NBC4 Washington

Według Kevina Darmofala, meteorologa w stanie Serwis pogodowy. Wiatry o prędkości do 30 mil na godzinę w środę wieczorem mogą utrudnić odśnieżanie w Kansas, panie. – powiedział Darmofal. Powiedział, że wiatry te „spowodują wiejący i dryfujący śnieg”, co również utrudni podróżowanie.

W Michigan spodziewano się opadów od 9 do 16 cali śniegu do późnej czwartkowej nocy, ogłoszono serwis pogodowy.

Zimowa burza w tym tygodniu jest ostatnią w tym roku, która nawiedziła Stany Zjednoczone. A burza śnieżna W ostatni weekend wzdłuż wschodniego wybrzeża zrzucono prawie półtora metra śniegu w Bostonie, ustanawiając jednodniowy rekord ustanowiony w 2003 roku.

Jezus Jiménez przyczyniły się do raportowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *