Wiadomości Bidena dzisiaj: prezydent otwiera rezerwy ropy, aby rozwiązać problem cen gazu, mówi, że Putin wydaje się „samoizolować” i wątpi w wycofanie się Ukrainy

„Musisz być śmieszny”: odpowiedź Bidena na pytania ukraińskie od reportera Fox News

Prezydent Joe Biden nakazał wypuszczanie do 1 miliona baryłek ropy dziennie ze Strategicznych Rezerw Ropy Naftowej przez następne sześć miesięcy, próbując kontrolować ceny, które wzrosły od czasu, gdy Stany Zjednoczone i ich sojusznicy nałożyli na Rosję surowe sankcje.

Oświadczenie to pojawiło się po tym, jak zarówno Biały Dom, jak i Pentagon powiedzieli, że uważają, że Władimir Putin został błędnie poinformowany o postępach wojny przez swoich czołowych doradców i ostrzegli, że siły rosyjskie wycofane z obszarów w pobliżu Kijowa mogą zostać przesunięte do dalszych walk.

Tymczasem prezydent świętuje Transpłciowy Dzień Widzeniaktóry proklamował „celebrowanie aktywizmu i determinacji, które napędzały walkę o równość płci” oraz „uznawanie trudności i dyskryminacji, z którymi społeczność transpłciowa nadal boryka się w naszym kraju i na całym świecie” – że w sposób kierowany przez Republikanów uchwalać przepisy, które są bezpośrednio skierowane do osób, które nie handlują ludźmi. Zgodne z płcią, w tym dzieci.

W środę Biden wygłosił również przemówienie na temat stanu pandemii koronawirusa i ogłosił uruchomienie centralnej strony internetowej z zasobami, przed otrzymaniem drugiego zastrzyku przypominającego szczepionki Pfizer. Dyrektor CIA jest ostatnią osobą w administracji, która uzyskała pozytywny wynik testu na obecność wirusa, a dzień wcześniej spotkał się z prezydentem – choć byli daleko i zamaskowani.

1648757115

Biały Dom popiera oświadczenie kampanii Bidena, że ​​nie ma nic niemoralnego w interesach jego syna Huntera na Ukrainie iw Chinach.

Oliver O’Connell31 marca 2022 21:05

1648756928

Zapytany, czy Biały Dom trollował Władimira Putina, Bedingfield odpowiedział: „To są twoje słowa, nie nasze”.

Oliver O’Connell31 marca 2022 21:02

1648756844

„Mały bandaż nad rozszerzającą się raną’

Prezydent Joe BidenPlanuję wypuścić milion baryłek olej Grupy klimatyczne opisały każdy dzień amerykańskich strategicznych rezerw ropy w ciągu najbliższych sześciu miesięcy jako „mały bandaż na zaostrzenie rany”, które potępiły koncerny naftoweChęć osiągania ogromnych zysków, podczas gdy konsumenci są narażeni na gwałtowne wzrosty ceny gazu.

Louise Boyle, korespondent ds. klimatu dla niezależnyraporty.

Oliver O’Connell31 marca 2022 21:00

1648756754

O wojnie Rosji na Ukrainie Bedingfield mówi: „Dzisiaj ogłosiliśmy dodatkowe sankcje wobec rosyjskich firm technologicznych, które umożliwiły Putinowi prowadzenie wybranej przez siebie wojny”.

Później dodaje: „Widzieliśmy niepodważalne dowody na to, że jest to strategiczna katastrofa dla Rosji”.

Ponadto: „Sam Putin powiedział, że sankcje te nałożyły na rosyjską gospodarkę bezprecedensowe koszty, a naszą rolą jest dalsze wzmacnianie Ukrainy na polu bitwy”. [and] „Aby wzmocnić swoje ręce przy stole negocjacyjnym”.

Oliver O’Connell31 marca 2022 20:59

1648756566

Kate Bedingfield rozpoczyna konferencję prasową od odnotowania, że ​​Biały Dom świętuje Dzień Transpłciowy, zauważając, że osoby transpłciowe, zwłaszcza dzieci, nadal zmagają się z niedopuszczalnie wysokim poziomem zastraszania i dyskryminacji.

Oliver O’Connell31 marca 2022 20:56

1648755944

Oliver O’Connell31 marca 2022 20:45

1648755892

Dyrektor NEC odpowiada na pytania dotyczące uwolnienia rezerw ropy

Dyrektor Narodowej Rady Gospodarczej Brian Dees przemawia na codziennej konferencji prasowej Białego Domu i mówi o uwalnianiu 1 miliona baryłek dziennie ze Strategicznych Rezerw Ropy Naftowej.

Twierdzi, że Stany Zjednoczone mają „zdolność operacyjną do tego”, a ropa zostanie uwolniona ze wszystkich czterech krajowych składowisk.

„Naszym celem jest zapewnienie ulgi wszystkim Amerykanom we wszystkich obszarach geograficznych w całym kraju”.

Deese już przyznaje, że nie da się z całą pewnością przewidzieć ceny rynkowej ropy. Odmówił również podania nazw firm, które czerpią zyski.

Administracja uważa, że ​​obecna sytuacja pokazuje, że Ameryka musi iść w kierunku bezpieczeństwa energetycznego i prawdziwej niezależności energetycznej. Obejmie to zmniejszenie zależności od paliw kopalnych.

Oliver O’Connell31 marca 2022 20:44

1648755044

Biden mówi, że Putin wydaje się „izolować” od doradców

Prezydent Joe Biden Czwartek twierdził, że Prezydent Rosji Władimir Putin Wydaje się, że z powodu swojej inwazji „izoluje się” od swoich najbliższych doradców, w tym wyższych urzędników wywiadu Ukraina Wydaje się, że jest on w dużej mierze wyłączony w całym kraju.

W przemówieniu zapowiadającym wysiłki zmierzające do obniżenia cen gazu, które Stany Zjednoczone obwiniają za wycofywanie się z rosyjskiej ropy oraz za inflację, prezydent dał jasno do zrozumienia, że ​​nie „chce zbytnio inwestować” w raporty, ale zasadniczo potwierdził doniesienia, które trwały od tygodni, o istnieniu poważnej różnicy zdań między Putinem a jego czołowymi doradcami i strategami.

John Bowden ma najnowsze wiadomości.

Oliver O’Connell31 marca 2022 20:30

1648754116

Zagrożenie! Mistrzyni Amy Schneider odwiedza pokój prasowy

W przemijającym dniu widzenia, niebezpieczeństwo! Mistrzyni Amy Schneider odbyła wycieczkę po Zachodnim Skrzydle i odwiedziła pokój prasowy.

Dla każdego podróżnika w Białym Domu Scott Bixby z dzienny potwór:

Amy Schneider, pierwsza kobieta, która wygrała ponad milion dolarów w Jeopardy! , odwiedził salę odpraw w Białym Domu przed dzisiejszą odprawą, aby podkreślić obchody Międzynarodowego Dnia Transseksualistów przez administrację, „by być widocznym, jak sądzę”. .

Schneider, który jest osobą transpłciową, powiedział dziennikarzom, że niedawna fala przepisów zakazujących transpłciowym dzieciom uprawiania sportu w szkole lub zabraniająca nauczycielom omawiania kwestii LGBT jest „naprawdę przerażająca”.

„Niektórzy z nich w szczególności odmawiają usług medycznych dla młodzieży transpłciowej”, powiedział Schneider, „jest to dla mnie naprawdę smutne i przerażające”.

Schneider spotkał się dziś z drugim mężczyzną Doug Imhoff dla wszystkich zawodników i spotka się z młodymi transpłciowymi osobami, aby uczcić ten dzień.

Oliver O’Connell31 marca 2022 20:15

1648753740

NA ŻYWO — Kate Bedingfield, dyrektor ds. komunikacji w Białym Domu, prowadzi odprawę

Oglądaj na żywo jako Kate Bedingfield, dyrektor ds. komunikacji w Białym Domu, briefingi

Oliver O’Connell31 marca 2022 20:09

READ  Rosja uderza we wschodnią i południową Ukrainę; Cywile ewakuowani z zakładów Mariupol

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.