Wiadomości z Badgers: 3 krótkie wnioski ze zwycięstwa 76-75 nad Purdue

W półfinale Wisconsin Badgers pokonali Purdue Boilermakers 76:75 po dogrywce. Turniej Wielkiej Dziesiątki W sobotę zwycięzca meczu Maxa Kleschmidta w klasycznym thrillerze.

Dzięki zwycięstwu Badgers awansują do finału turnieju, gdzie zmierzą się ze zwycięzcą meczu Illinois Fighting Illini vs. Nebraska Cornhuskers. Początek meczu zaplanowano na niedzielę o 14:30.

W ofensywie drużyna Wisconsin trafiała na 43,2 procent z gry i 21,9 procent z trzech, wykonując wystarczającą liczbę zagrań, aby wygrać, pod wodzą Chuckie Hepburna, który zdobył 22 punkty.

W defensywie Badgers utrzymywali Purdue na poziomie 45,1% z gry i 31,3% z głębi pola, mimo że wykorzystali 32 rzuty wolne.

Oto trzy krótkie wnioski ze zwycięstwa Badgers 76-75 nad Purdue Boilermakers.

Bezpieczeństwo

Badgers musieli polegać na swojej obronie przez cały mecz, podczas gdy Wisconsin czasami miał problemy z gry i rzucane za trzy punkty.

Wisconsin rozpoczęło ofensywę powoli, tracąc każdy z pięciu pierwszych rzutów za trzy punkty, co skłoniło Purdue do szybkiego objęcia prowadzenia.

Jednak podobnie jak w piątkowym meczu na Northwestern, Badgers zdołali podtrzymać serię 11-2 i objąć pierwsze prowadzenie w meczu, ponieważ Purdue nie potrafił trafić na wiele trójek w tym odcinku.

Wisconsin toczy się szybko i ten mecz nie był wyjątkiem, a Badgers zamienili obronę w atak i ruszyli na dobrą passę.

Ostatecznie Badgers utrzymali Purdue na 1/8 z trzech w pierwszej połowie, co odegrało kluczową rolę w utrzymaniu Boilermakers na 36 punktach, ponieważ ten ostatni miał 18 prób rzutów wolnych w pierwszej połowie.

Jednak druga połowa pokazała naprawdę dobrą grę w defensywie, szczególnie na początku tej połowy.

Podczas gdy Purdue dobrze strzelał piłką, Wisconsin był w stanie wymusić 11 strat, utrzymując Boilermakers bezbramkowy przez okres 5:20, gdzie wymusili sześć strat i utrzymali ich w grze pomimo kilku ofensywnych błędów.

READ  Pożar hotelu w Nowej Zelandii: Co najmniej 6 zabitych, wielu zaginionych w Wellington

Co ważniejsze, Wisconsin trzymał Purdue z dala od linii rzutów wolnych aż do końca regulaminowego czasu, kiedy byli do tego zmuszeni.

Badgers mieli pewne wady, gdy Purdue trafił za trzy punkty, trafiając 4/6 z głębi pola i 12/23 z gry.

Jednak ten pięciominutowy odcinek uratował Wisconsin, utrzymując Badgers w zasięgu ręki, aby zachować szansę na zwycięstwo w czasie, gdy ich ofensywa miała problemy.

W dogrywce Purdue miał 10 prób, z czego dziewięć, podczas gdy Boilermakers nie wykorzystali wszystkich trzech prób do kosza z gry.

Cierpienie

Brak równowagi w rzutach wolnych odegrał dużą rolę w niedzielnym meczu, utrzymując Boilermakers w zasięgu ataku, ponieważ zakończyli mecz 32 próbami z linii w porównaniu do dziewięciu Badgers.

Największym beneficjentem był Zach Edey, który strzelił 19 razy i trafił 14 rzutów wolnych.

Badgers jednak nie poradzili sobie z szybkim gwizdkiem, który spowodował faul Nolana Wintera, Tylera Walla i Stevena Kraula, co zmusiło Wisconsin do gry z Carterem Gilmore'em przez większą część dogrywki.

Jednak we wszystkich próbach rzutów wolnych Badgers pozostawali w grze, dorównując wynikowi Purdue na linii strzałami sprzęgłowymi w linii, aż do końcowego gwizdka.

W niedzielę nie było inaczej. Faule zawsze są punktem spornym, gdy Badgers zmierzą się z Boilermakers, ale najważniejsze jest to, że Wisconsin znalazło sposób na przeciwstawienie się Stormowi za pomocą różnych kombinacji składów.

W obliczu kontuzji, gdy Tyler Wall i John Blackwell wyraźnie borykali się z problemami, a Chuckie Hepburn wciąż zmagał się z bólem kolana, Badgers wciąż znaleźli sposób na zwycięstwo w nieprawdopodobnym ustawieniu, pokonując przeciwnika, który dwukrotnie był ich najlepszym w sezonie zasadniczym.

Wisconsin nie strzelało dobrze, co było głównym powodem, dla którego wszedłem do gry, ponieważ trafiali 7/32 (21,9%) trójek.

AJ Storr miał problemy ze swoim występem, szczególnie w drugiej połowie, gdzie strzelił 3 z 12, ale Badgers odnieśli jednak największe zwycięstwo w roku, co doprowadziło ich do finału turnieju Wielkiej Dziesiątki.

READ  Toyota nadal jest numerem 1, ale listę problemów uzupełniają wycofania produktów i skandale certyfikacyjne

Chuckiego Hepburna

Niewiele można powiedzieć o występie Chuckiego Hepburna, ponieważ obrońca Badgers był w sobotę najlepszym zawodnikiem drużyny.

Pokonując problemy z kolanem na tyle długo, że mógł przeczekać piątkowy mecz z Northwestern Wildcats, Hepburn przepracował 38 trudnych minut, zdobywając 22 punkty 12 września z gry.

W dole, gdy Storr miał trudności z trafianiem do siatki, Badgers zwrócili się do Hepburna, który pokazał, że potrafi być sprzęgłem strzelca, gdy jego drużyna go potrzebuje.

Duża część jego akcji miała miejsce w drugiej połowie w ofensywie, kiedy Hepburn zdobył 14 punktów, strzelając 6 z 8 i zbierając trzy kluczowe przechwyty.

Gdy mecz był już rozstrzygnięty, główny trener Greg Gard zarządził piękną akcję, która zaowocowała dobrą okazją dla Hepburna do sytuacji 1 na 1, po czym prześliznął się obok Bradena Smitha i po sygnale dźwiękowym zdobył bramkę w decydującym położeniu.

Następnie w dogrywce Hepburn zmusił Bradena Smitha do kluczowej straty na 21 sekund przed końcem, goniąc go na odległość 30 metrów, gdy obrońca Purdue przeszedł przez środek kortu.

Po tych słowach Max Kleschmidt w końcu oddał śmiertelny strzał i na pięć sekund przed końcem przejechał pływakiem nad Zachem Eddym, aby dać Borsukom zwycięstwo i wysłać ich do finału turnieju Wielkiej Dziesiątki.

Po meczu z Northwestern Hepburn powiedział, że pewność siebie nie przeszkodziła mu w grze przeciwko Purdue.

Nie tylko zagrał, ale obrońca Badgers walczył całym sercem przez 38 minut, a Wisconsin potrzebował każdej minuty tego wysiłku, aby wygrać ten mecz.