„Wiarygodność” banku centralnego jest zagrożona, a Bullard mówi, że konieczne są „wstępne obciążenia” podwyżek stóp procentowych.

Prezes Rezerwy Federalnej w St. Louis, James Bullard, przedstawił argumenty za szybkim działaniem w sprawie stóp procentowych, mówiąc, że bank centralny powinien zareagować w poniedziałek, aby przyspieszyć inflację.

„Myślę, że musimy wstępnie załadować schron bardziej niż wcześniej. Zaskakujące jest, że inflacja się cofa. To duża inflacja” – powiedział Bullard Steve Liesman z CNBC w wywiadzie na żywo. „Skrzynka z skrzekiem„Wywiad.

„Nasza wiarygodność jest tutaj i musimy reagować na dane” – dodał. „Myślę jednak, że można to zrobić w zorganizowany sposób, który nie zakłóca rynków”.

Te komentarze pojawiły się po tym, jak Bullard wszedł na rynki w zeszłym tygodniu, mówiąc, że uważa, że ​​bank centralny powinien podnieść swoją kluczową krótkoterminową stopę kredytową do pełnego punktu procentowego do lipca. Ta pozycja, w wywiadzie dla Bloomberg News, spowodowała niestabilność akcji i zwiększyła rynki terminowe o siedem punktów procentowych do końca 2022 roku.

Dzięki temu rynki skłaniają się teraz do 50 punktów bazowych lub 0,5 punktu procentowego na marcowym posiedzeniu.

„Myślę, że moja sytuacja jest dobra i postaram się przekonać moich kolegów, że jest dobra” – powiedział Bullard CNBC.

Przyszłość rynku akcji w poniedziałek rano była nieco niższa, powiedział, ponieważ niektóre zachęcające wiadomości o animozji między Rosją a Ukrainą wzrosły z poprzednich poziomów.

Chociaż wszyscy urzędnicy w Federalnym Komitecie Otwartego Rynku wyrazili chęć podwyżki stóp w marcu, Bullard mógł być znacznie gorszy. O wiele więcej urzędników uważa, że ​​na nadchodzącym posiedzeniu wystarczy ruch o ćwierć punktu.

„Historia mówi nam o polityce banku centralnego, że nagłe i agresywne działania mogą w rzeczywistości mieć szkodliwy wpływ na wzrost i stabilność cen, do których dążymy” – powiedział prezes Fed w San Francisco M.J.ary Daly powiedział w niedzielę w programie CBC „Face the Nation”. „Tak więc lubię widzieć, co się dzieje w marcu, bardzo uważać na to, co widzimy przed nami i podnosić kolejną stopę procentową, kiedy wydaje się, że jest to najlepsze miejsce do tego”.

READ  Brock Birdie z 49ers spodziewał się, że przegapi sześć miesięcy z rozdartym UCL w łokciu rzuconym przeciwko Eagles

Bullard podkreślił jednak, że inflacja rośnie od miesięcy i że bank centralny musi być silny w używaniu swoich narzędzi do kontrolowania inflacji.

Inflacja jest gorsza dla grup o niskich dochodach

Pokazał wskaźnik cen konsumpcyjnych za styczeń 7,5% wzrost w ciągu 12 miesięcyZamiast szacunków Wall Street, kontynuuje wzorzec, który rozpoczął się w drugiej połowie 2021 roku.

„Moja interpretacja nie ogranicza się do tego raportu, ale ostatnie cztery raporty wskazują, że inflacja rośnie i przyspiesza w amerykańskiej gospodarce” – powiedział Bullard.

Pomimo silnego wzrostu inflacji, realne dochody często spadają, ponieważ inflacja jest wyższa niż średnie zarobki godzinowe.

„Inflacja, którą obserwujemy, jest bardzo zła dla rodzin o niskich i średnich dochodach” – powiedział. „Ludzie są niezadowoleni, zaufanie konsumentów spada. To nie jest dobra sytuacja. Musimy zapewnić ludzi, że będziemy chronić cel inflacyjny i wrócimy do 2%”.

Rynki rzucą okiem na myślenie Fed jeszcze w tym tygodniu, gdy FOMC opublikuje protokół ze swojego styczniowego posiedzenia. Częścią interesu jest to, jak Fed zacznie zmniejszać aktywa o prawie 9 bilionów dolarów, które podwoiły się podczas epidemii, gdy Fed kupił biliony obligacji skarbowych i obligacji hipotecznych.

Pomimo rosnącej inflacji, bank centralny planuje kupić w przyszłym miesiącu 20 miliardów dolarów w dodatkowym skarbcu, z prawie 28 miliardami dolarów w MBS, przed zakończeniem programu w marcu.

Bullard powiedział, że chciałby, aby redukcja rezerw obligacji rozpoczęła się od „pewnego planu B w naszej kieszeni” w drugim kwartale, kiedy bank centralny mógłby faktycznie sprzedać całe aktywa, ale nie pozwolić, by przychody były bezczynne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *