5 rzeczy, które warto wiedzieć przed otwarciem giełdy w poniedziałek 14 lutego

Oto najważniejsze wiadomości, trendy i analizy, których inwestorzy potrzebują, aby rozpocząć dzień handlu:

1. Stabilność kontraktów terminowych po komentarzach czołowego rosyjskiego dyplomaty

Traderzy na parkiecie Nowojorskiej Giełdy Papierów Wartościowych, 11 lutego 2022 r.

Źródło: NYSE

kontrakty terminowe na akcje w USA Zlikwidowało wcześniejsze ostre straty i na krótko przyniosło pozytywne efekty, aby rozpocząć nowy tydzień po tym, jak rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow pojawił się w poniedziałek, aby wskazać, że Moskwa będzie kontynuować rozmowy z przedstawicielami Unii Europejskiej i NATO w sprawie Ukrainy. Inwestorzy obserwują możliwość inwazji Rosji na Ukrainę, a Rezerwa Federalna bardziej agresywnie podniesie stopy procentowe w tym roku, począwszy od przyszłego miesiąca.

  • ten Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych W zeszłym tygodniu osiągnęła poziom 2% po raz pierwszy od 2019 r. po największym wzroście cen konsumpcyjnych od 12 miesięcy w czwartek od 1982 r. i ponownie w piątek po tym, jak sekretarz stanu USA Anthony Blinken powiedział, że „rosyjska inwazja może rozpocząć się w każdej chwili”. na Ukrainie. Rentowność 10-lat okazała się w poniedziałek dodatnia na podstawie komentarzy Ławrowa, spadając do 1,98%.
  • ten Średnia przemysłowa Dow Jones w piątek Zrzucono 503 punktylub 1,4%. ten Standard & Poor’s 500 spadła o 1,9% i Nasdaq Zrzucanie mieszanki 2,8%. Wszystkie trzy indeksy giełdowe spadły w ciągu tygodnia.

2. Fed Bullard mówi, że „nasza wiarygodność jest zagrożona” w walce z inflacją

Jamesa Pollarda

Olivia Michał | CNBC

Przewodniczący Rady Rezerwy Federalnej w St. Louis Jamesa Pollarda W poniedziałek powtórzył w CNBC, że chciałby, aby do lipca stopy procentowe wzrosły o 100 punktów bazowych. „Nasza wiarygodność jest tutaj zagrożona” – dodał Pollard, odnosząc się do potrzeby radzenia sobie z gwałtownie rosnącą inflacją. Dodał, że Fed powinien: Dokręcanie „obciążenia przedniego”. Ceny bullarda przywołują niespokojne rynki w czwartek.

Przed terminem Pollarda odbędą się trzy regularne posiedzenia Fed – w marcu, maju i czerwcu. Według CME rynki wyceniają około 55% szans na siedem podwyżek stóp Fed w tym roku. Bank centralny publikuje w środę protokół ze styczniowego posiedzenia, ponieważ inwestorzy uważnie obserwują wszelkie nowe informacje na temat planów stóp procentowych, oczekiwań inflacyjnych lub wyników bilansów.

3. W przyszłym tygodniu: dane o inflacji hurtowej, sprzedaży detalicznej i zarobkach

4. Rosyjskie FM apeluje o dalsze rozmowy z Zachodem w obliczu napięć na Ukrainie

Ławrow, główny dyplomata Rosji rozmyślny Prezydent Rosji Władimir Putin kontynuuje w poniedziałek rozmowy z Zachodem na temat rosyjskich żądań bezpieczeństwa w obliczu napięć wokół Ukrainy. Wypowiedź rosyjskiego ministra spraw zagranicznych zdawała się wskazywać na zamiar Kremla pozostania na ścieżce dyplomatycznej, mimo że Stany Zjednoczone ostrzegają, że Moskwa może w każdej chwili dokonać inwazji na Ukrainę.

Przemawiając na początku spotkania z Putinem, Ławrow zasugerował, że Moskwa powinna kontynuować dialog ze Stanami Zjednoczonymi i ich sojusznikami, mimo że odrzucili oni główne postulaty Rosji w zakresie bezpieczeństwa. Moskwa chce m.in. Gwarantuje, że NATO nie pozwoli na przystąpienie Ukrainy i innych byłych republik radzieckich.

5. Główny most USA-Kanada zostaje ponownie otwarty, gdy trwa protest w Ottawie

Funkcjonariusze policji stoją na ulicy, podczas gdy kierowcy ciężarówek i kibice nadal blokują dostęp do Ambassador Bridge, który łączy Detroit i Windsor, w proteście przeciwko mandatom szczepionki na koronawirusa (COVID-19) w Windsor, Ontario, Kanada 12 lutego 2022 r. .

Carlos Osorio | Reuters

Najbardziej ruchliwe przejście graniczne między Stanami Zjednoczonymi a Kanadą był otwarty W poniedziałek, po tym, jak protestujący demonstrowali przeciwko restrykcjom Covid, zamknęli drogę na prawie tydzień. Ambassador Bridge został ponownie otwarty dla ruchu w niedzielę wieczorem po tym, jak policja w Windsor w Ontario aresztowała od 25 do 30 protestujących i zatrzymała kilka samochodów. Po tym, jak 7 lutego protestujący zaczęli blokować dostęp do mostu, producenci samochodów w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie zaczęli zamykać lub ograniczać produkcję. Przeprawa prowadzi 25% całkowitego handlu między dwoma krajami.

  • Podczas gdy spór o most został rozwiązany, w stolicy Kanady, Ottawie, trwały większe protesty przeciwko środkom łagodzącym Covid. Zasady pandemii są surowsze w Kanadzie niż w Stanach Zjednoczonych, ale Kanadyjczycy w dużej mierze je poparli.

Associated Press przyczyniła się do powstania tego raportu. otwórz konto teraz Aby Klub Inwestycyjny CNBC śledził każdy ruch strzały Jima Cramera. Śledź działania szerszego rynku jak profesjonalista CNBC PRO.

READ  Papież Franciszek: podróż do Kanady pokazała, że ​​być może będzie musiał przejść na emeryturę | Papież Franciszek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *