Wizyta rosyjskiego premiera Michaiła Miszustina w Chinach była pogrążona w sankcjach

Premier Rosji Michaił Miszustin i delegacja kolegów udali się w tym tygodniu do Chin z nadzieją na wzmocnienie więzi gospodarczych z Pekinem.

Ale odpowiednik Miszustina, premier Li Qiang, który zaprosił go na wizytę, podobno odmówił spotkania się z nim na forum biznesowym Chiny-Rosja we wtorek. Według rosyjskiej gazety Wiedomosti.

Wyżsi urzędnicy i dyrektorzy największych chińskich firm również odmówili spotkania z nim i jego współpracownikami, z których wielu jest objętych sankcjami na Zachodzie z powodu rosyjskiej wojny na Ukrainie, Wiedomosti wspomniany.

zamiast, Wyślij mi wiadomość Do forum wyrażającego zainteresowanie budowaniem współpracy z Rosją i promowaniem handlu rosyjsko-chińskiego wg Globalne czasy.

Miszustin jest najwyższym rangą rosyjskim urzędnikiem, który odwiedził Pekin od czasu rozpoczęcia przez Rosję inwazji w 2022 roku.

Jedno ze źródeł powiedziało: „Nawet dużym biznesmenom, którzy chcieli i byli gotowi do zabrania głosu, nie pozwolono spotkać się z władzami – nie chcieli podejmować nawet najmniejszego ryzyka”. Wiedomosti.

Podobno podczas lotu doszło również do innych napastowań. Chińskie centrum wymiany walut odmówiło przekazania 100 juanów rosyjskiemu urzędnikowi podczas lotu, ponieważ podał on nazwisko osoby objętej sankcjami.

Mimo potknięć podczas wizyty, Miszustinowi udało się spotkać z chińskim prezydentem Xi Jinping Przyjazd do Szanghaju i praca nad umowami ekonomicznymi, Moskwa Times wspomniany. Shi, który spotkał Miszustina w Pekinie Powiedział również w oświadczeniu, że Chiny będą nadal współpracować z Rosją tam, gdzie zbiegają się wspólne interesy.

„Chiny są skłonne do dalszego stanowczego stanowiska wobec Rosji w kwestiach o fundamentalnym znaczeniu dla obu stron” – powiedział Xi.

Li Mishustin został przyjęty w Pekinie Również.

Kulminacją wizyty był premier Rosji Podpisać szereg umów z ChinamiWedług Reutera.

Pozornie mieszane przyjęcie pojawia się, gdy Chiny pracowały nad zrównoważeniem strategicznie ważnych stosunków z Rosją, podczas gdy Moskwa toczy wojnę z Ukrainą.

READ  Prezydent Sri Lanki ucieka na Malediwy, protestujący szturmują urząd premiera

Analiza amerykańskiego wywiadu wykazała, że ​​chiński prezydent był zaskoczony wysiłkiem wojennym prezydenta Rosji Władimira Putina na początku 2022 r. Ale Chiny odniosły pewne korzyści, Skorzystaj z obniżonej rosyjskiej ropy i umożliwienie wzrostu importu rosyjskich produktów energetycznych do 88 miliardów dolarów, według danych zebranych do lutego, podał Bloomberg.

Chiny unikają publicznego potępienia wojny na Ukrainie, a ostatnio wkroczyły, by zaoferować pośrednictwo w pokoju między Ukrainą a Rosją, aczkolwiek na warunkach bardziej akceptowalnych dla Rosji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *