Wojna między Izraelem a Hamasem eskaluje w związku z kryzysem w Gazie: aktualizacje na żywo

17:00 czasu wschodniego, 19 listopada 2023 r

Źródła podają, że negocjatorzy są bliscy osiągnięcia porozumienia w sprawie wstępnego uwolnienia kilkudziesięciu zakładników przetrzymywanych w Gazie.

Od Alexa Marquardta i MJ Lee z CNNLudzie oglądają zdjęcia zakładników Hamasu podczas demonstracji w Tel Awiwie w Izraelu, 11 listopada.

Ahmeda Garabli/AFP/Getty Images

Ostatni projekt potencjalnej umowy Zapewnij uwolnienie zakładników Proponuje cztero-pięciodniową przerwę w walkach o wcześniejsze uwolnienie 50 zakładników przetrzymywanych przez Hamas w Gazie, podają CNN dwa źródła zaznajomione z negocjacjami.

Nie osiągnięto jeszcze porozumienia, a tekst porozumienia był przedmiotem dyskusji tygodniami. Ale negocjatorzy z różnych krajów, w tym wyżsi urzędnicy w administracji prezydenta USA Joe Bidena Wyraża rzadką pewność siebie O postępie.

Choć rozmowy mogą się jeszcze zakończyć i mogą pojawić się punkty sporne, źródła podają, że do osiągnięcia porozumienia potrzeba już kilku dni.

Dwa źródła podały CNN, że Hamas niedawno nagle zawiesił rozmowy na znak kruchości rozmów, a jednym z nich był atak Izraela. Szpital Al-Shifa W Gazie. Ale w końcu dyskusje powróciły.

Punkty zaczepienia: Wciąż jest więcej szczegółów na temat pomocy, a Izrael wyraża obawę, że pomoc może trafić do Hamasu, a nie do ludności cywilnej. Według źródła Hamas początkowo żądał 500 ciężarówek z pomocą dziennie. Choć rozmowy są w toku, transakcja obejmująca ponad 200 ciężarówek będzie stanowić wyzwanie logistyczne, podało źródło.

Pojawiają się również pytania dotyczące tego, jak sprawdzać ciężarówki i z jakich punktów wejścia skorzystać. Pomoc ta obejmowała paliwo i olej kuchenny dla piekarni i była kontynuowana po początkowych przerwach w przypadku zakładników.

Wydania rozłożone: Według źródeł najnowsze dyskusje obejmują plany ewakuacji zakładników, przy czym opóźnienia mogą wzrosnąć po wstępnym uwolnieniu znacznej liczby cywilów.

Izrael przedstawił listę około 100 cywilnych zakładników, które chce uwzględnić w umowie, podało źródło CNN. Izrael publicznie zażądał uwolnienia wszystkich zakładników.

Hamas oświadczył, że jest gotowy uwolnić 50 zakładników w ramach wielodniowego rozejmu. A zakładnicy w wieku około 20–25 lat mogą zostać wypuszczeni później, w miarę przedłużania się napadów.

Hamas stwierdził, że przerwa w wojnie jest konieczna, aby zebrać zakładników przetrzymywanych w różnych miejscach w Gazie i przez różne grupy sprzymierzone z Hamasem.

Rada Bezpieczeństwa Narodowego USA i Ambasada Izraela w USA odmówiły komentarza w sprawie tej historii. Ambasada Kataru w USA nie odpowiedziała natychmiast na prośbę o komentarz.

O tym poście poinformowała Priscilla Alvarez z CNN.

READ  Jones: Tua Tagovailoa wyróżnił się wśród Delfinów, NFL i nie tylko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *