Wojna na Ukrainie: Bitwa o stabilność Bachmut – Przywódca Ukrainy

  • Napisane przez Kathryn Armstrong
  • wiadomości BBC

podpis pod zdjęciem,

Miasto Pakhmut we wschodniej Ukrainie zostało zniszczone po miesiącach walk

Naczelny dowódca Ukrainy mówi, że bitwa o Bachmut, ukraińskie miasto, które Rosja od miesięcy próbuje zdobyć, „stabilizuje się”.

Na początku tego miesiąca zachodni urzędnicy oszacowali, że od zeszłego lata w Bakhmut zginęło lub zostało rannych od 20 000 do 30 000 rosyjskich żołnierzy.

Ale mimo to Walerij Załużny powiedział, że „ogromne wysiłki” sił ukraińskich utrudniają Rosji.

Moskwa jest chętna na zwycięstwo po tym, jak ostatnio nie udało jej się osiągnąć znaczących wzrostów.

Mimo to analitycy wojskowi uważają, że Bachmut ma niewielką wartość strategiczną, a miasto ma teraz znaczenie symboliczne.

na Facebooku, Powiedział generał porucznik Załużnyj że chociaż sytuacja na frontach Ukrainy „najtrudniej jest na kierunku Bachmut… dzięki ogromnemu wysiłkowi sił obronnych udaje nam się ustabilizować sytuację”.

Generał porucznik Zalogny został rozlokowany po rozmowie z brytyjskim szefem sztabu obrony, admirałem Sir Tonym Radakinem, na temat sytuacji na Ukrainie.

Jego uwagi są najnowszym pozytywnym sygnałem ze strony ukraińskich urzędników o długiej walce o Bachmuta.

Ołeksandr Serski, dowódca sił lądowych kraju, powiedział w czwartek, że siły rosyjskie są „wyczerpane” w pobliżu Bachmutu.

Sersky dodał, że chociaż Rosja „nie porzuciła nadziei na schwytanie Bachmuta za wszelką cenę, pomimo strat w sile roboczej i sprzęcie… traci znaczną siłę”.

„Już wkrótce skorzystamy z tej okazji, tak jak zrobiliśmy to pod Kijowem, Charkowem, Bałaklą i Kubiańskiem” – powiedział, odnosząc się do udanych ukraińskich kontrataków w zeszłym roku.

Nagranie opublikowane przez jego biuro w starym magazynie pokazało, jak rozdaje medale żołnierzom, których nazwał „bohaterami”.

Ale w oświadczeniu dodano: „Ukraińska obrona pozostaje zagrożona okrążeniem z północy i południa”.

Tymczasem Instytut Wojny, — powiedział w czwartek że podczas gdy Grupa Wagnera nadal ma przewagę liczebną nad Ukrainą, siły ukraińskie „nadal wyczerpują najemników, co umożliwi siłom ukraińskim prowadzenie nieokreślonych przyszłych operacji ofensywnych”.

Wagner, prywatna organizacja najemników, jest w centrum rosyjskiego ataku na Bachmuta. Jej przywódca, Jewgienij Prigożyn, zaryzykował swoją reputację, zdobywając miasto.

Przed inwazją w Bachmucie mieszkało około 70 000 osób, ale pozostało tylko kilka tysięcy.

Jej zdobycie zbliżyłoby Rosję nieco do kontrolowania całego obwodu donieckiego, jednego z czterech regionów wschodniej i południowej Ukrainy, które Rosja nielegalnie zaanektowała we wrześniu ubiegłego roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *