Wśród współprzewodniczących znajdują się Zendaya i Jennifer Lopez

Tegoroczna Met Gala będzie imprezą w ogrodzie.

Vogue ogłosił w czwartek, że gala 2024 – która odbędzie się 6 maja – zbiegnie się z wystawą „Śpiące królewny: moda na przebudzenie” w Metropolitan Institute of Art. Dress code na wieczór to „Ogród czasu”.

Współprzewodniczącymi wieczoru Anny Wintour byli Zendaya, Jennifer Lopez, Bad Bunny i Chris Hemsworth. W tym roku Hemsworth będzie obecny na ceremonii po raz pierwszy, a pozostali trzej współprzewodniczący uczestniczyli w niej w przeszłości. „Ogród czasu” powstał na podstawie opowiadania J. J. Ballarda z 1962 roku pod tym samym tytułem

Oświadczenie ogłoszono na kanałach społecznościowych Vogue’a wraz z filmem, na którym Wintour wysłała SMS-y do swoich współprzewodniczących z pytaniem, czy 6 maja mają wolne.

„Każdy ma zestaw Garden of Time, który mógłby pożyczyć” – napisał Hemsworth w poście na Instagramie obok wątku tekstowego.

„Ogród czasu” powstał na podstawie opowiadania J. J. Ballarda z 1962 roku pod tym samym tytułem.

Met Gala to największa noc w modzie i Hollywood. Przypada zawsze w pierwszy poniedziałek maja.

W zeszłym roku współprzewodniczącymi byli Penelope Cruz, Dua Lipa, Roger Federer i Michaela Coel. Gala uświetniła wystawę „Karl Lagerfeld: Beauty Line” z zachowaniem zasad ubioru „na cześć Karla”. Jared Leto pojawił się na dywanie przebrany za kota w hołdzie dla ukochanego zwierzaka Lagerfelda, Choupette.

Na tegorocznej wystawie „Śpiące królewny” zaprezentowanych zostanie około 250 obiektów pochodzących ze stałej kolekcji Instytutu Kostiumografii na przestrzeni 400 lat. Wystawa będzie kształtowana wokół trzech głównych „stref” – lądu, morza i nieba.

Występy na koncercie zwykle nie są ogłaszane z wyprzedzeniem. W zeszłym roku Lizzo była niespodziewaną artystką.

READ  Demi Moore świętuje 67. urodziny byłego męża Bruce'a Willisa: „Wdzięczny za naszą mieszaną rodzinę”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *