Pierwszy pogląd na przedłużającą się epidemię Covid-19 na poziomie stanu ujawnia siedem stanów najbardziej dotkniętych

Zbliżenie / Kobieta z długą historią Covid-19, która jest całkowicie przykuta do łóżka, musi korzystać z wózka inwalidzkiego, aby poruszać się między pokojami w swoim domu.

Cztery lata po wprowadzeniu SARS-CoV-2 badacze nadal mają trudności ze zrozumieniem długotrwałej choroby covid, w tym z prostym pytaniem, ile osób na nią choruje. Szacunki dotyczące częstości występowania tej choroby są bardzo zróżnicowane w zależności od różnych metod badawczych i definicji choroby. Teraz po raz pierwszy Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom podjęły próbę oszacowania częstości występowania tej choroby wśród dorosłych w każdym stanie i terytorium USA. Wyniki ponownie pokazują szeroki zakres szacunków dotyczących częstości występowania, jednocześnie ujawniając stany, które zostały poważnie dotknięte i stany, które wydawały się stosunkowo oszczędzone.

Ogólnie CDC ustaliło, że w siedmiu stanach na południu, zachodzie i środkowym zachodzie odnotowano od 8,9% do 10,6% długoterminowych przypadków Covid-19: Alabama, Montana, Dakota Północna, Oklahoma, Tennessee, Wyoming oraz stan z najwyższym wskaźnikiem na 10,6 procent, Wirginia Zachodnia. Wyniki zostały opublikowane dzisiaj Cotygodniowy raport CDC dotyczący zachorowalności i śmiertelności.

Na drugim końcu spektrum znajdują się stany Nowa Anglia, Waszyngton i Oregon, które odnotowały niższy wskaźnik rozpowszechnienia, wahający się od 3,7% do 5,3%. Najniższy wskaźnik odnotowano na Wyspach Dziewiczych Stanów Zjednoczonych i wyniósł 1,9%. Waszyngton, DC i Guam miały zakres od 1,9 do 3,6 procent.

Częstość występowania długoterminowego doświadczenia związanego z Covid-19 wśród dorosłych w wieku ≥18 lat w jurysdykcjach.

Częstość występowania długoterminowego doświadczenia związanego z Covid-19 wśród dorosłych w wieku ≥18 lat w jurysdykcjach.

Na potrzeby tych szacunków badacze z CDC zdefiniowali przedłużające się przypadki COVID jako objawy zgłaszane przez pacjentów trwające co najmniej 3 miesiące, które nie występowały przed zarażeniem się COVID-19. Objawy te obejmują szeroką gamę dolegliwości, od problemów żołądkowo-jelitowych po kołatanie serca, bóle stawów, objawy ze strony układu oddechowego, schorzenia neurologiczne i zmęczenie.

READ  Badanie: Synowie kobiet z PCOS są dwukrotnie bardziej narażeni na otyłość

Szacunki opierają się na odpowiedziach na ankietę przeprowadzoną przez Krajową Agencję Nadzoru w 2022 r. W badaniu nie uwzględniono niektórych ważnych danych, w tym tego, czy ludzie byli leczeni w ostrej fazie zakażenia Covid-19 i ile czasu minęło od zakażenia. Ich najdłuższy covid (jeśli nie) i ostateczna długość statusu szczepień. Dane na temat szczepień były dostępne jedynie od podzbioru ankietowanych osób i nie zostały ujęte w raporcie.

Autorzy uważają, że odkrycia „pomogą zidentyfikować dysproporcje geograficzne w zakresie przedłużającego się Covid-19 w całych Stanach Zjednoczonych, co może pomóc w podjęciu interwencji mających na celu poprawę równości w zdrowiu”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *