Wybory 2024: czołowi przywódcy Demokratów zalecają Bidenowi wycofanie oferty reelekcji

Harrisburg, Pensylwania (AP) – Prezydent Joe Bidena Nalegając na swoich zwolenników, aby pozostali zjednoczeni podczas serii niedzielnych postojów w kluczowej Pensylwanii, niektórzy czołowi Demokraci w Kongresie prywatnie sugerowali, że nadszedł czas, aby zrezygnował ze swojej kandydatury na reelekcję. Intensyfikujące pytania O tym, czy zasługuje na kolejny post.

Zwracając się do porywającego nabożeństwa przed skąpanymi w słońcu witrażami kościoła Chrystusowego Mount Airy w Filadelfii, 81-letni Biden zażartował: „Wiem, że mam 40 lat”, ale „Robię to od dawna czas.” czas.”

„Szczerze mówiąc, nigdy nie byłem większym optymistą, jeśli chodzi o przyszłość Ameryki, jeśli będziemy trzymać się razem” – powiedział.

Tam i podczas wieców z członkami związku w Harrisburgu Biden wygłosił krótkie przemówienia poruszające znane tematy. Pozostawia jednak mnóstwo miejsca zwolennikom głównego nurtu, którzy mogą wstać i debatować z nim. W tym sensie zwrot w Pensylwanii wydawał się bardziej demonstracją poparcia dla prezydenta ze strony głównych kręgów politycznych niż udowodnieniem, że zostaną mu jeszcze cztery lata.

Jednak jego partia jest głęboko podzielona.

Podczas gdy Kongres przygotowuje się do wznowienia prac w tym tygodniu, przywódca Demokratów w Izbie Reprezentantów Hakeem Jeffries zwołał w niedzielne popołudnie panel składający się z prawodawców wysokiego szczebla, aby poznać ich poglądy. Przedstawiciel Nowego Jorku. Jerry Nadler, przedstawiciel Connecticut. Jim Himes i Republika Kalifornii. Według dwóch osób zaznajomionych ze spotkaniem kilku przywódców klubu Demokratów, w tym Mark Tagano, powiedziało prywatnie, że Biden powinien ustąpić. .

Jednak inni czołowi Demokraci, w tym członkowie wpływowego Czarnego Klubu w Kongresie, stanowczo argumentowali, że Biden powinien zostać wybranym przez tę partię. Rozmowa była szeroko zakrojona, a przywódcy grup dzielili różne poglądy na temat sytuacji, ale nie było konsensusu co do tego, co robić – twierdzą ludzie.

Co warto wiedzieć o wyborach w 2024 r

Biden osobiście dzwonił w weekend do prawodawców. Przyłączył się do rozmowy telefonicznej z zastępcami kampanii i powtórzył, że nie planuje rezygnować z wyścigu. Zamiast tego prezydent zapowiedział, że będzie mocno naciskał i przyspieszył swoją podróż polityczną, według dwóch osób, które wypowiadały się pod warunkiem zachowania anonimowości w celu omówienia prywatnych rozmów.

READ  Win+C, najbardziej przeklęty skrót klawiaturowy systemu Windows, ponownie odchodzi na emeryturę

Senator Alex Padilla z Kalifornii rozmawiał z prezydentem, demokratą, który powiedział, że on i inni przewodzą kampanii Bidena, aby „pozwolić Joemu być Joe i wyciągnąć go”.

„Jestem całkowicie przekonany, że możemy to zmienić” – Padilla powiedziała The Associated Press.

Tymczasem senator. Osoba zaznajomiona z myślą Marka Warnera powiedziała, że ​​w poniedziałek nie odbędzie się żadne spotkanie w celu omówienia przyszłości Bidena i, jak wspomniano wcześniej, dyskusje te będą odbywać się podczas zwykłego wtorkowego lunchu klubu ze wszystkimi senatorami Demokratów. Osoba ta stwierdziła, że ​​prywatne spotkanie nie jest już możliwe po upublicznieniu informacji, że Demokraci z Wirginii kontaktują się z senatorami w sprawie Bidena i że trwają różne rozmowy między senatorami.

A pięciu różnych demokratycznych prawodawców podało już informację publiczną Wezwał Bidena do zaprzestania kampanii reelekcyjnej Do przodu Listopad. Osobiste spotkanie w tym tygodniu oznacza, że ​​prawodawcy będą mieli więcej okazji do omówienia obaw co do możliwości przetrwania Bidena przez pozostałe cztery miesiące kampanii – nie wspominając o kolejnych czterech latach w Białym Domu – i jego realnych szans na pokonanie przypuszczalnego kandydata Partii Republikańskiej, Donalda Trumpa . atut.

Zespół kampanii Bidena również dzwonił i wysyłał SMS-y do prawodawców.

Jednak wezwania do poddania się nadeszły z różnych stron.

Radny miasta Tampa i członek Komitetu Narodowego Demokratów Alan Glendon wezwał w niedzielę Bidena, aby „ustąpił i pozwolił wiceprezydent Kamali Harris na realizację swojego programu jako naszej kandydatki Demokratów”. „Nadszedł czas, aby Joe Biden ustąpił” – napisał w serwisie X reżyser Rob Reiner, który w przeszłości pomagał organizować efektowne hollywoodzkie zbiórki pieniędzy na rzecz Bidena.

Konwencja Demokratów jest szybka bliższy I piątek Bidena Wywiad z ABC Nie przekonuje części sceptyków.

Barry Goodman, prawnik ze stanu Michigan, gospodarz zbiórki pieniędzy dla Demokratów, powiedział, że wspiera Bidena, ale przekaże swoje wsparcie Harrisowi, jeśli się wycofa. Jest to godne uwagi, ponieważ Goodman był współprzewodniczącym finansowym obu kampanii gubernatora stanu Michigan Gretchen Whitmer.

READ  Baker Mayfield rzuca zwycięskie przyłożenie podczas debiutu Rams vs. Raiders w „Thursday Night Football”

„Nie mamy dużo czasu” – powiedział Goodman. „Nie sądzę, że prezydent odejdzie. Ale jeśli to zrobi, myślę, że będzie to Kamala.

Nie było takiej sugestii w Mount Airy, gdzie pastor Louis Felton porównał prezydenta do Józefa i biblijnej historii o jego „różowym płaszczu”. W nim Józef zostaje sprzedany do niewoli w Egipcie przez swoich zazdrosnych braci, ostatecznie zdobywając wysoką pozycję w królestwie faraona, a jego bracia błagają go o pomoc, początkowo go nie rozpoznając.

„Nigdy nie pomijaj Josepha” – błagał Felton. Następnie, odnosząc się do Demokratów wzywających Bidena do ustąpienia, dodał: „O to właśnie chodzi, panie Trump. Ludzie ci zazdroszczą. Zazdrosny o Twój upór, zazdrosny o Twoje wsparcie. Zazdroszczę Bożej ręki w Twoim życiu.

Felton poprowadził modlitwę, w której powiedział: „Nasz prezydent jest zniechęcony. Ale dzisiaj przez Twojego Ducha Świętego odnów jego umysł, odnów jego ducha, odnów jego ciało.

Po nabożeństwie Biden udał się do biura kampanii w Filadelfii, gdzie senator Demokratów ze stanu Pensylwania. John Fetterman wygrywa trudny wyścig w 2022 r., dochodząc do siebie po udarze.

„Jest tylko jeden facet, który może pokonać Trumpa” – powiedział Fetterman. „Zrobi to dwa razy i uśpi go na dobre”.

Później, po wyjściu z Air Force One w Harrisburgu, zapytano prezydenta, czy Partia Demokratyczna jest za nim, i odpowiedział stanowcze „tak”.

Na spotkaniu związkowym dołączyli do niego przedstawiciele Partii Demokratycznej z Pensylwanii. Madeleine Dean powiedziała: „W grę wchodzi demokracja. Jest człowiek, który to rozumie, Joe Biden.

Isabelle Afonso, która oglądała przemówienie Bidena w Harrisburgu, stwierdziła, że ​​była zaniepokojona oglądaniem programów debat prezydenckich, ale nie uważa, że ​​powinien on rezygnować z wyścigu i powiedziała, że ​​może wygrać. „Wiem, że jest stary, ale jeśli coś mu się stanie, wiem, że zastąpi go rozsądna osoba” – powiedział 63-letni Afonso.

READ  Pasażerowie zostaną odwołani w weekend Dnia Pamięci (Memorial Day)

Na tej samej imprezie 73-letni James Johnson powiedział, że wie, jak to jest z wiekiem zapominać o różnych rzeczach, ale nazwał Bidena „wojownikiem”. Oznajmił, że zmiana prezydenta w Partii Demokratycznej wywoła zamieszanie.

„Mówię o Demokratach, którzy są przez całe życie i o osobach, które są w Partii Demokratycznej od długiego czasu” – powiedział Johnson. „Mogą z tego powodu zdecydować się na skok ze statku”.

Jednak inni nie są do końca przekonani.

Demokrata w Senacie z Connecticut. Chris Murphy powiedział CNN, że Biden „musi odpowiedzieć na pytania zadawane przez wyborców”. Jednocześnie: „Myślę, że jeśli zrobi to w tym tygodniu, będzie na dobrej pozycji”.

Biden odmówił poddania się niezależnym testom poznawczym, argumentując, że codzienne trudy prezydentury są wystarczającym dowodem na jego bystrość psychiczną. Niemniej jednak przedstawiciel Adam Schiff, kalifornijski demokrata, powiedział w niedzielę NBC: „Byłbym szczęśliwy, gdyby zarówno prezydent, jak i Donald Trump przeszli test poznawczy”.

Schiff skorzystał z sugestii Bidena wyrażonej w wywiadzie dla ABC, że przegrana z Trumpem jest do zaakceptowania, tak jak zrobiła to część Demokratów.

„Nie chodzi tylko o to, czy dał z siebie wszystko na poziomie kolegialnym, ale czy podjął właściwą decyzję, rzucając pałeczkę lub przekazując ją” – powiedział Schiff.

—-

Weissert i Mascaro donieśli z Waszyngtonu. Współautorzy prasy Zeke Miller i Kevin Freking w Waszyngtonie, Michelle Price w Nowym Jorku, Meg Kinnard w Chapin w Południowej Karolinie i Bill Barrow w Nowym Orleanie wnieśli swój wkład w powstanie tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *