Wyciekły szczegóły iPhone’a 16 Pro, ukryte iPady i najnowsze zwycięstwo Androida nad Apple

Zaktualizowano 8 czerwca o szczegółowe informacje na temat ulepszonych możliwości sztucznej inteligencji Siri.

Przyglądamy się wiadomościom i nagłówkom Apple z tego tygodnia, w tym najnowszym wyciekom z iPhone’a 16 Pro, sprzętowi zapewniającemu prywatność iPadowi Pro, opóźnieniu wdrożenia sztucznej inteligencji Apple, niedoborom sprzętu podczas WWDC, ukrytemu sprzętowi Apple, Androidowi pokonującemu obietnicę Apple w zakresie bezpieczeństwa oraz… Jestem Macmanem” – odpowiada.

Apple Loop jest tutaj, aby przypomnieć Ci niektóre z wielu dyskusji, które toczyły się wokół Apple w ciągu ostatnich siedmiu dni. Możesz także przeczytać moje cotygodniowe podsumowanie nowości na temat Androida w serwisie Forbes.

Ukryta funkcja iPada Pro

W iPadzie Pro dostępna jest nowa funkcja zaprojektowana specjalnie z myślą o ochronie prywatności użytkowników. Urządzenia Apple, podobnie jak wiele urządzeń w branży, wskazują, czy mikrofon lub kamera jest aktywna. Jak wyjaśnia Guilherme Rambo, Apple bez rozgłosu ustawił tę funkcję tak, aby była obsługiwana przez sprzęt, a nie przez oprogramowanie:

„Ciekawostka dotycząca iPada M4 M4: to pierwsze urządzenie obsługujące i wykorzystujące nowy mechanizm Apple Secure Indicator Light (SIL). Podczas korzystania z mikrofonu lub aparatu odpowiednia kropka wskaźnika jest skutecznie wyświetlana na sprzęcie (na ekranie), znacznie ograniczając możliwość… Każde złośliwe oprogramowanie lub aplikacja z przestrzeni użytkownika może uzyskać dostęp do tych czujników bez wiedzy użytkownika.

(Mastodontza pośrednictwem Forbesa).

Wycieki dotyczące rozmiaru ekranu iPhone’a 16 Pro

Apple planuje zwiększyć rozmiar wyświetlacza dotykowego iPhone’a 16 Pro. Z najnowszych przecieków na temat projektu nadchodzącego smartfona z systemem iOS wynika, że ​​ramki wokół wyświetlacza mają się skurczyć. Jest to coś, na co Apple liczyło od jakiegoś czasu:

„[Border Reduction Structure technology] Ostatnio pojawiły się pogłoski, ponieważ Apple uznało tę technologię za problematyczną pod względem przychodów. Dzieje się tak, ponieważ… BRS wpływa na konstrukcję: „Aby to osiągnąć, przewody i obwody w pobliżu krawędzi płytki muszą być wygięte w dół. Podobno spowodowało to pewne wyzwania produkcyjne na etapie produkcyjnym.

(Forbesa).

Ograniczone wdrożenie sztucznej inteligencji Apple

Nacisk Google i jego partnerów z Androidem na sztuczną inteligencję skłonił Apple do uczynienia roli sztucznej inteligencji w iOS bardziej widocznej niż jej obecne zastosowania w Siri, pisaniu i przetwarzaniu obrazów. Zmiany te zostaną zaprezentowane podczas WWDC w przyszłym tygodniu, ale wysokie wymagania stawiane specyfikacjom iPhone’a oznaczają, że nie wszystkie telefony odniosą z nich korzyści. Oczekuje się, że iOS 18 będzie działać na urządzeniach pochodzących z iPhone’a XR, ale do uruchomienia sztucznej inteligencji prawdopodobnie będziesz potrzebować w najgorszym przypadku iPhone’a 15 Pro:

„Chociaż nie jest do końca jasne, jaki czynnik sprzętowy jest głównym wymaganiem dla technologii sztucznej inteligencji Apple na urządzeniu, warto zauważyć, że standardowe (nieobsługiwane) modele iPhone’a 15 mają 6 GB pamięci RAM, podczas gdy modele Pro obsługują 8 GB pamięci RAM. wszystkie iPady i komputery Mac firmy Apple Silicon są wyposażone w co najmniej 8 GB pamięci, więc nawet w przypadku zmniejszonego rozmiaru do zastosowań o ograniczonym użyciu LLM wymaga dużej ilości pamięci roboczej ze względu na ogromną liczbę parametrów, więc może to stanowić problem stawia czoła ograniczeniom własnych urządzeń.”

(MacPlotki).

Na WWDC nie ma żadnych nowych urządzeń

Mogło się to zdarzyć w poprzednich latach, ale nie oczekuje się, że Apple zaprezentuje na WWDC w przyszłym tygodniu jakiekolwiek nowe urządzenia. Chociaż niektóre linie produktów wymagają odświeżenia w połowie cyklu (w szczególności brak komputerów Mac z procesorem M4), Tim Cook i jego zespół prawdopodobnie skupią się na przyszłości sztucznej inteligencji, a nie na przyszłości półek detalicznych:

„Na WWDC nie zostaną ogłoszone żadne urządzenia, chyba że Apple nieoczekiwanie zaprezentuje nowe urządzenie, które zostanie wprowadzone na rynek później (dla jasności: nie tego się spodziewam)” – oznajmił Gorman w swoim dzisiejszym biuletynie Power On Gorman mówi teraz: nowy model Apple TV „nie jest bliski” pomimo wcześniejszych doniesień, że Apple zamierza wypuścić nowy Apple TV w pierwszej połowie 2024 r. Obecny Apple TV został wprowadzony na rynek w październiku 2022 r.

(Bloomberga przez MacPlotki).

Ulepszona sztuczna inteligencja dla Siri

Zaktualizowano 8 czerwca: Jednym z celów sztucznej inteligencji będzie starszy asystent cyfrowy Apple, Siri. Specjalista Apple Marko Zivkovic wyjaśnia, że ​​funkcjonalność Siri w systemie iOS będzie obsługiwana przez sztuczną inteligencję. Podstawowa sugestia jest taka, że ​​Siri będzie obsługiwać więcej żądań w języku naturalnym niż formalne i ściśle określone polecenia:

„Zamiast zawierać tylko bezpośrednie polecenia, takie jak „Pokaż mi zdjęcia mojego kota”, monity testowe firmy wskazują, że użytkownik chce blogować lub w niektórych przypadkach czuje się leniwy/nostalgiczny. W ten sposób Apple chce zapoznać się z sztuczną inteligencją ​z językiem naturalnym i wzorcami mowy.” oraz struktury zdań i rodzaje instrukcji, które Siri prawdopodobnie otrzyma od użytkowników końcowych – z których niektórzy mogą nie być zaznajomieni z nową technologią.

(Znawca Apple).

Ukryte urządzenia na Twoim nowym iPadzie i komputerze Mac

Firma Apple zapewniła obsługę funkcji łącza nadrzędnego IEEE 802.15.4, czyli zasadniczo kanałów radiowych używanych w bezpłatnym standardzie Matter do inteligentnej komunikacji domowej. Apple nie wspomniał o wsparciu, ale sprzęt jest gotowy do użycia, gdy nadejdzie odpowiedni czas (i prawdopodobnie oprogramowanie):

„Chociaż firma nie uwzględnia Thread w specyfikacjach żadnego z tych produktów, FCC podaje, że wiele najnowszych urządzeń Apple przeszło testy radia Thread pod kątem zgodności. Ogólnie rzecz biorąc, nie testuj radia, którego nie ma”

(krawędź).

iPhone przegrywa z Androidem w obietnicy bezpieczeństwa

W przeciwieństwie do producentów Androida, którzy z góry podają, ile lat aktualizacji oprogramowania i poprawek zabezpieczeń otrzyma nowy telefon, Apple ostrożniej określa okres wsparcia. Po wprowadzeniu w Wielkiej Brytanii ustawy o bezpieczeństwie produktów i infrastruktury telekomunikacyjnej producenci urządzeń podłączonych do Internetu muszą złożyć oświadczenia o zgodności, które obejmują okna wsparcia oprogramowania:

„Ponieważ iPhone’y to produkty umożliwiające połączenie z Internetem, Apple ma obowiązek przestrzegać brytyjskich przepisów PSTI. Firma opublikowała niedawno oświadczenie dotyczące zgodności dla iPhone’a 15 Pro Max, ujawniając, że „określony okres wsparcia” wynosi „co najmniej pięć lat”. lat.” Od daty dostawy „Data pierwszej prezentacji”. „Datą pierwszej dostawy” jest 22 września 2023 r., czyli data wejścia do sprzedaży serii iPhone 15.

(Ciało robota).

I w końcu…

Qualcomm nawiązał współpracę z przedstawicielem Apple „I’m Mac” z klasycznej amerykańskiej kampanii promującej swojego nowego Snapdragona

Podczas dzisiejszego przemówienia przewodniego Qualcomm Computex 2024 Long pojawił się w krótkim, 30-sekundowym skeczu, w którym został bombardowany powiadomieniami z systemu macOS i narzekającymi ekranami, co spowodowało, że zaczął szukać komputera wyposażonego w procesor Snapdragon… „Wszystko się zmienia” – zażartował Long do aparatu. Po wyszukaniu komputera z systemem Windows na urządzeniu Arm po wyskakujących powiadomieniach w systemie macOS wyskakujące okienka zawierają ostrzeżenia dotyczące zgodności aplikacji, małej ilości miejsca na dysku, baterii i nie tylko.

(krawędź).

Apple Loop przez siedem dni w każdy weekend prezentuje w Forbesie najważniejsze wydarzenia. Nie zapomnij mnie obserwować, aby nie przegapić żadnych przyszłych relacji. Zeszłotygodniowy artykuł Apple Loop można przeczytać tutaj. W serwisie Forbes dostępne jest także wydanie siostrzanej kolumny Loopa z tego tygodnia, Android Circuit.

READ  Wyłącznie od Apple ujawnia szok cenowy dla iPhone’a 14

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *