Wygląda na to, że „Królowa Kleopatra” Netflixa miała najgorszy wynik oglądalności w historii telewizji

Chociaż słyszałem o kontrowersjach wokół „dokumentalnego dramatu” Netflix „Królowa Kleopatra”, nie śledziłem tego zbytnio, odkąd został wydany kilka dni temu. Zajmuje 6. miejsce na liście Top 10 Netflix i nie sądzę, żebym widział go dużo wyżej.

Jednak program zrobił coś, o czym nigdy nie myślałem, że jest możliwe. Nie tylko ma najniższy wynik oglądalności w historii Netflix, ale zasadniczo ma najniższy możliwy wynik oglądalności Zgniłe pomidory, 1%. Nie 10%, 1%. (Aktualizacja: wzrósł tylko do 2%. Nadal jest to bezprecedensowo niski poziom)

Na stronie nie ma wielu krytycznych recenzji, ale i te są niskie, ponieważ oferta sięga 13%. Ale te oceny publiczności? Nigdy nie widziałem czegoś takiego. Nie ze złymi ofertami. Nie z politycznie kontrowersyjnymi programami, które mają tendencję do recenzowania zamachów bombowych. Nigdy tak źle, nie w historii Netflixa. Szczerze mówiąc, nawet tak nie myślę telewizja Historia, przynajmniej z taką liczbą poprawek w (ponad tysiąc).

Wcześniej pisałem o serialu o niskiej punktacji w recenzji Netflix. Ostatni raz poruszyłem ten temat, gdy anulowana przez Netflix adaptacja Resident Evil uzyskała 22% wśród fanów, jeden z najniższych, jakie kiedykolwiek widziałem w serwisie. To mniej w porównaniu z innymi godnymi uwagi flopami Netflix, Jupiter’s Legacy z 73%, Alien Force z 77%, Haters Retreat z 76% i Resident Evil: Infinite Darkness z 39%. Fani zwykle oceniają rzeczy wyżej niż krytycy, nawet złe występy, a chodzi o to, że uzyskanie 1% oglądalności wydaje się matematycznie niemożliwe, nawet przy kontrowersjach, jakie wzbudził film.

Problem polega na konceptualizacji tego, co rzekomo jest historycznym dokumentem, który mówi, że Kleopatra była czarną „afrykańską królową”, ponieważ ten sezon miał być pierwszym z serii obejmującej różne królowe z kontynentu. Ale nie ma strasznie wiarygodnych dowodów na to, że Kleopatra była czarna, zamiast tego była pochodzenia grecko-macedońskiego. Szczególnie Egiptowi nie podobał się program, który radykalnie zmienił ich historię i przedstawił ją jako coś, co ich zdaniem było nierealne w serialu, który miał być dokumentem.

READ  TJ Holmes i Amy Robach występują na GMA3 – Deadline

Twórczyni serialu Tina Garvey, Bronił wyboru castingu:

Dlaczego Kleopatra nie miałaby być siostrą z pigmentem? I dlaczego niektórzy ludzie chcieliby, żeby Kleopatra była biała? Wydaje się, że jej bliskość do bieli nadaje jej wartość i wydaje się to bardzo ważne dla niektórych Egipcjan. Po wielu niezliczonych testach, znaleźliśmy ją w Adele James Aktorce, która potrafiła oddać nie tylko piękno Kleopatry, ale także jej moc. Historycy mogą potwierdzić, że Kleopatra była bardziej podobna do Adele niż Elizabeth Taylor”.

Ghafry świętował umieszczenie serialu na liście Netflix i nadal opowiada się za tą decyzją:

Nie spodobało się to jednak ani krytykom, ani publiczności. Bez wątpienia niskie wyniki wynikają głównie z castingu i adaptacji historycznych, ale w istocie serial nie wygląda strasznie dobrze, nawet poza tym. Naprawdę nigdy wcześniej nie widziałem takiej recenzji serialu i byłbym ciekawy, czy Netflix odnowiłby serial, aby mógł wyróżnić inne afrykańskie królowe, które bez wątpienia byłyby mniej kontrowersyjne.

Aktualizacja (5/15): ciekawość wzięła nade mną górę, biorąc pod uwagę na całego Niskie wyniki mają dotyczyć czegoś więcej niż tylko głównej kontrowersji wokół serii. Jeśli przynajmniej Dobry, Będzie miał kilka ocen, które to zrekompensują.

Nie jest wielkim szokiem doniesienie, że program nie jest… dobry. Odkładając jednak na bok dokładność historyczną, Cleopatra Adele James jest właściwie całkiem niezłą częścią z tego, co widziałem (mogę zagrać tylko część pierwszego odcinka, zanim pamiętam, że mam około 12 lepszych występów do obejrzenia), wszystko wychodzi jak jedno z tych historycznych dramatów Ten zły, który oglądałem z rodzicami na History Channel, kiedy byłem dzieckiem. Informacje, które często wydają się niedokładne, są również bardzo nudne, a całość przypomina suchą operę mydlaną. Nie jestem zszokowany, że krytycy wraz z fanami nie chcą nawet wspomnieć o problemie z obsadą Kleopatry.

READ  „SNL” ogłasza Nate’a Bargatze i Foo Fighters gospodarzami i gośćmi muzycznymi

Odkąd po raz pierwszy napisałem ten artykuł, ocena krytyków spadła do 11%, a ocena użytkowników wzrosła do 2% przy ponad 25000 recenzji w tej chwili. Ponownie, jest to wciąż najniższy wynik, jaki kiedykolwiek widziałem z największą liczbą recenzji, i jest to najniższy wynik z bardzo dużym marginesem, przynajmniej dla Netflix. Ponownie przemawia to do opóźnionego systemu kontroli jakości Netflix, w którym projekty, które być może nie powinny ujrzeć światła dziennego, zamiast tego otrzymują światło. To nie jest najgorsze nigdy Został wyemitowany na Netflix, pomimo tych hitów, ale nie, nie jestem pewien, czy powinien był zostać wydany. Nadal zajmuje szóste miejsce w pierwszej dziesiątce i spodziewam się, że szybko spadnie z tego miejsca.

Jeśli chcesz sam ocenić, to tylko cztery odcinki i 45 minut, co było więcej niż inwestycją, którą chciałem poczynić, ale to stosunkowo niewiele w porównaniu z innymi serialami. Możesz też zaoszczędzić czas i przeczytać wpis w Wikipedii dotyczący Kleopatry, który prawdopodobnie byłby dokładniejszymi informacjami i mniej bolesny do oglądania.

Chodź za mną na TwitterzeI youtubeI Facebook I Instagram. Zapisz się do naszego bezpłatnego cotygodniowego biuletynu informacyjnego, Bóg się kręci.

Odbierz moje powieści science fiction Seria Herokiller I Ziemska trylogia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *