Wygląda na to, że skała marsjańska utknęła w kole łazika wytrwałości

Kamień wewnątrz jednego z sześciu aluminiowych kół Percy'ego, na zdjęciu zrobionym 25 lutego 2022 roku.

Kamień wewnątrz jednego z sześciu aluminiowych kół Percy’ego, na zdjęciu zrobionym 25 lutego 2022 roku.
zdjęcie: NASA/JPL-Caltech

Statek kosmiczny NASA Perseverance mimowolnie zaadoptował towarzysza podróży, w kształcie stabilnego kamienia Na jednym z sześciu aluminiowych kół.

że zdjęcie Przechwycony przez przednią kamerę do unikania zagrożeń po lewej stronie, lub w skrócie Hazcam, pokazuje intruza siedzącego na wewnątrz koła. Łazik musiał kopnąć skałę podczas eksploracji Jezero CRezydent, gdzie to jest ona pracowała od lądowania Na Marsie w lutym 2021 r.

Obraz Zrobione 25 lutego 2022, ale Podobne zdjęcie Zdjęcia zrobione pięć dni później pokazały, że skała wciąż jest na swoim miejscu. Kamień wydaje się teraz uparty Stałe miejsce w łaziku o wartości 2,2 miliarda dolarów. Nie wiadomo, kiedy skała zdołała podskoczyć Na statku, ale szpiegostwo przez C | Reporterka prasowa Amanda Koser zauważa, że ​​jest tam co najmniej od 6 lutego 2021 r.

Zdjęcie wykonane przez Hazcam 2 marca 2022 roku pokazuje, że skała wciąż jest mocno na swoim miejscu.

ochrypłyZdjęcie kamery zostało zrobione 2 marca 2022 r. Wygląda na to, że skała nadal jest mocno na swoim miejscu.
zdjęcie: NASA/JPL-Caltech

Skała wydaje się być kosmetycznym utrapieniem I nic obecnie nie hamuje postępów łazika. Przynajmniej mamy nadzieję. Skontaktowałem się z NASA Jet Propulsion Laboratory, aby upewnić się, że skała nie stanowi obecnie problemu, i zaktualizuję ten artykuł. Czy powinienem usłyszeć odpowiedź.

Szerokość tej trwałości wynosi 20,7 cala (52,2 cm)Koła, które są w stanie wytrzymać to nieoczekiwane wtargnięcie, nie są wielką niespodzianką. Łazik jest wyposażony w ulepszyć koła Aby zapobiec zużycie lub łza Widziany na łaziku Curiosity NASA. Każde aluminiowe koło jest wyposażone w 48 bloków, które poprawiają przyczepność, oraz zakrzywione tytanowe żebra, które zapewniają sprężyste wsparcie. Ulepszone koła są również węższeA Z grubszymi, mocniejszymi nitkami, jak Morten Boe Madsen, naukowiec projektu Mars 2020 i astrofizyk w Instytucie Nielsa Bohra, Powiedzieć Gizmodo w 2020 roku.

wytrwać w trybie offline wycofywanie się w kierunku Miejsce lądowania Octavii E. Butler, które jest Przywództwo Większe odległości Bardziej niż kiedykolwiek podczas misji. Planiści misji mają nadzieję zebrać więcej próbek powierzchni, zanim łazik dotrze do Delty Jezero, gdzie użyje swoich instrumentów Mastcam-Z i SuperCam do zbadania jego struktury i mineralogii.

To nie jest pierwszy problem z kamykami Percy’ego: w styczniu, gruzy Wszedłem do mechanizmu łazika po wydobyciu próbki skał. Na szczęście łazikowi udało się to eksmisja tych żwir, który zapychał jej układ szpulowy.

READ  Trzęsienia ziemi! Sonda Gaia widzi dziwne gwiazdy w najbardziej szczegółowym dotychczas przeglądzie Drogi Mlecznej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *