Wyniki Darden Restaurants (DRI) za I kwartał 2024 r

  • Właściciel Olive Garden, Darden Restaurants, odnotował w pierwszym kwartale finansowym wzrost sprzedaży netto o ponad 11%.
  • Jednak sprzedaż w tych samych sklepach w segmencie fine dining spadła bardziej niż oczekiwano.
  • Dotychczasowa kwartalna sprzedaż w tych samych sklepach nie obejmuje Chris Steak House Ruth, który nabył tego lata za 715 milionów dolarów.

Klient nosi torbę na zakupy Olive Garden w Pittsburghu w Kalifornii, USA, piątek 9 grudnia 2022 r.

David Paul Morris | Bloomberga | Obrazy Getty’ego

W czwartek Darden Restaurants podała, że ​​zyski i przychody za pierwszy kwartał przekroczyły oczekiwania analityków jako właściciela Ruth’s Chris Steak House.

Jednak sprzedaż w tych samych sklepach w segmencie wykwintnej kuchni w Darden spadła bardziej niż oczekiwano, co wskazuje, że konsumenci wydają mniej na posiłki w ekskluzywnych restauracjach.

Akcje spółki spadły w notowaniach przedsesyjnych o ponad 1%.

Oto raport spółki za kwartał kończący się 27 sierpnia w porównaniu z oczekiwaniami Wall Street, na podstawie ankiety przeprowadzonej wśród analityków przez firmę LSEG, wcześniej znaną jako Refinitiv:

  • Zysk na akcję: skorygowany 1,78 USD wobec oczekiwanych 1,74 USD
  • Przychody: 2,73 miliarda dolarów wobec oczekiwanych 2,71 miliarda dolarów

Darden odnotował dochód netto za pierwszy kwartał fiskalny w wysokości 194,5 mln dolarów, czyli 1,59 dolara na akcję, w porównaniu z 193 mln dolarów, czyli 1,56 dolara na akcję rok wcześniej.

Wyłączając przejęcie Ruth’s Chris, koszty integracji związane z transakcją i inne pozycje, zysk spółki restauracyjnej z działalności kontynuowanej wyniósł 1,78 dolara na akcję.

Sprzedaż netto wzrosła o 11,6% do 2,73 miliarda dolarów.

Sprzedaż w tym samym sklepie w Darden, z wyłączeniem sprzedaży Ruth w Chrisie, wzrosła w kwartale o 5%.

Firma nie uwzględni Chrisa Ruth w wynikach sprzedaży w tym samym sklepie, dopóki nie będzie właścicielem sieci steakhouse przez 16 miesięcy. Przejęcie o wartości 715 milionów dolarów zostało sfinalizowane w połowie czerwca.

READ  Chcąc przyciągnąć młodszych klientów, Walmart wprowadza na rynek markę żywności pod marką sklepu

LongHorn Steakhouse osiągnął w tym kwartale najlepszy wynik w portfolio Darden. Sieć odnotowała wzrost sprzedaży w tym samym sklepie o 8,1%, przewyższając szacunki StreetAccount na poziomie 6,1%.

Olive Garden, generujący około 45% przychodów Darden, odnotowało wzrost sprzedaży w tym samym sklepie o 6,1%, co było zgodne z oczekiwaniami.

W Darden Fine Dining sprzedaż w tym samym sklepie spadła o 2,8%, czyli więcej niż oczekiwano spadku o 1,8%. Segment ten obejmuje The Capital Grille i Eddie V’s, ale miara sprzedaży w tym samym sklepie nie obejmuje jeszcze Ruth’s Chris.

Darden podtrzymał również swoje prognozy na rok fiskalny 2024. Firma spodziewa się sprzedaży netto na poziomie 11,5–11,6 miliarda dolarów, wzrostu sprzedaży w tych samych sklepach o 2,5–3,5% oraz skorygowanego zysku na akcję z działalności kontynuowanej na poziomie 8,55–8,85 dolarów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *