Wyniki mistrzostw USA w łyżwiarstwie figurowym 2023

Izabela Levito Swój pierwszy tytuł w łyżwiarstwie figurowym w Stanach Zjednoczonych zdobyła w wieku 15 lat, umacniając swoją pozycję nowej wiodącej Amerykanki otwierającej nowe igrzyska olimpijskie.

Levito, mistrz świata juniorów, zdobył 223,33 punktów pomiędzy dwoma mocnymi programami w San Jose w Kalifornii. Dwukrotny mistrz USA Brady’ego Tennielaktóry w 2021 i 2022 roku miał 19 miesięcy przerwy między zawodami z powodu kontuzji stopy i kostki i zdobył 213,12 punktów.

Tennell był tylko dwieście za Levitowem po krótkiej czwartkowej porażce, ale miał kilka błędów w skokach na łyżwach swobodnych.

Levito jako ostatnia weszła do freestyle i wykonała najbardziej wymagający występ w swojej młodej karierze, w tym najtrudniejszą kombinację skoków wykonaną na całym boisku. W swoich dwóch pokazach nie otrzymała ani jednej negatywnej oceny od sędziego za jej dziewiętnaście punktów technicznych.

Chwilę później za kulisami płakała.

Narciarze na snowboardzie: Kompletne wyniki | harmonogram transmisji

„Byłem z siebie bardzo dumny, że zachowałem spokój, byłem bardzo skupiony i robiłem dokładnie to, co zamierzałem” – powiedział NBC Levito, który nie stanął na podium w ponad 20 imprezach od listopada 2016 r. . „Jestem gotów zacząć skakać ze ścian”.

Amber Glenn, 23, zajął trzecie miejsce i prawdopodobnie zostanie najstarszą amerykańską łyżwiarką singlową, która weźmie udział w Mistrzostwach Świata po raz pierwszy od co najmniej 45 lat. Glenn poniosła porażkę w swojej 11. próbie znalezienia się w składzie wszystkich amerykańskich kobiet, zdobywając czystego potrójnego Axela (według Skatingscores.com), ale po krótkim programie wspięła się z czwartego miejsca, wyprzedzając Gwiazda Andrewsa.

W zeszłym roku Glenn wzięła udział w zawodach krajowych jako czwarta w rankingu Amerykanka i ma nadzieję w trzyosobowej drużynie olimpijskiej. W programie krótkim zajęła 14. miejsce, nieświadomie rywalizowała z COVID-19, a następnie uzyskała pozytywny wynik testu i wycofała się przed swobodną rolką.

READ  Harmonogram meczów w kręgle 2022, wyniki futbolu uniwersyteckiego, aktualizacje na żywo: siły powietrzne przewodzą Baylorowi w mistrzostwach sił zbrojnych

W 2021 roku Glenn był srebrnym medalistą USA, ale zrezygnował z miejsca w dwuosobowej drużynie światowej na rzecz bardziej doświadczonej. Karen Chenktóry ukończył 35 procent za Glennem na tych zawodach krajowych.

Oczekuje się, że Levitow, Tennell i Glenn stworzą drużynę na mistrzostwa świata w marcu, o czym zadecyduje panel.

Gracie Goulddwukrotny mistrz USA, który był piąty po krótkim programie, miał parę planowanych potrójnych lutzów i spadł na ósme miejsce.

Żaden z trzech sportowców nie weźmie udziału w igrzyskach olimpijskich w 2022 roku. Alicja Liu I Marii Bell emerytowany ć. Chen jest studentem na Uniwersytecie Cornell i może nie wrócić.

Nationals kontynuują sobotę z darmowym tańcem i darmową jazdą na deskorolce dla par, na żywo w NBC Sports i paw.

OlympicTalk jest włączony Nowości Apple’a. woleliśmy!