Wypadek samochodowy w sklepie Apple: jedna osoba zginęła, co najmniej 19 zostało rannych po przejechaniu samochodu przez sklep w MassachusettsCNN

Jedna osoba zginęła, a co najmniej 19 innych zostało rannych, gdy samochód przejechał przez sklep Apple w Hingham w stanie Massachusetts – poinformowało w poniedziałek biuro prokuratora okręgowego hrabstwa Plymouth.

Policja zidentyfikowała Kevina Bradleya, lat 65, z New Jersey, jako zmarłego na miejscu zdarzenia, zgodnie z komunikatem prasowym z biura prokuratora okręgowego. Kierowca nie został jeszcze zidentyfikowany – poinformowało biuro prokuratora okręgowego.

Około godziny 10:45 sklepy na Derby Street otrzymały wezwanie pomocy pod numer 911, powiedział prokurator okręgowy Tim Cruz. Wkrótce potem policja i straż pożarna w Hingham znalazły kilka rannych osób w sklepie Apple, dodał Cruz.

„Pojawia się ciemny SUV z… szklaną szybą jadącą z nieokreśloną prędkością i uderzającą w kilka osób” – powiedział Cruz.

„Kilku pacjentów zostało rannych przed sklepem i w sklepie, w tym kilku pacjentów, którzy zostali przygwożdżeni do ściany przez pojazd” – powiedział szef straży pożarnej w Hingham, Steve Murphy, podczas poniedziałkowej konferencji prasowej.

Siedem wozów strażackich i 14 karetek pogotowia jest dostępnych do leczenia rannych, powiedział Murphy. Szef rządu nie mógł podać aktualnych informacji na temat stanu ofiar. Urzędnicy nie ujawniają obecnie nazwisk rannych, ponieważ pracują nad powiadomieniem członków rodzin, dodał Cruz.

Szpital South Shore w Weymouth w stanie Massachusetts leczył 17 pacjentów po wypadku od poniedziałku wieczorem, biuro prokuratora poinformowało CNN w e-mailu. Dwie inne ranne osoby zostały najpierw przewiezione do South Beach i przetransportowane do szpitali w Bostonie.

Urazy obejmowały urazy głowy i rozczłonkowane kończyny, powiedział dr William Tollefsen, który pracuje na South Shore i pomagał badać pacjentów po wypadku.

Tollefsen powiedział, że on i inni ratownicy korzystali z pobliskiej restauracji podczas nalotu, aby chronić ludzi przed zimnem.

Dr Christopher Burns, szef działu urazów w South Shore, powiedział, że leczy wielu pacjentów z urazami zagrażającymi życiu i kończynom. Niektórzy przeszli operację, a inni wciąż czekają, powiedział Burns w poniedziałek po południu.

Brigham and Women’s Hospital w Bostonie przyjęło dwie pacjentki, które nadal są hospitalizowane, powiedziała rzeczniczka szpitala. Boston Medical Center przyjęło trzech pacjentów, którzy nadal są hospitalizowani, powiedziała CNN rzeczniczka szpitala przez telefon.

Nie było jasne, czy Brigham and Women’s and Boston Medical Center odpowiada za całkowitą liczbę przeniesionych do nich pacjentów.

Cruz powiedział, że śledztwo w sprawie wypadku samochodowego jest „aktywne” i trwa.

„Jeśli chodzi o kierowcę pojazdu silnikowego, badamy go. Jeśli chodzi o stan pojazdu silnikowego, badamy go” – powiedział Cruz. Według Cruz kierowca pojazdu nie został zabrany do szpitala.

„Rozumiem, że nie został jeszcze zabrany do szpitala” – powiedział Cruz. – Jest teraz z policjantami.

Zapytany, ile osób mogło być w sklepie Apple, kiedy samochód się rozbił, Cruz zauważył, że był to początek tygodnia świątecznego.

„Oczywiście Apple Store jest bardzo ruchliwym miejscem. Jest poniedziałek w tygodniu świątecznym” – powiedział Cruz. „Więc nie wiem dokładnie, ile osób tam było – jestem pewien, że się dowiemy”.

Hingham leży około 20 mil na południe od Bostonu.

Lokalizacja Apple Derby Street w Hingham jest obecnie zamknięta. Według do swojej strony internetowej.

„Przepraszamy za niedogodności związane z zamknięciem tego sklepu” – czytamy na stronie internetowej powiedział. „Dopóki nie otworzymy ponownie, korzystaj z naszych usług online”.

Firma Apple wydała w poniedziałek oświadczenie, w którym napisała: „Nasze serca są z członkami naszego zespołu i rannymi klientami oraz ze wszystkimi, których dotknął ten straszny incydent”.

„Jesteśmy zdruzgotani dzisiejszymi traumatycznymi wydarzeniami na Apple Derby Street i tragiczną utratą profesjonalisty, który wspierał niedawną budowę sklepu” – czytamy w oświadczeniu firmy. „Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby wesprzeć członków naszego zespołu i klientów w tym trudnym czasie”.

Apple Store z dużym szklanym frontem sklepu znajduje się w tylnym rogu ekskluzywnych sklepów Derby Street. Wejście do sklepu wychodzi na duży parking, przez który codziennie przejeżdżają setki odwiedzających.

Obszar handlowy jest szczególnie zatłoczony w okresie świątecznym, kiedy Apple Store i okoliczne restauracje i sklepy stają się coraz bardziej zatłoczone o tej porze roku.

READ  Nie przegap! W ten weekend nadszedł czas koniunkcji planeta-księżyc

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.