Wznowienie marcowego szaleństwa Duke'a denerwuje stan NC w turnieju otwierającym ACC

Pod koniec drugiej połowy członkowie drużyny NC State zaczęli świętować zdenerwowanie Duke'a. (AP Photo/Alex Brandon)

Stan Karolina Północna zdenerwował drugiego rozstawionego Duke’a w serii ACC Tournament Championship Series, wygrywając 74-69 w ćwierćfinale w czwartek w Waszyngtonie.

Był to pierwszy mecz w turnieju po podwójnym pożegnaniu z drużyną Błękitnych Diabłów zajmujących 11. miejsce na pierwszym miejscu konferencji. Nie przegrali żadnego meczu otwierającego turniej konferencyjny od 2013 roku, a wcześniejsze odpadnięcie z rozgrywek nie wróży dobrze rozstawieniu drużyny w turnieju NCAA.

Błękitne Diabły nie wykorzystały pierwszych dziewięciu celnych prób z gry, co jest wczesnym zwiastunem nadchodzących zmagań ofensywnych. Uczeń drugiego roku Duke, Kyle Filipowski, zakończył zawody z 28 punktami i 14 zbiórkami. W pierwszej połowie prowadził 9:0, ale w drugiej połowie został stłumiony przez obronę środkowego NC State DJ Burnsa Jr.

Wolfpack spisał się mocno, podtrzymując dynamikę turnieju po wtorkowym zwycięstwie nad Louisville, środowym numerem 1 w tabeli. Dokończono porażkę z rozstawionym z numerem 7 Syracuse. Wygrali teraz trzy mecze z rzędu w ciągu trzech dni, co stanowi całkowitą poprawę w stosunku do ich poprzedniej serii czterech porażek z rzędu.

Strzały NC State 5 z 11 rzutów za trzy punkty pomogły drużynie objąć prowadzenie 35-32.

Wracając po kontuzji, początkowy obrońca DJ Horne wszedł z ławki i zdobył 12 punktów w pierwszej połowie dla NC State. Jego wynik w pierwszej połowie obejmował uderzenie buzzerem na zakończenie tej części spotkania. Przed końcem meczu dołożył jeszcze sześć punktów.

Duke ani razu nie objął prowadzenia w drugiej połowie. Wydawało się jednak, że Błękitne Diabły skorzystały na historycznym spadku na 32 sekundy przed końcem, ponieważ ten niecelny wsad Bena Middlebrooka uwydatnia serię błędów NC State w końcówce:

Filipowski wykorzystał dwa niecelne rzuty wolne Mohameda Tiarry na 21 sekund przed końcem, odbił się w defensywie i sprowadził Błękitne Diabły na dwa punkty (71-69). Wielki zawodnik Duke'a faulował w ostatnich 15 sekundach, posyłając Horne'a na linię rzutów wolnych.

READ  Target, Kroger, Foot Locker i wiele innych

Horn podjął obie próby i podwyższył zespół na 73-69. Diarra był kolejnym graczem NC State, który spalił faul, a mecz zakończył się wynikiem 1 na 1.

Następnie Wolfpack zmierzy się ze zwycięzcą czwartkowego pojedynku ćwierćfinałowego pomiędzy Virginia i Boston College.