Yordan Alvarez zalicza wielki szlem, gdy Astros wygrywają ósmy z rzędu

Milwaukee — Kiedy zapolowy Astros, Yordan Alvarez, podchodzi do stołu z załadowanymi podstawami — lub w jakiejkolwiek sytuacji, gdy gra jest na linii — nie ma przeciwnego miotacza, wyznaczonego narzutu ani żadnej strategii, która sprawiłaby, że druga drużyna czułaby się dobrze z tym, co jest stanie się.

Więc kiedy Brewers wezwali lewego pomocnika Hubiego Milnera, by zmierzył się z Alvarezem z załadowanymi bazami w szóstej rundzie w poniedziałkowy wieczór na American Family Stadium, wszyscy w ziemiance Astros myśleli to samo, czy chcieli to przyznać, czy nie.

„Co teraz?” powiedział drugi bazowy Mauricio Dupont. — Co oni teraz zrobią?

Alvarez wywiercił pierwszy rzut Milnera nad lewą ścianą boiska, by uzyskać duże uderzenie – drugi homer w meczu – kończący pięciosezonowy szczyt Astros w zwycięstwie 12: 2 nad Brewers. Astros wygrali osiem meczów z rzędu i 11 z ostatnich 12.

„Mam na myśli to, że jest jednym z najlepszych uderzających w lidze” – powiedział menedżer Brewers, Craig Counsell. „Nie obchodzi mnie, który miotacz tam postawimy. To wyzwanie dla każdego.

Alvarez poszedł 3 za 4 z pięcioma RBI i trzema biegami. To był jego 14. mecz z przyłożeniem w karierze, co dało George’owi Springerowi piąte miejsce w historii Astros. Uderzył solo homera w piątym miejscu, dając swoim kolegom z drużyny biegi do domu w kolejnych rundach po raz drugi w swojej karierze.

„Czułem się dziś bardzo dobrze w strefie uderzenia”, powiedział Alvarez, który ma 46 RBI w 41 meczach w tym roku. „Myślę, że kiedy wychodzę na boisko i czuję się komfortowo w polu uderzeniowym, mogą się zdarzyć dobre rzeczy. Widziałem piłkę naprawdę dobrze i tak się może stać.”

Julks i Maldonado trafili w pojedynkę u siebie gości z Corbinem Burnesem Brewersa, a Dubon i Alvarez oznaczyli go na piątym miejscu i objęli prowadzenie 5: 1 w Houston. Początkujący Astros, Christian Javier (5-1), zrezygnował z jednego przejazdu w sześciu rundach, aby obniżyć ERA do 3,07 do 10.

„Należało nam się jednego z nich” – powiedział menedżer Astros, Dusty Baker. „Mieliśmy świetne ataki i wyprowadzaliśmy kilka piłek z pola, co nie robiliśmy zbyt często. Prawie wszyscy włączyli się do akcji, to była dla nas dobra noc ofensywna, a Javi dał nam to, czego potrzebowaliśmy.”

W 59 atakach w tym roku przeciwko leworęcznym miotaczom, Alvarez uderzył 339/379/678 z czterema trafieniami i 21 RBI. W 92 uderzeniach przeciw praworęcznym trafił .283/.411/.576 ośmioma homerami i 25 RBI. Grand Slam miał prędkość wyjściową 102,7 mil na godzinę.

To tylko gra wideo” – powiedział Dupont, który po raz pierwszy pojawił się w 2023 roku. „Ciągle udowadnia, że ​​jest najlepszym pałkarzem w lidze i jest też w tym skromny. Oglądanie go każdego dnia w pracy jest nierealne. Trafił dwa kulki 110 [mph] Myślę, że nawet jego głos był głośny. Jak już powiedziałem, jest najlepszym pałkarzem w grze”.

Baker, którego 2121 zwycięstw jest dziewiątym pod względem liczby zwycięstw w historii baseballu, powiedział, że Conseil nie mógł zrobić nic inaczej przeciwko Alvarezowi w szóstej rundzie. The Brewers grali lewą ręką, ale to nic nie znaczyło dla Alvareza.

„Jeśli zostawi tam praworęcznego, zrezygnuje” — powiedział Baker — „a oni powiedzą:„ Dlaczego nie przyprowadziłeś leworęcznego? „Im więcej osób leworęcznych widzi, tym bardziej przyzwyczajają się do ich widoku. Wielki koleś, on potrafi tylko uderzać. On naprawdę potrafi trafić. Jest jednym z najlepszych uderzających w tej grze i jednym z najlepszych graczy, jakich widziałem”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *