Założyciel FTX, Bankman Fried, sprzeciwia się zaostrzeniu kaucji, prokuratorzy mówią „włóż go do worka z piaskiem”

NOWY JORK (Reuters) – Adwokaci Sama Bankmana-Frieda wezwali w sobotę amerykańskiego sędziego, aby nie blokował oskarżonemu dyrektorowi kryptowaluty FTX komunikowania się z byłymi kolegami w ramach zwolnienia za kaucją, mówiąc, że prokuratorzy „zasypali piaskiem” ich proces umieszczania. Klient jest w „najgorszym możliwym świetle”.

Prawnicy odpowiedzieli na prośbę prokuratorów federalnych w piątek wieczorem, aby nie pozwalali Bankman-Fried rozmawiać z większością pracowników FTX lub funduszu hedgingowego Alameda Research bez obecności prawników, używać zaszyfrowanych aplikacji do przesyłania wiadomości Signal lub Slack i być może automatycznie usuwać wiadomości. .

30-letni Bankman-Fried został zwolniony z obligacji o wartości 250 milionów dolarów, ponieważ nie przyznał się do zarzutów oszustwa polegającego na splądrowaniu miliardów dolarów z bankrutującego FTX.

Prokuratorzy powiedzieli, że ich wniosek był odpowiedzią na niedawne wysiłki Bankmana-Frieda, aby skontaktować się z potencjalnym świadkiem przeciwko niemu, radcą prawnym spółki zależnej FTX, i był konieczny, aby zapobiec manipulowaniu świadkami i utrudnianiu wymiaru sprawiedliwości.

Ale w liście do amerykańskiego sędziego okręgowego Louisa Kaplana na Manhattanie prawnicy Bankman-Fried powiedzieli, że powodowie ogłosili, że warunki zwolnienia za kaucją są „luźne”, nie ujawniając, że obie strony dyskutowały o zwolnieniu za kaucją przez ostatni tydzień.

„Zamiast czekać na jakąkolwiek odpowiedź ze strony obrony, rząd zbagatelizował proces, przesyłając ten list o 18:00 w piątek” – napisali prawnicy Bankmana-Frieda. „Rząd najwyraźniej uważa, że ​​jednostronna prezentacja – która ma na celu postawienie naszego klienta w jak najgorszym świetle – jest najlepszym sposobem na uzyskanie pożądanego rezultatu”.

Adwokaci Bankmana-Frieda powiedzieli również, że wysiłki ich klienta, aby skontaktować się z radcą prawnym i Johnem Rayem, który został mianowany dyrektorem generalnym FTX podczas bankructwa, były raczej próbą zaoferowania „pomocy” niż interwencji.

Rzecznik prokuratora generalnego USA Damiana Williamsa na Manhattanie odmówił komentarza.

READ  Czy istnieje potrzeba nowej platformy, pyta Elon Musk. Po krytyce wolności słowa na Twitterze

Adwokaci Bankmana-Frieda zasugerowali, aby ich klient miał dostęp do niektórych współpracowników, w tym jego opiekuna, ale nie pozwolono mu rozmawiać z Caroline Ellison i Zixiao „Gary” Wangiem, którzy przyznali się do winy i współpracują z prokuratorami.

Powiedzieli, że zakazanie wzmianki nie było konieczne, ponieważ Bankman-Fried nie korzysta z funkcji automatycznego usuwania i obawiali się, że może to być „bezpodstawne”.

Prawnicy poprosili również o usunięcie klauzuli kaucji uniemożliwiającej Bankman-Fried dostęp do aktywów FTX, Alameda lub kryptowaluty, twierdząc, że „nie ma dowodów”, że był odpowiedzialny za wcześniejsze nieautoryzowane transakcje.

W sobotnim postanowieniu Kaplan dał prokuratorom czas do poniedziałku na zajęcie się obawami Bankmana-Frieda.

„Sąd oczekuje, że wszyscy prawnicy powstrzymają się od pejoratywnego określania działań i motywów swoich przeciwników” – dodał sędzia.

(Reportaż Jonathana Stempela) w Nowym Jorku. Montaż przez Andreę Ricci

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *