Zdjęcia satelitarne pokazują więcej rosyjskich rozmieszczeń wojskowych we wschodniej Ukrainie

Na południowej Ukrainie i na Krymie, jak pokazują zdjęcia satelitarne Maxar, powstały dwie potencjalne wojskowe bazy zaopatrzenia i utrzymania, które mogą być wykorzystane do wsparcia operacji zaopatrzenia i zaopatrzenia w Mariupolu i okolicach.

dlaczego to ma znaczenie: Maksar powiedział w notatce dla dziennikarzy, że rosyjskie siły lądowe nadal przemieszczają się na wschodnią Ukrainę, gdzie przygotowywana jest scena do ofensywy na dużą skalę w regionie Donbasu.

  • Te rozmieszczenia obejmują dziesiątki pojazdów opancerzonych i żołnierzy z namiotami i sprzętem pomocniczym stacjonujących na polach i farmach w pobliżu rosyjskich miast, około pięciu mil na wschód od granicy z Ukrainą.
  • Liczne karawanseraje, które wędrują po wschodniej Ukrainie, zawierają łącznie ponad 200 pojazdów.
  • Istnieją oznaki ciągłego ostrzału artyleryjskiego w okolicach Mariupola. Dym i ogień wydobywały się z wielu budynków, a także z huty żelaza i stali – gdzie uważa się, że ufortyfikowano niektóre z ostatnich sił ukraińskich w mieście.

Wielkie zdjęcie: Inne zdjęcia zrobione przez Maxara Niedawno pokazał rosyjski konwój poruszający się na południe przez wschodnie miasto Veliky Burluk w kierunku Donbasu.

  • Transporter miał co najmniej osiem mil długości i składał się z setek pojazdów opancerzonych i ciężarówek przewożących artylerię i sprzęt pomocniczy.

Rada Praw Człowieka ONZ, O żadnym Rosja zawieszona W zeszłym tygodniu oszacowałeś, że przynajmniej 1892 cywilów zginęło i 2558 rannych do tej pory podczas rosyjskiej inwazji.

  • Podkreśliła, że ​​jej szacunki mogą być znacznie niższe od rzeczywistych, ponieważ trwające walki opóźniły prace dokumentacyjne.
Zdjęcia satelitarne przedstawiające rosyjski sprzęt wojskowy w Dżankoj na Krymie, wykonane 12 kwietnia.
Rosyjski sprzęt wojskowy w Dżankoj na Krymie, 12 kwietnia. Zdjęcie satelitarne: © 2022 Maxar Technologies
Zdjęcie przedstawiające rosyjski obszar konserwacji uzbrojenia i sprzętu w pobliżu lotniska w Chersoniu na Ukrainie, wykonane 12 kwietnia.
Rosyjski obszar konserwacji zbroi i sprzętu w pobliżu lotniska w Chersoniu na Ukrainie, 12 kwietnia. Zdjęcie satelitarne: © 2022 Maxar Technologies
Zdjęcie przedstawiające płonące budynki na Ukrainie, zrobione 12 kwietnia.
Budynki płoną w Mariupolu na Ukrainie 12 kwietnia. Zdjęcie satelitarne: © 2022 Maxar Technologies
Zdjęcie przedstawiające rosyjski konwój w pobliżu Belokorakin na Ukrainie, wykonane 12 kwietnia.
Rosyjski konwój w pobliżu Belokorakin na Ukrainie, 12 kwietnia. Zdjęcie satelitarne: © 2022 Maxar Technologies

pogłębiać: Rosyjskie okrucieństwa napędzają nowe przełomy w ukraińskiej pomocy wojskowej

READ  Planowane antywojenne protesty w całej Europie, małe wiece w Rosji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.