Zdjęcie NASA przedstawiające historyczną chmurę gruzu ze zderzających się ciał niebieskich

NowaMożesz teraz słuchać artykułów Fox News!

NASA Udostępnij zdjęcie przedstawiające, jak twierdzą naukowcy, pierwszą obserwację masywnej chmury gruzu niebiański kolizja.

W badaniu opublikowanym na początku tego miesiąca w The Astrophysical Journal, grupa astronomów kierowana przez University of Arizona poinformowała, że ​​obłok gruzu przeszedł przed swoją gwiazdą i na krótko zablokował światło, zwany także tranzytem.

Sonda NASA rejestruje pierwsze obrazy powierzchni Wenus w świetle widzialnym

Korzystając ze swojej wiedzy na temat wielkości gwiazdy, byli w stanie określić: rozmiar Na podstawie chmury krótko po uderzeniu oszacuj rozmiar obiektów, które się zderzyły i zanotuj prędkość, z jaką chmura się rozprasza.

Podczas gdy emerytowani astronomowie korzystają z NASA Kosmiczny Teleskop Spitzera Wcześniej znalazłem dowody na tego rodzaju kolizje wokół młodych gwiazd, które są skaliste planety nabiera kształtu, a notatki te nie zawierały zbyt wielu szczegółów na temat wydarzeń.

Współautor George Rickey powiedział w oświadczenie. „Wszystkie wcześniej zgłoszone przypadki Spitzera nie zostały rozwiązane, a jedynie teoretyczne hipotezy dotyczą kształtu rzeczywistego zdarzenia i chmury szczątków”.

Autorzy zaczynają prowadzić obserwacje kierunkowe dla 10-milionowej gwiazdy zwanej HD 166191 w 2015 roku.

NASA poinformowała, że ​​zespół wykorzystał Teleskop Spitzera do przeprowadzenia ponad 100 obserwacji systemu w ciągu najbliższych czterech lat.

Mniej więcej w tym czasie w życiu gwiazdy pozostały pył z jej formowania połączył się, tworząc mniejsze planety.

NASA twierdzi, że naukowcy obywatele znajdują planetę podobną do Jowisza

W miarę rozpraszania się gazu, który wcześniej wypełniał pustkę, dochodzi do kolejnych katastrofalnych zderzeń między nimi.

Zderzenia te wytwarzają duże ilości pyłu, a teleskop wykrywa światło podczerwone, które jest idealne do wykrywania tego pyłu.

W 2018 roku teleskop zobaczył, że układ gwiazd staje się jaśniejszy, co zdaniem agencji wskazuje na wzrost produkcji szczątków.

READ  Większość metalowych rakiet trafiła w wielką dziurę w niebie

Ponadto teleskop znalazł chmurę gruzu przesłaniającą gwiazdę.

Naukowcy odkryli, że obłok był bardzo prostokątny, a jego szacowany obszar był co najmniej trzykrotnie większy od gwiazdy.

Teleskop zasugerował, że szczątki rozsypały się setki razy większe niż HD 166191.

NASA powiedziała, że ​​aby wytworzyć taką chmurę, zderzające się obiekty musiałyby mieć rozmiar świat krasnoludów.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY UZYSKAĆ ​​APLIKACJĘ FOX NEWS

Do 2019 roku obłok nie był już widoczny, ale układ gwiazd zawierał dwa razy więcej pyłu niż poprzednio.

„Patrząc na dyski pyłowych gruzu wokół młodych gwiazd, możemy cofnąć się w czasie i zobaczyć procesy, które mogły ukształtować nasz Układ Słoneczny” – powiedziała główna badaczka Kate Sue. „Dowiadując się o skutkach zderzeń w tych układach, możemy również lepiej zrozumieć, jak często planety skaliste tworzą się wokół innych gwiazd”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *