Zdobywca nagrody TIFF za film „American Fantasy” trafi do kin w grudniu – ostateczny termin

Ekskluzywny: Debiut reżyserski Corda Jeffersona. amerykańska fantazja, Zmienia plan wydawniczy od 3 listopada i ograniczone otwarcie do 15 grudnia.

Premiera kinowa MGM/MRC z udziałem Jeffreya Wrighta, Issy Rae, Sterlinga K. Brown, Tracee Ellis Ross i Skylar Wright to między innymi zjadliwa satyra na przemysł wydawniczy i sposób, w jaki traktuje on poważne dzieła czarnoskórych pisarzy. Jednym z takich pisarzy jest Thelonious „Monk” Ellison (Wright). Wraca do rodzinnego Bostonu, aby wziąć udział w festiwalu książki, ale frekwencja jest niska i przemawia za zorganizowaniem kolejnego seminarium pisarskiego z autorką bestsellerów Sentarą Golden (Issa Rae). Żyjemy w getcie.

Pierwotnie ekspansja MGM planowana była na 10–17 listopada. Teraz, po wydaniu w połowie grudnia, 22 grudnia pojawi się rozszerzenie. Jednakże biorąc pod uwagę reakcję zdjęcia poza Toronto i zdobycie nagrody People’s Choice Award, rozumiem, że studio jest optymistyczne i chce dać filmowi szansę na wykorzystanie bogatego okresu świątecznej zabawy, biorąc pod uwagę mowę i grywalność zdjęcia.

Pochodzący z TIFF film ma obecnie 96% świeżości na Rotten Tomatoes.

Krytyczka filmowa Deadline, Valerie Complex, tak napisała o filmie w swojej recenzji: „To być może najbardziej przejmujące przesłanie Amerykańska fantazja Delivers opowiada o osobistej sprawczości w świecie, który często stara się definiować historie innych. Krótkowzroczny pogląd mediów na życie Czarnych może nigdy się nie zmienić, ale jednostki mają moc ustalania własnych narracji i granic. Ten film rzuca wyzwanie widzom, aby zastanowili się, zakwestionowali i być może przewartościowali swoje postrzeganie czerni.

Nagroda People’s Choice Award przyznawana jest w głosowaniu na TIFF od 1978 roku i często uważana jest za zwiastun Oscara za najlepszy film, a zdobywali ją finaliści Oscara za najlepszy film, tacy jak m.in. Nomad, Zielona księga, 12 lat niewolnika, Mowa króla, Milioner ze slumsów, American Beauty I Pojazdy strażackie. Wśród tych, którzy otrzymali nominacje w kategorii Najlepszy film, znalazł się ubiegłoroczny zwycięzca Fabelmansa Obok Belfast, Królik Jojo, Trzy billboardy za Ebbing Missouri, Pokój, La La Land, Gra w naśladownictwo, Srebrny Poradnik, Cenne, Życie jest piękne, Miejsca w sercu I Największa radość

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *