Zdobywca Oscara, producent „Ojca chrzestnego” i „Dziecka za milion dolarów” miał 94 lata

Alberta S. Rudy, który za swoją produkcję zdobył dwa Oscary dla najlepszego filmu Ojciec chrzestny I Kochanie, milion dolarówRzecznik rodziny powiedział, że zmarł 25 maja w Centrum Medycznym Ronalda Reagana UCLA po krótkiej chorobie. Miał 94 lata.

Ruddy jest jednym z dziewięciu producentów, którzy zdobyli co najmniej dwie nagrody Akademii za najlepszy film i może się poszczycić tym, że zdobył je w najdłuższym odstępie czasu – 32 lata.

Ostatnio zagrał Milesa Tellera w miniserialu Paramount+ Oferta, Opowiada to o doświadczeniach Rudy’ego podczas kręcenia filmu z 1972 roku, który Coppola wyreżyserował i zaadaptował wraz z Mario Puzo na podstawie bestsellerowej powieści tego ostatniego.

„Al był naprawdę jedną z największych niezależnych gwiazd Hollywood”. Oferta Dyrektor Dexter Fletcher powiedział w oświadczeniu. „Jeden z ostatnich Mohikaninów, którzy stworzyli wspaniałe filmy, które do dziś pozostają wzruszające i inspirujące. Od skromnych początków po najwyższe wyróżnienia w Hollywood. Jego podróż była niesamowita. Osiągnął to dzięki samej sile jego determinacji, silnej woli, jego niepohamowana energia i urok oraz miłość do… Sztuka kina rzadko ma sobie równych.

„Sfotografowanie Ala N. było zaszczytem i przywilejem” – stwierdził Teller w oświadczeniu Oferta. Al prowadził życie, o którym większość ludzi może tylko marzyć i będące przedmiotem zazdrości wszystkich.

Przed sukcesem na dużym ekranie Rudy współtworzył z Berniem Finnem bohaterowie Hogana, Zdecydowanie buntowniczy serial komediowy opowiadający o życiu więźniów alianckich w nazistowskim obozie wojennym. Z Bobem Crane’em i niezapomnianą obsadą drugoplanową serial emitowany był przez sześć sezonów i pozostaje popularną dystrybucją. Rudy rozwijał a Bohaterowie Hogana Sequel serialu tuż przed pandemią Covid.

POWIĄZANE: Naprawdę niesamowity Al Ruddy nagrywa „Cry Macho” po tylu latach

Pierwsza funkcja Rudy’ego dzikie nasiona, Wyreżyserował go wieloletni przyjaciel Brian J. Houghton. Następnie wyprodukuj Mały Fosse i Duży Halseydla którego niezapowiedzianie pojawił się na planie Butch Cassidy i Sundance Kid Przekonał wschodzącą gwiazdę Roberta Redforda do zagrania w jego filmie. Po pomyślnym uwzględnieniu budżetu kilku projektów Rudy zwrócił uwagę prezesa Paramount Pictures, Charlesa Bloodhorna, który dał Rudy’emu projekt, który odmienił jego karierę: Ojciec chrzestny.

Jako jedyny producent Ojciec chrzestnyRudy otrzymał Oscara za najlepszy film na 45. ceremonii rozdania Oscarów. Nagrodę wręczył mu Clint Eastwood. 32 lata później Ruddy i Eastwood wspólnie zdobyli nagrodę dla najlepszego filmu za tę produkcję Kochanie, milion dolarówfilm, który zdobył także Oscary aktorskie dla Hilary Swank i Morgana Freemana, a także Eastwooda za reżyserię.

READ  Wśród współprzewodniczących znajdują się Zendaya i Jennifer Lopez

„Był moim wspaniałym przyjacielem i będzie mi go strasznie brakować” – Eastwood powiedział we wtorkowym oświadczeniu. Swank dodał: „Praca ze mną to był najlepszy czas [Al]. „Zawsze będzie legendą w mojej książce i w książkach wszystkich”.

„Rodzina Rudy była dla mnie taka kochana przez cały czas” – powiedział Al Pacino Ojciec chrzestny; Nawet jeśli oni mnie nie chcieli, on mnie chciał. Dał mi dar zachęty, kiedy najbardziej jej potrzebowałem i nigdy tego nie zapomnę.

Rudy miał bliską przyjaźń osobistą i zawodową z Burtem Reynoldsem, z którym wyreżyserował nagrodzony Złotym Globem film dla najlepszej komedii. Najdłuższe podwórko, Obok Steruj armatą Filmy wyreżyserowane przez jego przyjaciela Hala Needhama. Reynolds zmarł w 2018 roku.

POWIĄZANE: Burt Reynolds: Kariera w obrazach – galeria zdjęć

Rudy urodził się 28 marca 1930 roku w Montrealu, a dorastał w Nowym Jorku. Jego rodzina stwierdziła, że ​​gdy był młody, celował w pływaniu i był bliski dołączenia do olimpijskiej drużyny pływania motylkami.

Po ukończeniu Brooklyn Technical High School, jednej ze słynnych uzdolnionych szkół w Nowym Jorku, wstąpił do City College of New York i wkrótce przeniósł się do Szkoły Architektury Uniwersytetu Południowej Kalifornii. Po przeprowadzce po całym kraju Los Angeles stało się domem Rudy’ego na resztę jego życia.

Przed rozpoczęciem kariery pisarskiej i producenckiej Rudy pracował jako programista w renomowanym centrum badań technologicznych Rand Corporation w Santa Monica.

Inne jego nagrody zawodowe to dwie francuskie nagrody Cezar, dwie włoskie nagrody Davida Di Donatello i nagroda USC Scripter Award. Otrzymał nagrodę za całokształt twórczości na Festiwalu Filmowym w Szanghaju i był przewodniczącym jury na Festiwalu Filmowym w Zurychu w 2007 roku.

Rudy był przez 43 lata żonaty ze swoją ukochaną żoną, dziennikarką prasową, która została dyrektorką ds. mody w Giorgio Armani, Wandą McDaniel, której przypisuje się pionierstwo współczesnego czerwonego dywanu. zaczynając od OfertaRudy rozpoczął współpracę ze swoją ukochaną córką i partnerką producencką Alexandrą Rudy, która jest dyrektorką Albert S. Rudy Productions, a także pisze i gra.

READ  Folie À Deux data premiery jesień 2024 - termin

Al Ruddy pozostawił żonę i syna Johna. Córka Aleksandra. Jego zięć, Abdullah Saeed, jest scenarzystą.

Wśród jego ostatnich słów było: „Mecz się skończył, ale wygraliśmy mecz”.

Ze względu na wolę Rudy’ego publiczna msza pogrzebowa nie odbędzie się. Trwają uroczystości żałobne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *