Elon Musk kłóci się z głównym naukowcem Meta zajmującym się sztuczną inteligencją

Mówcie, co chcecie o X, ale to wciąż najlepsze miejsce do oglądania, jak potężni ludzie atakują się nawzajem w mediach społecznościowych. Elona Muska W ten weekend wdałem się w niczego niepodejrzewającą sprzeczkę na Twitterze z nikim innym, jak głównym naukowcem Meta w dziedzinie sztucznej inteligencji, Yannem LeCunem, który użył platformy przeciwko miliarderowi, który jest jej właścicielem.

„[Musk] „Utrzymuje, że chce „z najwyższą precyzją dążyć do prawdy”, ale rozpowszechnia szalone teorie spiskowe na swojej platformie społecznościowej” – napisał LeCun w poniedziałkowym tweecie w odpowiedzi na ogłoszenie o pracę na stanowisko w xAI. Satyrycznie zamieścił w nim inne twierdzenia Elona Muska, m.in. to, że AI wszystkich zabije oraz przekonanie miliardera, że ​​sprawa XAI zostanie rozwiązana w przyszłym roku.

„Uwielbiam jego samochody, rakiety, panele słoneczne i sieć satelitarną” – powiedział Lacon w wywiadzie. Kolejny tweet. „Głęboko nienawidzę jego mściwej polityki, teorii spiskowych i szumu”.

LeCun wyjaśnił innej relacji, że jest naukowcem, a nie przedsiębiorcą czy producentem. Musk wtrącił się i powiedział, że LeCun „tylko wykonywał rozkazy”, na co LeCun powiedział: „Wygląda na to, że nie rozumiesz, jak działa wyszukiwanie”. piżmo Odpowiedział Pytając, co „naukowego” zrobił ostatnio LeCun, na co główny naukowiec Meta zajmujący się sztuczną inteligencją przesłał wiadomość Link do jego strony w Google Scholar Z „ponad 80 artykułami technicznymi opublikowanymi od stycznia 2022 r.”. Właściciel X Ma kontynuację Mówiąc, że to „nic” i że LeCun „słabnie”.

Cała wymiana zdań, którą LeCun nazwał później „Przyjemne wakacje„, brzmiał nieco bardziej wojowniczo, niż którekolwiek z powyższych sugestii. Nastąpiło to po fali ataków Muska na produkty i usługi Meta. Najnowszą ofiarą burzy tweetów Muska jest WhatsApp. W piątek opublikował on informację, że aplikacja do szyfrowania wiadomości „Każdej nocy udostępnia dane użytkownika.Szef WhatsApp odpowiedział bezpośrednio Muskowi, mówiąc: „to nie jest prawda„Firma bardzo poważnie podchodzi do kwestii bezpieczeństwa.

READ  Rupert Murdoch zamierza odejść z zarządów Fox i News Corporation

Dyrektor generalny Hugging Face, Clem DeLange, powiedział, że wybrałby LeCun zamiast Muska.Każdy dzień tygodnia.Delangue zauważył, że LeCun wniósł znaczący wkład w społeczność sztucznej inteligencji, nie wydając przy tym pieniędzy, jak zrobili to niektórzy inni. Warto zauważyć, że właśnie ogłoszono X Muska Runda finansowania o wartości 6 miliardów dolarów Od dużej liczby firm venture capital i inwestorów z Doliny Krzemowej.

Wymiana zdań ujawniła także rozbieżność poglądów Muska i Lacona na temat sztucznej inteligencji. Podczas gdy Musk często wygłasza kazania krytykom sztucznej inteligencji, tym, którzy wierzą, że technologia ta może mieć znaczenie egzystencjalne dla ludzkości, LeCun przedstawia mniej przerażający pogląd na zagrożenia związane ze sztuczną inteligencją. LeCun nazywa tych „pokonanych” „mającymi urojenia” i w niedawnym tweecie stwierdził, że „jest za wcześnie, aby się nimi martwić”. [AI]. Jest zbyt wcześnie, aby to uregulować, aby zapobiec „ryzykom egzystencjalnym”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *