Zerwane ścięgno rzepki podczas obchodów WBC zamyka sezon 2023 Edwina Diaza.

Edwin Diaz podobno zerwał ścięgno podkolanowe podczas świętowania w środę. (Zdjęcie: Eric Espada/Getty Images)

New York Mets spędzą sezon MLB 2023 bez swojej gwiazdy bliżej. Według Jeffa Bassona z ESPN, Edwin Diaz zerwał ścięgno rzepki w prawym kolanie, świętując zwycięstwo Puerto Rico w World Baseball Classic.

Diaz przejdzie operację, aby naprawić kontuzję, która ma go wykluczyć z gry do końca roku.

Diaz doznał kontuzji po zwycięstwie Puerto Rico nad Dominikaną w World Baseball Classic. Zwycięstwo wysłało Puerto Rico do ćwierćfinału.

Po zwycięstwie członkowie drużyny Puerto Rico zebrali się na boisku i skakali w górę iw dół. Diaz zranił się podczas scrumu, chociaż incydent nie został zarejestrowany przez kamery podczas imprezy. Kiedy transmisja wróciła do scrumu, garstka graczy skuliła się wokół Diaza, który leżał na ziemi, trzymając się za prawe kolano.

Diaz opuścił stadion na wózku inwalidzkim. Brat Edwina i kolega z drużyny, Alexis Diaz, widziano płaczącego, gdy opuszczał miejsce zdarzenia.

Kontuzja Diaza wywołała debatę na World Baseball Classic

Okoliczności związane z kontuzją wywołały pytania, czy opłacało się zawodnikom Major League Baseball uczestniczyć w World Baseball Classic. Diaz, który w listopadzie podpisał z Mets pięcioletni kontrakt o wartości 102 milionów dolarów, nie zagra dla zespołu w 2023 roku po kontuzji podczas gry w innym klubie.

Czy więcej graczy MLB wycofa się z imprezy z powodu obaw o kontuzje? Czy drużyny zabronią swoim zawodnikom udziału w przyszłych World Baseball Classics? Czy cała impreza połączy się w całość?

Menedżer Wenezueli Omar López nie wierzy, że coś takiego się wydarzy. Zwrócił uwagę, jak ważne jest, aby na tak dużej scenie było tylu zawodników reprezentujących swoje kraje.

Lopez zauważył również, że gracze mogą doznać kontuzji w dowolnym momencie. MLB miał swój udział w nietypowych kontuzjach. Sammy Sosa raz zranił się w plecy, kiedy kichnął, Clint Farms zranił się, niosąc dziczyznę po schodach, a Eric Aybar opuścił kiedyś mecz. Lepka kość z kurczaka w gardle.

READ  Rosja-Ukraina na żywo: Putin zbliża się do decyzji o secesji Ukrainy

Bycie zawodowym sportowcem wiąże się z dziwnymi i nieprawdopodobnymi kontuzjami. Co więcej, co roku zawodnicy MLB doznają kontuzji podczas pokazowych wiosennych meczów treningowych, czego najlepszym przykładem jest tegoroczny Gavin Lucks.

Mets będą potrzebować pomocy bullpen bez Diaza

Kontuzja Diaza pozostawia Metsów bez pierwszego zbliżenia na 2023 rok. Diaz był najlepszym pomocnikiem w baseballu w zeszłym sezonie, notując 1,31 ERA i 32 interwencje w 62 inningach. Został wybrany do drużyny All-Star po raz drugi w swojej karierze i otrzymał głosy MVP o niskim kluczu.

Obecnie Mets mają Adama Ottavino i Davida Robertsona do zastąpienia Diaza. Ottavino i Robertson zaliczyli świetne sezony w 2022 roku i mają doświadczenie w wykańczaniu meczów. Po odejściu Diaza Mets mogą szukać innej opcji w piórze, ale tak czy inaczej, zespół nadal oczekuje się, że będzie jednym z najlepszych w Lidze Narodowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *