Zespół prawników wnosi pozew zbiorowy w imieniu grupy adwokackiej, a osadnicy lecą do Martha’s Vineyard.CNN

Prawnicy ds. praw obywatelskich, organizacja non-profit wspierająca imigrantów Około 30 z 50 osadników poleciało do Martha’s VineyardAlianza złożyła pozew zbiorowy w imieniu Ameryk i innych imigrantów, A Komunikat prasowy Z systemu.

Dwa samoloty przewożące prawie 50 migrantów – głównie z Wenezueli – przyleciały do ​​Martha’s Vineyard z Teksasu w ubiegłą środę wieczorem. Zorganizowane przez gubernatora Florydy Rona DeSantis. był częścią akcji Seria wysiłków republikańskich gubernatorów przenosić migrantów do liberalnych miast, aby protestować przeciwko temu, co określili jako niepowodzenie rządu federalnego w zabezpieczeniu południowej granicy.

Pozew został złożony przeciwko DeSantis, sekretarzowi Departamentu Transportu Florydy Jaredowi Perdue, stanu Floryda i Departamentowi Transportu Stanu, zgodnie z informacją i pozwem. W pozwie po części zarzuca się, że oskarżeni oszukali bezbronnych imigrantów, aby przedstawić motyw polityczny dla czarteru dwóch samolotów przewożących imigrantów z Teksasu do Martha’s Vineyard.

„Żaden człowiek nie powinien być wykorzystywany jako pionek polityczny w najbardziej spolaryzowanej debacie na temat imigracji w kraju” – powiedział Ivan Espinoza-Madrigal, dyrektor wykonawczy Prawników Praw Obywatelskich.

W pozwie twierdzi się, że kobieta zebrała dziesiątki imigrantów, aby „podpisać dokument, aby otrzymać kartę podarunkową McDonald’s o wartości 10 USD” i nie wyjaśniła, co mówi dokument, i że nie został w pełni przetłumaczony na hiszpański: cały fragment dotyczący odpowiedzialności i transportu był nie przetłumaczone oraz z Teksasu do Massachusetts.Język wskazujący, że podróż zostanie podjęta, również nie jest przetłumaczony.

Jednemu z powodów w tej sprawie niezidentyfikowani ludzie powiedzieli, że „kiedy po raz pierwszy spotkali się, że opuszczając Teksas, zaoferowano mu stałe mieszkanie, stabilne zatrudnienie i pomoc w procesie imigracyjnym” – wynika z dokumentów sądowych.

Oscar Sacon, dyrektor wykonawczy Allianz Americas, nazwał loty DeSantisa do Martha’s Vineyard „moralnie odrażającymi”. Alianza Americas to sieć organizacji kierowanych przez imigrantów, które wspierają imigrantów w Stanach Zjednoczonych.

„Dlatego podjęliśmy działania, aby prawnie zakwestionować to, co uważamy za moralnie naganne, ale co uważamy za nielegalne” – powiedział Saccone w oświadczeniu. „Chcemy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby zapobiec kolejnym nadużyciom wobec nowo przybyłych imigrantów, zwłaszcza ubiegających się o azyl i ich bliskich w swoich krajach ojczystych, którzy zasługują na uznanie za ogromny wkład, jaki wnoszą do Ameryki w zakresie wsparcia, ochrony i ochrony. ”

W odpowiedzi na pozew biuro DeSantis powtórzyło to, co wcześniej powiedziało: transport imigrantów z Teksasu do Martha’s Vineyard „został przeprowadzony na zasadzie dobrowolności”.

„Imigranci byli bezdomni, głodni, opuszczeni – ci aktywiści nie dbali o nich wtedy. Program Florydy dał im nowy początek w stanie sanktuarium, a osoby te zdecydowały się skorzystać z lotów czarterowych do Massachusetts” – czytamy w raporcie.

Biuro DeSantis opublikowało kopię formularza „Oficjalnej zgody na transport”, która zawiera zredagowany podpis kogoś, kogo uważają za imigranta, który zgodził się polecieć do Martha’s Vineyard.

Hrabstwo Bexar w Teksasie, szeryf Javier Salazar powiedział dziennikarzom w poniedziałek wieczorem, że jego agencja rozpocznie śledztwo w sprawie transportu 48 wenezuelskich imigrantów ze stanu do Martha’s Vineyard.

Salazar, Demokrata, powiedział w poniedziałek, że rozumie, iż w ubiegłą środę wenezuelski imigrant otrzymał wynagrodzenie za rekrutację 50 imigrantów z centrum zasobów w San Antonio, w hrabstwie Bexar. W związku z tym Salazar powiedział, że wierzy, że prawa zostały złamane nie tylko lokalnie, ale także na szczeblu federalnym.

Imigranci zostali przetransportowani na Florydę, a następnie do Martha’s Vineyard pod „fałszywymi pretekstami”.

Szeryf powiedział, że „zabrano ich do Martha’s Vineyard na sesję zdjęciową i utknęli”. Uważa, że ​​migranci zostali „wykorzystani i oszukani” w celu udania się na polityczną pozę. Szeryf wraz z prawnikiem reprezentującym niektórych migrantów rozmawia z relacjami z pierwszej ręki o tym, co się wydarzyło, powiedział Salazar dziennikarzom.

Powiedział, że zarzuty, które do tej pory słyszał, były „obrzydliwe i naruszały prawa człowieka”. Salazar powiedział, że wierzy, że powinna być odpowiedzialność za to, co się stało.

DeSantis, który wziął udział w organizacji lotu migrantów, powiedział Fox News w poniedziałek wieczorem, że migranci nie zostali wprowadzeni w błąd.

„Wszyscy podpisali formularze zgody na wyjazd, a następnie sprzedawca, który robił to dla Florydy, dał im paczkę z mapą Martha’s Vineyard, która miała numery do różnych usług w Martha’s Vineyard” – powiedział DeSantis.

„Dlaczego nie mieliby chcieć zobaczyć, gdzie są? Byli w naprawdę złym stanie i trzeba było je oczyścić, wszystko, dobrze traktować” – powiedział.

Departament Transportu Florydy zapłacił 1,565 miliona dolarów liniom lotniczym Verdol Systems z siedzibą w Destin w ramach stanowego programu relokacji imigrantów, zgodnie z danymi budżetowymi.

Zapisy budżetowe pokazują, że 615 000 dolarów zostało wypłaconych 8 września, a 950 000 dolarów zostało zapłacone przez stan 16 września.

Dane budżetowe nie precyzują, jakiego rodzaju „zakontraktowane usługi” były świadczone na rzecz departamentu Verdol, i nie jest jasne, czy te dwie płatności zostały skierowane na dwa loty do Martha’s Vineyard, które były obsługiwane przez oddzielną prywatną firmę odrzutową Ultimate Jet Charters w Ohio .

Raporty i plany lotów sugerowały, że wyczarterowano samolot, który miał zabrać migrantów do Martha’s Vineyard. Przywieźć grupę imigrantów do Delawareskłonienie urzędników państwowych i wolontariuszy do podjęcia przygotowań we wtorek.

Produkcje pojawiły się po tym, jak strony śledzące loty w nocy pokazały plan lotu złożony w Commercial Planning and Federal Aviation Administration, obejmujący jeden z samolotów czarterowych Ultimate Jet używany podczas lotów Martha’s Vineyard i podobny do samolotu. Strony wymieniały trasę z Kelly Field w San Antonio z krótkim przystankiem w Crestview na Florydzie i dalej do Georgetown w Delaware.

Szeryf Salazar w Teksasie powiedział w środę, że miał spodziewać się kolejnego lotu we wtorek, ale plany uległy zmianie.

„Dziś rano otrzymaliśmy wiadomość, że samolot przyleci do San Antonio i odleci do Delaware z imigrantami” – powiedział we wtorek Alisyn Camerota z CNN. – Rozumiem, że w ostatniej chwili otrzymaliśmy wiadomość, że lot był opóźniony.

Salazar powiedział, że nie podano powodu opóźnienia lotu.

Jill Fredel, rzeczniczka Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej w Delaware, powiedziała na wtorkowej konferencji prasowej, że nie było żadnych doniesień o przybyciu imigrantów w tym czasie. Powiedział, że biuro gubernatora nie otrzymało żadnych informacji z Florydy czy Teksasu, ale zauważył, że stan na wszelki wypadek robi przygotowania.

Biuro gubernatora Johna Carneya również usłyszało o raportach i powiedziało, że urzędnicy pracują nad przygotowaniami na wypadek niezapowiedzianego przybycia imigrantów, powiedziała Emily David Hershman, rzeczniczka gubernatora.

„Koordynujemy działania z władzami federalnymi i jesteśmy gotowi przyjąć te rodziny w uporządkowany sposób, ponieważ nadal ubiegają się o azyl” – powiedział.

READ  Bądź elastyczny i zdrowy w miarę starzenia się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.