Kontrakty terminowe na akcje w USA rosną przed decyzją Fed

Indeksy giełdowe w USA wzrosły w środę przed kolejną spodziewaną gwałtowną podwyżką stóp procentowych przez Rezerwę Federalną i po eskalacji wojny z Ukrainą przez prezydenta Rosji Władimira Putina.

Jak handluje się indeksami giełdowymi?
 • Dow Jones Industrial Average DJIA,
  + 0,49%
  Wzrosła o 143 punkty, czyli 0,5%, do 30 853 punktów

 • Indeks S&P 500 SPX,
  + 0,63%
  Wzrosła o 18 punktów lub 0,5% do 3873

 • Kompozyt Nasdaq,
  + 0,58%
  Awans o 30 punktów, czyli 0,3%, do 11454

We wtorek indeks Dow Jones Industrial Average spadł o 313 punktów, czyli 1,01%, do 30 706, indeks S&P 500 spadł o 44 punkty, czyli 1,13% do 3856, a indeks Nasdaq Composite spadł o 110 punktów, czyli 0,95%, do 11 425.

Co napędza rynki?

Akcje amerykańskie notowały wyższe notowania, chociaż inwestorzy wyrazili zaniepokojenie zaostrzeniem polityki pieniężnej i eskalacją napięć geopolitycznych w Europie.

„Okazało się, że rynkom akcji bardzo trudno jest osiągnąć postęp w tym tygodniu w obliczu znacznego wzrostu oficjalnych stóp procentowych” – napisał Ian Williams, strateg w Peel Hunt.

Oczekuje się, że Rezerwa Federalna podniesie swoją stopę procentową o 75 punktów bazowych do docelowej stopy 3,0% do 3,25%, gdy podejmie decyzję o godzinie 2 PM ET. Bank centralny szybko podniósł koszty kredytu z prawie zera na początku roku, ponieważ walczy z inflacją, która obecnie wynosi 8,3%, blisko kilkudziesięcioletnich maksimów.

Susanna Streeter pisze: „Wszystkie oczy będą dziś zwrócone na ostatni ruch Fedu zmierzający do ograniczenia inflacji, ponieważ wir cenowy nadal przysparza cierpień finansowych konsumentom i przedsiębiorstwom… Istnieją obawy, że inflacja niebezpiecznie zakorzenia się w gospodarce, zagrażając finansom. stabilność.” . , główny analityk ds. inwestycji i rynków w Hargreaves Lansdown.

Gwałtowny wzrost stóp procentowych w ostatnich miesiącach – i potencjał na kolejne w przyszłości – spowodował wyprzedaż obligacji i pchnął w górę benchmarkowe rentowności rządów TMUBMUSD10Y,
3,572%
do 11-letnich maksimów, co zwiększa presję na akcje, po części dlatego, że czyni aktywa dłużne relatywnie bardziej atrakcyjnymi. S&P 500 spadł do tej pory o 18,6% w 2022 roku.

READ  Ukraińcy witają Nowy Rok, gdy rosyjskie drony startują z nieba

Analitycy QCP Capital zauważyli, że korelacja między rentownościami obligacji skarbowych, akcjami, dolarem amerykańskim i kryptowalutami jest na najwyższym poziomie w roku. Analitycy powiedzieli, że jest to „niewątpliwy znak, że płynność (lub wycofanie) przejmuje prowadzenie i pozycjonuje się jako główny czynnik napędzający wszystkie rynki”.

Oczekiwany ruch ze strony Fed nastąpi po tym, jak szwedzki bank centralny podniósł we wtorek stopę procentową bardziej niż oczekiwano o 100 punktów bazowych i przed oczekiwaną podwyżką stóp przez Bank Anglii w czwartek.

„Banki centralne wykazują większą determinację w walce z inflacją i coraz chętniej poświęcają wzrost, aby tak się stało” – powiedział Nathan Sheets, główny ekonomista Citi.

Tłumienie nastrojów w środę było wiadomością, o którą wezwał prezydent Rosji Władimir Putin Częściowa mobilizacja wojskowa z kraju do ścigania jego ataku na Ukrainę. Komunikat, który zawierał groźby dla Zachodu, wzbudził obawy przed dalszą eskalacją konfliktu.

Ceny energii spadły, z kontraktami terminowymi US West Texas Intermediate CL.1,
-1,52%
Spadł o 1,2% do 83,44 USD za baryłkę Kontrakty terminowe na gaz ziemny ICE Dutch TTFIndeks kontynentu spadł o 0,6% do 193 euro za megawatogodzinę. EURUSD,
-0,97%
Spadł o 0,9 procent do 0,9879 USD, spychając indeks dolarowy z powrotem w pobliżu 20-letniego szczytu.

W danych ekonomicznych USA, istniejąca sprzedaż domów w tym kraju W sierpniu spadła o 0,4% do 4,8 miliona, najniższego poziomu od maja 2020 r., podało w środę Narodowe Stowarzyszenie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami.

Firmy w centrum uwagi
 • Akcje Firma General Mills
  Systemy Informacji Geograficznej,
  + 6,78%
  róża 7% W środę, po tym, jak markowa firma spożywcza, do której należą marki Cheerios, Betty Crocker i Häagen-Dazs, podała wyniki finansowe za pierwszy kwartał, które przekroczyły oczekiwania i podniosły całoroczne prognozy.

 • Akcje Glattfilter Corporation.
  glt,
  -3,85%
  Spadł o 5,4% w środę, po tym jak powiedział o tym dostawca materiałów inżynierskich Zawieszone zarobki kwartalnew ramach „repriorytyzacji” kapitału, ponieważ koncentruje swoje wysiłki na poprawie wyników finansowych.

 • Akcje firm obronnych wzrosły po tym, jak rosyjski prezydent Władimir Putin zmobilizował więcej żołnierzy na Ukrainie, co jest postrzegane jako poważna eskalacja wojny na Ukrainie.. Lockheed Martin
  LMT,
  + 2.50%
  wzrosła 2,4% Northrop Grumman Wzrósł o 2,8% i Raytheon
  RTX,
  + 2,31%
  Wzrósł o 2,5%.

 • Poza Mięsem Inc
  BYND,
  + 3,14%
  We wtorek podał, że zawiesił dyrektora operacyjnego Douga Ramseya, który był Aresztowany w weekend Zostali oskarżeni po odgryzieniu mężczyzny nosa podczas kłótni w Arkansas. Producent wegańskich alternatyw dla mięsa odnotował wzrost swojego udziału o 7%.

READ  Chiny gościły przywódcę Białorusi Łukaszenkę, podczas gdy USA ostrzegają przed pomaganiem Rosji w wojnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *