Zespół sztywnej osoby sprawia wrażenie, jakby ktoś cię dusił

Celine Dion szczerze przyznała, że ​​zespół sztywnej osoby wpływa na jej głos.

Pięciokrotna zdobywczyni nagrody Grammy (56 l.) opowiedziała o swoim stanie Hodzie Kotb z NBC News w swoim pierwszym telewizyjnym wywiadzie na temat swojego zdrowia od ujawnienia diagnozy w 2022 roku.

„że to Jakby ktoś cię dusił. „To tak, jakby ktoś naciskał na twoją krtań/gardło” – powiedziała na filmie. Podgląd rozmowy Które było transmitowane Dzisiaj Pokazano ją w piątek, 7 czerwca, podnosząc głos, aby zademonstrować wpływ. „To było tak, jakbym tak mówił: nie możesz być ani wysoko, ani nisko”.

„Dostał drgawek” – kontynuowała Dionne. „Zaczęło się [in the throat]. [And I thought]– Nie, dobrze, wszystko będzie dobrze. „Ale może też znajdować się w brzuchu, kręgosłupie lub żebrach”.

Nigdy nie przegapisz żadnej historii – subskrybuj Bezpłatny codzienny biuletyn dla ludzi Aby być na bieżąco z najlepszą ofertą LUDZIE, od pikantnych wiadomości o gwiazdach po fascynujące historie interesujące ludzi.

Kontynuowała, mówiąc, że sztywność może czasami sprawiać wrażenie, jakby była zamocowana na miejscu.

„To tak, jakbym wskazał stopami, a one zostaną”. [that position]„Powiedziała piosenkarka The Power of Love.
Albo, jeśli gotuję – bo uwielbiam gotować – moje palce i dłonie same się ułożą. … To spastyczne, ale przypomina pozycję, w której nie można go otworzyć.

„W pewnym momencie złamałam żebra, ponieważ czasami, gdy stan jest bardzo poważny, mogą się złamać” – powiedziała.

Celine Dion rozmawia z Hodą Kotb w wywiadzie dla NBC, którego pełna emisja odbędzie się we wtorek, 11 czerwca.

Dzisiaj/X


W grudniu 2022 roku Dion ujawniła, że ​​zdiagnozowano u niej zespół sztywnego człowieka, rzadką i nieuleczalną chorobę neurologiczną, która może powodować wyniszczające skurcze mięśni, co skłoniło ją do odwołania wszystkich nadchodzących występów.

Jak powiedział wówczas wokalista: „Niestety, te spazmy wpływają na każdy aspekt mojego codziennego życia… czasami powodują trudności w chodzeniu i nie pozwalają mi używać strun głosowych do śpiewania w sposób, w jaki kiedyś to robiłem”.

„Wszystko, co znam, to śpiewanie” – dodała. „To właśnie robiłem przez całe życie. To jest to, co kocham robić najbardziej”.

Celine Dion występuje podczas „Sinatra 100: An All-Star GRAMMY Concert” w Encore Theatre w Wynn Las Vegas, 2 grudnia 2015 r.
Ethana Millera/Getty Images

Stan, w zależności Fundacja Syndrom Twardego CzłowiekaWpływa na centralny układ nerwowy, w szczególności na mózg i rdzeń kręgowy.

„Pacjenci mogą być niepełnosprawni, poruszający się na wózku inwalidzkim lub przykuci do łóżka i niezdolni do funkcjonowania ani dbania o siebie” – mówią, dodając, że choroba neurologiczna z cechami autoimmunologicznymi może obejmować takie objawy, jak „nadmierna sztywność, wyniszczający ból i chroniczny lęk”. . Skurcze mięśni są „tak gwałtowne, że mogą zwichnąć stawy, a nawet złamać kości”.

Samira Husajna/Redfernsa


Opowiadając o swoim wywiadzie z Dionne, który w zeszłym miesiącu przeprowadziła ze współgospodarzem Jenną Bush Hager, Kotb (59 l.) powiedział: „[Céline] „Teraz czuje się znacznie lepiej, ale w pewnym momencie prawie umarła, jak mówisz”.

„To był straszny czas, a ona sobie z tym radzi” – dodał Kotb.

Rozmowa Dionne z Kotbem zostanie wyemitowana w całości we wtorek, 11 czerwca o 22:00 czasu wschodniego w NBC. Dzisiaj Jest emitowany w sieci w dni powszednie od godziny 7:00 czasu wschodniego.

READ  Raquel Levis była duchem Toma Sandovala i ukrywa się w Los Angeles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *