Ziemia kręci się szybciej niż powinna i nikt nie wie dlaczego

Jeśli czujesz, że z wiekiem dni stają się coraz krótsze, możesz nawet tego sobie nie wyobrażać.

29 czerwca 2022 r. Ziemia wykonała jeden pełny obrót, który zabrał 1,59 milisekundy mniej niż średnia długość dnia wynosząca 86 400 sekund, czyli 24 godziny. Chociaż skrócenie 1,59 ms może nie wydawać się duże, jest to część większego, dziwnego trendu.

W rzeczywistości 26 lipca 2022 r. pojawił się kolejny nowy rekord Około Ustaw, kiedy Ziemia skończyła swój dzień, o 1,50 milisekundy krócej niż zwykle, jak wspomniałem wcześniej Stróż i strona do śledzenia czasu czas i data. Data i godzina wskazują, że rok 2020 był najkrótszą liczbą dni, odkąd naukowcy zaczęli używać zegarów atomowych do wykonywania codziennych pomiarów w latach 60. XX wieku. Naukowcy po raz pierwszy zauważyli ten trend w 2016 roku.

Chociaż średnia długość dnia może się nieznacznie różnić w krótkim okresie, długość dnia wzrosła w dłuższej perspektywie od czasu uformowania się układu Ziemia-Księżyc. Dzieje się tak dlatego, że z biegiem czasu siła grawitacji przeniosła energię z Ziemi – poprzez pływy – na Księżyc, odpychając ją nieco od nas. Tymczasem, ponieważ oba ciała znajdują się w stanie blokady pływowej — co oznacza, że ​​prędkość obrotu i rotacja Księżyca są takie, że widzimy tylko jedną jego stronę — fizyka dyktuje, że ziemski dzień musi zostać przedłużony, jeśli oba obiekty mają pozostać w jednym cykl pływowy. Gdy księżyc się oddala. Miliardy lat temu Księżyc był znacznie bliżej, a długość ziemskiego dnia jest znacznie krótsza.


Chcesz mieć więcej artykułów o zdrowiu i nauce w swojej skrzynce odbiorczej? Zapisz się do cotygodniowego newslettera salonu wulgarny świat.


Chociaż naukowcy wiedzą, że ziemskie dni skracają się w krótkim okresie, konkretny powód, dla którego pozostaje niejasny – poza wpływem, jaki może to mieć na sposób, w jaki śledzimy czas jako ludzie.

READ  Szkielet dinozaura o wysokości 82 stóp został znaleziony na podwórku pewnego mężczyzny w Portugalii

„Tempo rotacji Ziemi to skomplikowana sprawa. Ma ona związek z wymianą momentu pędu między Ziemią a atmosferą, efektami oceanicznymi i wpływem Księżyca” – Judah Levine, fizyk z Wydziału Czasu i Częstotliwości Narodowego Instytutu Normy i technologia, Odkrywaj . magazyn powiedział. „Nie można przewidzieć, co wydarzy się w bardzo odległej przyszłości”.

Ale Fred Watson, australijski astronom wędrowny, Dla ABC News w Australii że jeśli nic nie zostanie zrobione, aby to powstrzymać, „pory roku stopniowo wyjdą z pór kalendarzowych”.

„Kiedy zaczynasz przyglądać się najdrobniejszym szczegółom, zdajesz sobie sprawę, że Ziemia nie jest tylko solidną, wirującą kulą” – powiedział Watson. „Ma płyn wewnątrz, płyn na zewnątrz, ma atmosferę i wszystko to trochę się kręci”.

Matt King z University of Tasmania opisał ten trend w ABC News Australia jako „na pewno dziwaczny”.

„Oczywiście coś się zmieniło i zmieniło się w sposób, którego nie widzieliśmy od początku radioastronomii precyzyjnej w latach 70.” – powiedział King.

Czy może to być związane z ekstremalnymi wzorcami pogodowymi? Jak wspomniałem StróżNASA donosi, że obrót Ziemi może spowolnić silne wiatry W latach El Niño może spowalniając obrót planety. Podobnie topniejące czapy lodowe przemieszczają materię wokół Ziemi, a tym samym mogą zmieniać tempo rotacji.

Chociaż ta prosta absorpcja czasu ma niewielki wpływ na nasze codzienne życie, niektórzy naukowcy wzywają do wprowadzenia ujemnej „sekundy przestępnej”, która odejmowałaby jedną sekundę od dnia, aby utrzymać świat na ścieżce dla atomowego systemu czasu, jeśli trend się utrzymuje. Od 1972 roku co kilka lat dodawane są sekundy przestępne. Ostatni został dodany w 2016 roku.

„Jest bardzo prawdopodobne, że konieczny byłby ujemny drugi skok, gdyby tempo rotacji Ziemi dalej rosło, ale jest zbyt wcześnie, aby stwierdzić, czy tak się stanie” – powiedział fizyk Peter Whibberley z brytyjskiego National Physics Laboratory. telegraf. „Toczą się również międzynarodowe dyskusje na temat przyszłości sekund przestępnych i możliwe jest również, że potrzeba ujemnej sekundy przestępnej może skłonić do podjęcia decyzji o zakończeniu sekund przestępnych na dobre”.

READ  Aminokwasy znaleziono w próbkach asteroid zebranych przez japońską sondę Hayabusa2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *