Zimowa burza uderza w środkową i wschodnią część Stanów Zjednoczonych

19:21 czasu wschodniego, 9 stycznia 2024 r

Agencja z Karoliny Południowej donosi o „znacznych szkodach” spowodowanych możliwymi tornadami

Od Isabel Rosales i Wesa Brewera z CNN

Według Lance Cpl, patrol autostradowy Karoliny Południowej zgłasza „znaczne szkody” spowodowane możliwym tornado w granicach miasta Bamberg, około 60 mil na południe od Kolumbii. Brittany Glover.

Według urzędnika-skarbnika miejskiego Robina Chavisa „szybko poruszająca się” burza spowodowała zawalenie się Starego Ratusza. W chwili zniszczenia stuletni budynek nie był zamieszkany.

Według Chavisa służby ratownicze pracują nad projektem oczyszczenia dróg i gruzu z dotkniętego obszaru.

Według Glovera kilka firm w centrum Bambergu odniosło poważne szkody, w tym zawalił się sklep z antykami. Zdjęcia przedstawiają dachy zerwane przez cegły po drugiej stronie ulicy.

Według Glovera na Main Street zawalił się także duży obszar South Carolina Dęb do beczek, producenta beczek z winem i whisky. Zdjęcie, które zrobiła, przedstawiające zniszczenia, pokazuje rzędy dębowych beczek wystawionych na działanie żywiołów.

Glover powiedział, że drzewo spadło na pusty dom w Bambergu.

Glover twierdzi, że do wtorkowego popołudnia nie zgłoszono żadnych obrażeń.

Glover powiedział, że autostrada 301 w centrum miasta jest obecnie zamknięta, ponieważ Departament Transportu pracuje nad budową objazdu.

„Jutro wyślemy zespół badawczy do Bambergu, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat możliwego tornada, które uderzyło dziś po południu” – oznajmiła National Weather Service w poście na X, znanym wcześniej jako Twitter.

READ  Prokurator twierdzi, że Northwestern zwolnił trenera Pata Fitzgeralda z ważnej przyczyny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *