Zimowe wakacje: Czy teraz rzucasz się na loty, czy rzucasz kostką?

(CNN) – Wysokie ceny, odwołane loty, zarezerwowane noclegi i wynajem samochodów. Lato z podróżniczym bałaganem wciąż wygląda raczej gorąco i świeżo.

Ale nadszedł czas, aby spojrzeć w przyszłość, ponieważ za niecałe dwa miesiące zbliża się kolejny trudny czas: sezon zimowych wyjazdów wakacyjnych 2022.

Odłóż więc koszule, rozpakuj kurtki i przygotuj się na ferie zimowe. Oto, co musisz wiedzieć:

Kiedy należy kupić bilety na loty na ferie zimowe?

Podjęcie decyzji, kiedy kupić bilety lotnicze, wydaje się bardziej skomplikowane niż kiedykolwiek. Ceny zmieniają się codziennie, nawet co godzinę. Konsekwencje tej pandemii pod względem personelu i możliwości są nadal odczuwalne.

Ale październik to chyba najlepsza okazja. Innymi słowy, teraz.

Hayley Berg, główny ekonomista w HuberAplikacja do planowania podróży i rezerwacji. Powiedziała CNN Travel, że widzi ludzi czekających później niż kiedykolwiek, aby przypieczętować umowę podczas ożywienia po pandemii.

„W szczególności w święta jest to prawdziwy problem, ponieważ teraz jest najlepszy czas, aby zarezerwować rejs na Święto Dziękczynienia i Boże Narodzenie” – powiedział Berg.

Hopper zasugerował w e-mailu, aby poczekać nie później niż w połowie października.

To nie tylko kwestia cen, powiedział Berg. Wskazała również na inne niebezpieczeństwo, czekając: „Wycieczki mogą być całkowicie wyprzedane w dniach, w których chcesz podróżować”.

Najgorszy czas na rezerwację? „ostatnia chwila”

Scott Keyes, założyciel strony internetowej z ofertami lotów i poradami dotyczącymi podróży Tanie loty Scott, według CNN Travel, najlepsze oferty były faktycznie zeszłego lata (pamiętaj, że w 2023 r.). Ale powiedział: Ale nie zniechęcaj się w tym roku.

„Drugim najlepszym momentem na rezerwację lotów jest teraz – ponieważ najgorszym momentem na rezerwację jest czekanie do ostatniej chwili” – powiedział Keys. „Jeśli jeszcze nie zarezerwowałeś tych lotów i naprawdę chcesz podróżować w czasie ferii zimowych, spróbuj zarezerwować je na następny tydzień lub dwa”.

READ  Urzędnicy Fed ostrzegają, że głęboko zakorzeniona inflacja stanowi „znaczne ryzyko”

Keys uważa, że ​​w miarę zbliżania się Święta Dziękczynienia i Bożego Narodzenia ceny biletów lotniczych mogą stać się droższe, a nie mniejsze.

Phil Dingler, współwłaściciel Travel Resource urlopowiczJako przewodnik wykorzystuje popularne jesienne wakacje.

„Uważam Halloween za termin za rozsądną cenę za podróż w Święto Dziękczynienia, ale staram się zarezerwować wcześniej” – powiedział Dingler w e-mailowym wywiadzie. „Po Halloween ceny idą w górę, ponieważ zbliża się Święto Dziękczynienia. W przypadku świątecznych rejsów należy naprawdę zarezerwować przed Świętem Dziękczynienia, ale najlepsze oferty są między teraz a Halloween”.

Lot Alaska Airlines przylatuje na międzynarodowe lotnisko w Los Angeles 2 października. To, jak zdecydujesz, kiedy kupić bilet, zależy od wielu czynników osobistych, a także od cen linii lotniczych.

Aaron B/Bauer-Griffin/Getty Images

Klub samochodowy i podróżniczy AAA Miała różne dane o cenach biletów lotniczych w Święto Dziękczynienia.

Na podstawie danych o rezerwacjach z lat 2019, 2021 i 2022 do tej pory AAA znalazło najniższe średnie ceny zaledwie 7-14 dni przed Świętem Dziękczynienia, a najwyższe 28-60 dni przed świętem. Jednak dane pokazały również wzrosty cen w ciągu ostatnich siedmiu dni przed świętem.

Więc musisz czekać? AAA powiedział CNN Travel, że wiele zależy od osobistych okoliczności, takich jak budżet i elastyczność w planach lotów. Jeśli nie masz dużo miejsca na ruchy, może nie warto ryzykować czekania na okazję w niższej cenie.

„Linie lotnicze mają mniej lotów niż w 2019 roku, co oznacza mniejszy wybór dla konsumentów” – powiedziała Paula Tweedall, starszy wiceprezes ds. podróży z AAA. „W przypadku niedoboru personelu i szczytów przepustowości ryzykujesz opóźnieniami, a nawet brakiem lotów, zwłaszcza jeśli w grę wchodzi pogoda”.

Jakie są najlepsze dni na podróż w Święto Dziękczynienia?

Expedia podzieliła się kilkoma przemyśleniami na temat tego, kiedy podróżować na Święto Dziękczynienia (czwartek, 24 listopada):

READ  7 przepisów na bułki z kurczakiem, fasolą, warzywami i nie tylko

Aby zaoszczędzić pieniądze, biuro podróży zasugerowało poczekanie z wyjazdem do poniedziałku (21 listopada) zamiast soboty (19 listopada) i niedzieli (20 listopada), „ponieważ weekend to najdroższy czas na rozpoczęcie wycieczki w Święto Dziękczynienia”.

Dodał, że średnie ceny biletów na poniedziałek są o ponad 30% niższe niż w sobotę i o 15% niższe niż w środę (23 listopada).

Jeśli chodzi o zwroty, Expedia stwierdziła, że ​​piątek (25 listopada) jest najtańszym terminem. Powrót w poniedziałek (28 listopada) zamiast w niedzielę (27 listopada) może zaoszczędzić od 5% do 10%.

Hopper sugeruje również lot w Święto Dziękczynienia, jeśli możesz, oszczędzając około 100 USD od taryfy szczytowej. Samoloty Plus powinny być mniej zatłoczone.

Keyes powiedział, że weekend z okazji Święta Dziękczynienia to bonus. „Święto Dziękczynienia to najlepszy ukryty tydzień na podróże międzynarodowe” – powiedział Keyes.

dlaczego?

Powiedział, że Boże Narodzenie i Nowy Rok obchodzone są na całym świecie, a zatem pojawiają się na całym świecie, ale Święto Dziękczynienia to tylko święto w Stanach Zjednoczonych. Loty krajowe są drogie, ale nie loty międzynarodowe.

„W tygodniu Dziękczynienia można znaleźć niesamowite okazje w całej Europie”. Powiedział, że sprawdzając jedną z taryf w tym tygodniu, znalazł tańszą taryfę z Nowego Jorku do Lizbony w Portugalii (429 USD w obie strony, niż Cedar Rapids w stanie Iowa (567 USD) w obie strony).

Jakie są najlepsze dni na podróż na Boże Narodzenie?

Hopper otrzymał wskazówki, kiedy podróżować na Boże Narodzenie (niedziela, 25 grudnia):

Jeśli chodzi o wyloty, powiedziała, że ​​podróżni mogą zaoszczędzić 120 USD poza godzinami szczytu, wylatując w poniedziałek (19 grudnia) lub we wtorek (20 grudnia) przed Bożym Narodzeniem. Hopper oszacował, że wyjazd w Wigilię może w tym roku zaoszczędzić około 100 dolarów. Witryna powiedziała, że ​​unikaj podróży w czwartek (22 grudnia) lub piątek (23 grudnia), ponieważ będą to najdroższe dni na podróż.

READ  Jesteśmy blisko recesji, ale to „właściwie dobra rzecz” - Bitcoin News Economics

W przypadku powrotów we wtorek (27 grudnia) lub środę (28 grudnia) po Bożym Narodzeniu możesz zaoszczędzić 40 USD za bilet. Powiedziała, aby unikać powrotu w poniedziałek (26 grudnia), Nowy Rok lub 2 stycznia, najdroższe terminy powrotu.

Kilka innych wskazówek od ekspertów

Zdobądź swoje kaczki z rzędu: „Bycie przygotowanym to najlepszy sposób na zmniejszenie stresu podczas podróży w Święto Dziękczynienia i Boże Narodzenie” – powiedział Dingler. „Jeśli to możliwe, zarezerwuj lot bez przesiadek wcześnie rano” w dniu podróży o małej objętości. Poradził również, aby nie sprawdzać torby, jeśli to możliwe.

Nagradzaj się: Jeśli podróżujesz kilka razy w roku lub więcej i doceniasz niski poziom stresu, Keys zasugerował zakup karty kredytowej, która zawiera „ukryte korzyści”. Obejmuje to dostęp do prywatnych poczekalni na lotnisku, które zabiorą Cię z dala od tłumów i zapewnią bezpłatne jedzenie, napoje, a nawet masaże.

Unikaj pośpiechu: Jeśli jedziesz, powiedział Twidale, wyjedź wcześnie rano przed godziną szczytu lub po 20:00. Jeśli potrzebujesz wypożyczonego samochodu, zarezerwuj go wcześniej, aby zablokować cenę i zapłacić z góry, aby zaoszczędzić pieniądze. Jeśli podróżujesz, ale jedziesz na lotnisko, zarezerwuj miejsce parkingowe. Zasugerowała również zapisanie się na wstępne badanie TSA, aby ominąć długie linie bezpieczeństwa.

Hotele: Jeśli wybierasz się do dużego miasta (pomyśl o Nowym Jorku, Chicago itp.), prawdopodobnie dostaniesz lepszą ofertę, jeśli poczekasz z rezerwacją pokoju do kilku dni przed datą przyjazdu, powiedział Berg. Ostrzeżenia: To jest dla osób, które nie zginęły w konkretnym hotelu lub okolicy. A w przypadku mniejszych miast, powiedziała, że ​​ludzie powinni nadal rezerwować wcześniej, ponieważ opcje są ograniczone.

Górne zdjęcie: kasa biletowa United Airlines na lotnisku Reagan National Airport w Arlington w Wirginii w Wigilię 2021 r. (Eric Lee / Bloomberg przez Getty Images)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.