Złapał przemytnika pamięci i setki dysków SSD przyczepionych do jego pasa

Zdjęcie: Chińska Inspekcja Imigracyjna HKEPC

„Przemytnik pamięci” brzmi jak coś, co sztuczna inteligencja wyszkolona w nagradzanych powieściach fantasy mogłaby wymyślić, ale w rzeczywistości jest to Ten koleś, który próbował wbić mule 420 (!) kijów M.2. Pamięć SSD przypięta do pasa, do Chin z Makau. Władze wyceniły żetony na 32 984,94 USD (około 80 USD za sztukę), ale suma w terabajtach nie została ogłoszona.

Zwykle przemytnicy próbują przemycić towary o dużej wartości, takie jak procesory czy karty graficzne. Ostatnia próba ukrycia się 70 kart graficznych za 617 funtów przychodzi na myśl żywy homar. Wręcz przeciwnie, przemytnik dysków SSD zdecydował się zamiast tego przemycić sprzęt o niskiej wartości. To nie pierwszy raz, kiedy dyski SSD M.2 są wysyłane do Chin. Niedawne popiersie z tego roku zawierało ukrywającego się mężczyznę 84 dyski SSD wewnątrz skutera. Dyski SSD M.2 nadal zawierają metalowe części, więc obejście wykrywaczy metali bez włączenia alarmu jest prawie niemożliwe.

Zamiast ukrywać dyski SSD w paczce, sprawca zdecydował się przykleić dyski wokół ciała na większą odległość. Przejętą nagrodą było 420 dysków M.2, co odpowiada łącznej wartości około 32 984,94 USD. Za 78,53 USD za sztukę winowajcą może być przemyt dysków PCIe 4.0 o pojemności 1 TB lub 2 TB.

Cały dzień będę teraz myślał o możliwości zrobienia remake’u Johnny’ego Mnemonica z Wachowskim w Delcie Rzeki Perłowej.

READ  Twórcy Steam ujawniają tajne sztuczki, których używają, aby skłonić Cię do kliknięcia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *