Źródło: Chiefs zgadzają się na roczny kontrakt z QB Carsonem Wentzem

ESPN potwierdziło, że rozgrywający wolnego agenta Carson Wentz zgodził się na roczny kontrakt z Kansas City Chiefs.

Wentz podpisał kontrakt z Rams jako rezerwowy rozgrywający w 10. tygodniu, po spędzeniu pierwszej połowy sezonu bez zespołu. Sezon 2022 spędził w Washington Commanders, ale został zwolniony w lutym 2023 r., a kontrakt pozostał mu na dwa lata.

31-letni Wentz rozpoczął finał sezonu zasadniczego Rams przeciwko San Francisco 49ers, ponieważ rozgrywający z Los Angeles Matthew Stafford był wypoczęty. Wykonał 17 z 24 podań na 163 jardy, dwa przyłożenia i jeden przechwyt. Poprowadził obie drużyny w pośpiechu z 17 prowadzącymi na 56 jardów i przyłożeniem.

Wentz został wybrany przez Philadelphia Eagles z numerem 2 w 2016 roku i grał dla nich przez sześć sezonów. Po sezonie 2020 został sprzedany do Indianapolis Colts po utracie początkowej pracy na rzecz Jalena Hurtsa. Wentz oddał 27 podań po przyłożeniu i zremisował swój rekord kariery siedmioma przechwytami z Colts, ale jego status w drużynie stał pod znakiem zapytania, ponieważ w dwóch ostatnich meczach zespołu miał problemy z dostaniem się do play-offów.

Waszyngton przeszedł na Wentza po sezonie 2021, wysyłając dwa typy w trzeciej rundzie do Colts i zamieniając się z nimi typami w drugiej rundzie. Zagrał w ośmiu meczach dla Commanders, rzucając 11 przyłożeń i dziewięć przechwytów. Stracił czas ze względu na złamany palec, po czym został odsunięty na ławkę rezerwowych na korzyść Taylora Heinicke.

W ciągu ośmiu sezonów w NFL Wentz wykonał 62,7% podań na 22 292 jardy, 153 przyłożenia i 67 przechwytów.

Bleacher Report jako pierwszy poinformował o transakcji.

Sarah Barshop z ESPN przyczyniła się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *