Panika, gdy dron uderza w Tatarstan 800 mil w głąb Rosji

Według lokalnych władz fabryka w głębi Rosji oskarżona o montaż irańskich dronów do użycia przeciwko Ukrainie została zaatakowana we wtorek we wtorek, raniąc co najmniej 12 osób.

Trzecia co do wielkości rafineria ropy naftowej w Rosji została również zaatakowana wczesnym rankiem w Tatarstanie, położonym co najmniej 800 mil od linii frontu na Ukrainie, co było najgłębszym atakiem w Rosji od początku wojny.

Choć Kijów oficjalnie nie przyznał się do tej zasługi, cytuje się anonimowe źródło w ukraińskiej armii Ukraińska Prawda Agence France-Presse podała, że ​​ataku dokonał wywiad wojskowy przy użyciu dronów przypominających lekkie samoloty. Materiał filmowy rzekomo przedstawiający atak w Jełabudze w rosyjskiej republice Tatarstanu ukazuje panikę związaną z jednym z najdalej sięgających ataków dronów na Ukrainie, jeśli się potwierdzi. Na nagraniu widać coś, co wygląda jak mały samolot pędzący w kierunku budynku, podczas gdy widzowie krzyczą z przerażenia, by chwilę później rozbić się o ziemię, gdy budynek zostaje uderzony i staje w płomieniach.

Władze w Tatarstanie podały, że w budynku mieszkali studenci i miejscowi pracownicy, twierdząc, że dwie osoby ranne we wtorkowym ataku miały zaledwie 17 lat. Ale ukraińskie źródło wywiadu było Zacytowany Ukraińskie media podały, że zbombardowany obiekt był zakładem montażowym irańskich dronów Shahed.

Poinformowało o tym anonimowe źródło ukraińskiego wywiadu Reutera W wyniku ataku ucierpiała także rafineria Taniko należąca do Tatniefti, będąca częścią próby Kijowa ograniczenia dochodów Rosji z ropy. Władze rosyjskie bagatelizowały jednak znaczenie ataku dronów, twierdząc, że produkcja w rafinerii Taniko nie została przerwana.

Podobnie przywódca Tatarstanu Rustam Minnikhanov oświadczył w oświadczeniu dla Telegramu, że „nie doszło do poważnych uszkodzeń” obiektu w Jełabudze.

„Teraz niezwykle ważne jest zachowanie spokoju i nie poddawanie się panice, którą sprawcy tej zbrodni celowo starają się zasiać” – napisał Minnikhanov.

READ  Pogoń ukraińskiej rodziny po bezpieczeństwo kończy się śmiercią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *