Związek twierdził, że Starbucks nielegalnie zamknął kawiarnię w odpowiedzi, donosi Bloomberg

Plakat pro-związkowy jest widoczny na latarni przed lokalem Starbucks Broadway i Denny w dzielnicy Capitol Hill w Seattle, 22 marca 2022 r.

Toby Scott | zdjęcia soby | Lekka rakieta | Obrazy Getty

związek zawodowy w Starbucks Twierdzi, że sieć kawiarni niedawno zamknęła kawiarnię konsorcjum w odwecie za wysiłki aktywistów, Wiadomości Bloomberga zgłoszone.

To najnowsza eskalacja między szybko rosnącym narodowym ruchem robotniczym a kawowym gigantem.

Związek Pracy, związek, który wspiera działania regulacyjne w Starbucks, podobno powiedział w piątek w raporcie dla Krajowej Rady ds. Stosunków Pracy, że Starbucks narusza federalne prawo pracy, zamykając na stałe swój sklep w Ithaca w stanie Nowy Jork. Grupa twierdziła, że ​​to odwet, ponieważ pracownicy byli na miejscu Głosuj na związki w kwietniuWedług organizacji Konto Twitter.

Starbucks powiedział, że otwiera i zamyka sklepy „jako regularną część” swojej działalności. „Naszym celem jest zapewnienie, że każdy partner jest wspierany w jego indywidualnej sytuacji i mamy natychmiastowe możliwości rynkowe” – powiedział rzecznik Starbucks w e-mailu do CNBC.

Według raportu, związek prosi agencję o uzyskanie nakazu sądu federalnego, aby zapobiec lub szybko cofnąć zamknięcie sklepu.

Około 100 kawiarni Starbucks głosowało za przystąpieniem do związków pod przewodnictwem UW, podczas gdy tylko 14 lokalizacji głosowało przeciwko związkom. W tym tygodniu Zjednoczona Organizacja Robotnicza ogłosiła, że ​​jest w trakcie tworzenia Fundusz za milion dolarów Aby pokryć utracone wynagrodzenie dla strajkujących baristów.

Zjednoczona Organizacja Pracy złożyła co najmniej 175 skarg przeciwko sieciom kawy za nieuczciwe praktyki pracownicze, jak wcześniej podała CNBC. Starbucks zaprzeczył jakimkolwiek wykroczeniom.

Przeczytaj pełny raport z Bloomberg News tutaj.

Amelia Lucas z CNBC przyczyniła się do powstania tego raportu.

READ  Kontrakty terminowe Dow: wzrost akcji w rozmowach rosyjsko-ukraińskich; Apple, Holenderskie Bractwo wybucha

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.