Mariah Carey staje w obliczu procesu sądowego „All I Want For Christmas Is You”

Symbol zastępczy podczas wczytywania akcji artykułu

Piosenkarka Mariah Carey zostaje pozwana w sprawie świątecznego robaka uszu „All I Want for Christmas Is You” przez autora piosenek, który twierdzi, że naruszył prawa autorskie do jego utworu o tym samym tytule, który został wydany pięć lat przed sukcesem w 1994 roku .

Andy Stone, którego pseudonim to To Vince Vance, członek zespołu Vince Vance & the Valiants, który złożył pozew przeciwko 53-letniemu Careyowi w piątek w sądzie federalnym w Nowym Orleanie. Domaga się odszkodowania w wysokości co najmniej 20 milionów dolarów i między innymi zarzuca naruszenie praw autorskich i bezpodstawne wzbogacenie.

Carey został wymieniony w pozwie ze współscenarzystą Walterem Afanasyevem i firmą muzyczną Sony.

Dokumenty sądowe opisują Vance’a jako samozatrudnionego artystę, który w 1989 r. napisał wspólnie piosenkę „All I Want for Christmas Is You” i nagrał ją w studiu w Nashville. Został później wydany i „otrzymany na antenie w okresie świątecznym 1993… zaczął pojawiać się na listach przebojów Billboard”.

Piosenka Carrie ma to samo imię, ale nie jest identyczna teksty i muzyka, w 1994 roku na jej albumie „Wesołych Świąt”. Pozew twierdzi, że Carey i inni pozwani „nie starali się ani nie uzyskali pozwolenia” od Vance’a na wykorzystanie, powielanie lub rozpowszechnianie utworu i oskarżają ich o naruszenie jego praw autorskich.

Oto spojrzenie na jedną z najgłośniejszych spraw dotyczących praw autorskich w ostatniej dekadzie — i jak eksperci odróżniają naruszenie od inspiracji. (Wideo: Daron Taylor, Sarah Hashmi/The Washington Post)

Carey nie skomentował publicznie pozwu. Sony Music nie odpowiedziało od razu na prośbę o komentarz na początku soboty.

Mariah Carey do baru w Teksasie, który zakazał „All I Want for Christmas” do 1 grudnia: „Najwyższy czas”

Piosenka Carrie stała się bożonarodzeniowym klasykiem i co roku podstawą świątecznych list przebojów, przez co nie jest jasne, dlaczego pozew został złożony dopiero teraz.

Prawa autorskie generalnie nie obejmują samych tytułów utworów, z dziesiątkami zarejestrowanych wpisów O „All I Want for Christmas Is You” w Urzędzie Praw Autorskich USA od soboty.

READ  Koniec „Nigdy nie miałem” – sezon 4 będzie finałem

Dokumenty sądowe mówią, że adwokaci Vance’a początkowo skontaktowali się z Carey i innymi osobami w kwietniu 2021 r., a następnie wystosowali pismo w grudniu. „Nawet po poinformowaniu oskarżonych o obawach powód nie był w stanie osiągnąć porozumienia w sprawie wykorzystania All I Want for Christmas is You” – napisano w pozwie.

Policja powiedziała, że ​​mężczyzna włamał się do Muzeum Sztuki w Dallas i uszkodził starożytne artefakty

Carey, znany ze swoich hitów, takich jak „Fantasy” i „Hero”, został wprowadzony do tegorocznej Galerii Sław Songwriters, która stronie internetowej Opisała swoją rolę jako „elitarną grupę autorów piosenek” i powiedziała, że ​​„napisała lub współtworzyła 18 z 19 piosenek numer jeden na liście Billboard Hot 100”.

Swój pierwszy singiel zdobyła w Stanach Zjednoczonych z „Vision of Love” w 1990 roku i wygrała 5 gramów Nagrody, 3 Rekordy Świata Guinnessa Adresy A Ivor Novello Zdobyła nagrodę za wybitny 5-oktawowy styl, który przyniósł jej międzynarodową sławę za jej występy muzyczne.

„All I Want for Christmas Is You” Carey’a jest nadal niezwykle popularny, a jego serwis muzyczny przesyłany jest ponad miliard razy. spotify Dla niektórych nieoficjalna zapowiedź rozpoczęcia sezonu świątecznego. Ale inni twierdzą, że stało się przereklamowane i denerwujące, z tylko jednym barem w Teksasie w zeszłym roku zakaz Odtwórz piosenkę przed 1 grudnia, a potem pozwól jej grać tylko „raz w nocy”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.