2. oficer nowojorskiej policji, Wilbert Mora, umiera po strzelaninie w Harlemie

Drugi funkcjonariusz policji z Nowego Jorku zmarł z powodu obrażeń odniesionych w piątek, gdy strzelec otworzył ogień podczas wezwania do zamieszek w Harlemie, poinformował we wtorek komisarz policji.

Oficer Wilbert Mora, który dołączył do Departamentu Policji w 2018 roku, został śmiertelnie ranny wraz ze swoim partnerem, 22-letnim Jasonem Riverą, który został uznany za zmarłego w piątek. Oficer Mora, lat 27, został przewieziony na operację w szpitalu Harlem.

W następnych dniach urzędnicy policji i burmistrz Eric Adams opisali pana. Mora jako walcząca o życie w szpitalu.

Ale obrażenia funkcjonariusza Mory były zbyt poważne i dwa dni po przeniesieniu do Centrum Medycznego NYU Langone został uznany za zmarłego. Komisarz Keechant Sewell powiedział we wtorek, że oficer Mora był „bohaterem” zarówno w służbie wojskowej, jak i za to, że po śmierci został dawcą narządów.

Rodzina oficera Mory zdecydowała się na dawstwo jego narządów, powiedział Leonard Achan, prezes LiveOnNY, wyznaczonej agencji zajmującej się pozyskiwaniem narządów dla obszaru metra w Nowym Jorku, która zajmowała się dawstwem od oficera Mory.

W tym tygodniu narządy funkcjonariusza Mory były w trakcie dopasowywania do pacjentów na listach oczekujących, panie. powiedział Achan.

„Kiedy rodzina oficera Wilberta Mory została powiadomiona o jego śmierci, jego rodzina wiedziała, że ​​ich odważny i oddany syn będzie chciał nadal ratować życie, nawet po śmierci” – powiedział. Achan powiedział w oświadczeniu. „Ostatnim darem oficera Mory był dar życia dla innych w potrzebie”.

Strzelanina w piątek była pierwszą śmiercią dwóch policjantów miejskich na służbie od 2014 roku, kiedy to oficerowie Rafael Ramos i Wenjian Liu zostali napadnięci i zastrzeleni z bliska, gdy siedzieli w swoim radiowozie na Brooklynie.

„Prawdziwi bohaterowie nigdy nie umierają. Nasz brat, funkcjonariusz policji Wilbert Mora, opuścił nas, ale od tego dnia będzie żył w sercu każdego nowojorskiego funkcjonariusza policji ”- powiedział Patrick J. Lynch, prezes Patrolman’s Benevolent Association, największego związku policyjnego w mieście.

Kredyt …NYPD, za pośrednictwem Associated Press

Funkcjonariusze policji powiedzieli, że funkcjonariusze Rivera i Mora odpowiedzieli około 18:30 na telefon od kobiety, która powiedziała, że ​​jej syn jej groził. Kiedy przybyli, syn, później zidentyfikowany przez policję jako Lashawn McNeil, znajdował się w sypialni w wąskim korytarzu.

READ  Rosyjscy szpiedzy atakują Wielką Brytanię w cyberkampanii mającej na celu podważenie demokracji: raport

Kiedy funkcjonariusze Rivera i Mora zbliżyli się do drzwi sypialni, pan. 47-letni McNeil pojawił się i zaczął strzelać, poinformowali urzędnicy. Obaj oficerowie zostali uderzeni; Pan. McNeil został postrzelony w ramię i głowę przez trzeciego oficera, gdy próbował opuścić mieszkanie. Pan. McNeila zmarł w poniedziałek jego obrażeń.

Osiągnięty telefonicznie pod numerem zarejestrowanym na członka rodziny oficera Mory w niedzielę, mężczyzna, który odebrał, był na chwilę ogarnięty emocjami i odmówił rozmowy o nim.

W zeszłym tygodniu w mieście zastrzelono czterech funkcjonariuszy. We wtorek, policjant został postrzelony w nogę podczas konfrontacji z nastoletnim podejrzanym w Bronksie, policja powiedziała, a w czwartek detektyw został zastrzelony podczas wykonywania nakazu rewizji na Staten Island. Żadne z tych obrażeń nie zagrażało życiu.

Oficerowie Rivera i Mora zostali przydzieleni do 32. komisariatu w Harlemie. Oficer Mora został przydzielony do komisariatu w 2019 r., zgodnie z profilem Departamentu Policji. Oficer Rivera, który miał w tej pracy około 18 miesięcy, został w maju przydzielony na komisariat.

Chelsia Róża Marcius, Troy Closon oraz Rebecca Davis O’Brien przyczyniły się do raportowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *