Akcje europejskie walczą o kierunek ze względu na wzrost ropy i gazu ziemnego

Europejskie akcje wzrosły w środę w odpowiedzi na rosnące ceny ropy Brent i gazu ziemnego w odpowiedzi na Rosję. Nasila swoje ataki W dużych miastach Ukrainy.

Regionalny Stoxx Europe 600, w następstwie gwałtownego spadku z poprzedniej sesji, przeszedł pomiędzy zyskami i stratami w porannym handlu, gdy inwestorzy zrównoważyli potencjał spowolnienia gospodarczego po kryzysie z bankami centralnymi. – Wsparcie Era Gotówka.

Indeks Hong Cheng w Hongkongu spadł o 1,8 proc., podczas gdy kontrakty terminowe monitorujące indeks Wall Street S&P 500 dodał 0,8 proc.

Na arenie międzynarodowej ropa Brent wzrosła o 5,9 procent do 111 dolarów za baryłkę po prezydencie USA Joe Bidenie. Ogłoszony Rosja jest odizolowana od świata i czeka kolejne sankcje.

Tymczasem europejskie ceny gazu ziemnego osiągnęły najwyższy poziom w historii. Kontrakty terminowe powiązane z TTF, całkowita cena gazu ziemnego w Europie, wzrosną o ponad 50 procent do 185 euro za megawatogodzinę, po czym obniżą zyski do poziomu 146.

Sankcje nałożone na Rosję przez kraje zachodnie do tej pory miały na celu obejście sektora energetycznego, chociaż obawy o zakłócenia w dostawach wywołały wahania na światowych rynkach.

Morton Kirting, szef europejskich akcji w holenderskiej firmie inwestycyjnej NN Partners, powiedział: „Ropa Brent jest największym czynnikiem strachu na giełdzie”. [economic] Wzrost naprawdę uderza ”.

Ale strateg inwestycyjny Bairda, Rose Mayfield, powiedział: „Istnieje poczucie zagrożenia z powodu wojny, ale może ona skierować Rezerwę Federalną i inne banki centralne na mniej agresywną ścieżkę”.

Rentowności niemieckiej 10-letniej obligacji benchmarkowej wzrosły o 0,03 punktu procentowego do minus 0,04 procent. Po tym a Potężny rajd W przypadku obligacji amerykańskich, brytyjskich i strefy euro we wtorek rynki instrumentów pochodnych zaczęły być wyceniane przez banki centralne w tempie bardzo powolnego zacieśniania polityki monetarnej, co miało zakończyć się wsparciem monetarnym okresu epidemii ciągłymi podwyżkami stóp procentowych.

READ  Miasto Filadelfia przywróci kolejność masek wewnętrznych, stając się pierwszym dużym miastem w USA, które to zrobi tej wiosny.

Przychody Skarbu USA w okresie 10 lat wzrosły o 0,02 punktu procentowego do 1,73 procent. Rentowność długu, która wspiera globalne koszty finansowania zewnętrznego, spadła we wtorek o prawie 0,1 punktu procentowego, powracając do poziomu odnotowanego w styczniu, zanim prezes Fed Jay Powell przygotował rynki finansowe. Szybkość agresji wzrasta.

Ostatnie zyski Rosji z ropy naftowej, które są o 15 procent wyższe niż w Brent, pochodzą od czasu inwazji prezydenta Władimira Putina na Ukrainę. Bombardowanie przyspieszyło Największe miasta sąsiedniego kraju. Ceny wzrosły pomimo twierdzeń, że Stany Zjednoczone i 30 innych krajów uwolnią ze swoich rezerw strategicznych 60 mln baryłek.

Biden znajduje się pod rosnącą presją, by zakazać importu rosyjskiej ropy, gdy Republikanie i Demokraci wzywają prezydenta USA do zerwania więzi energetycznych z Kremlem. W swoim przemówieniu o stanie państwa we wtorek Biden opowiedział się za środkami karnymi wobec Rosji, ale podkreślił, że kontrolowanie cen jest jego „najwyższym priorytetem”.

Rosyjski bank centralny zapowiada, że ​​moskiewska giełda, która nie została otwarta w poniedziałek, zostanie zamknięta w środę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *