Akcje spadają w związku ze słabymi danymi z produkcji, GameStop rośnie po powrocie „Roaring Kitty”.

Usterka techniczna na nowojorskiej giełdzie (NYSE) w poniedziałek rano spowodowała kilka błędnych notowań akcji i zahamowanie zmienności.

Błąd dotknął kilka spółek, a w szczególności spadek o 99,9% ceny akcji Berkshire Hathaway (BRK-A) należącej do Warrena Buffetta – podała Ines Ferré z Yahoo Finance.

Akcje klasy B spółki Berkshire Hathaway (BRK-B), których cena wynosi 1/1500 ceny akcji klasy A, spadły w poniedziałek aż o 1,1% i wydawało się, że błąd w dużej mierze nie dotyczy ich, pomimo widocznej zmienności w obu przypadkach… Obydwa wersje. Po ponownym otwarciu akcji A do obrotu około godziny 11:35 czasu wschodniego.

„Problemy techniczne związane z przedziałami cenowymi dla całej branży publikowanymi przez CTA SIP spowodowały, że dziś rano notowania wielu akcji na giełdach NYSE Group zostały wstrzymane” – podała NYSE w oświadczeniu przesłanym pocztą elektroniczną wkrótce po godzinie 11:00 czasu wschodniego.

Traderzy i urzędnicy reagują na problemy techniczne na parkiecie nowojorskiej giełdy papierów wartościowych (NYSE) w Nowym Jorku, USA, 3 czerwca 2024 r. REUTERS/Brendan McDiarmid

Traderzy i urzędnicy reagują na problemy techniczne na parkiecie nowojorskiej giełdy papierów wartościowych (NYSE) w Nowym Jorku, USA, 3 czerwca 2024 r. REUTERS/Brendan McDiarmid (Reuters/Reuters)

Przedziały cenowe zapobiegają dużym wahaniom lub ekstremalnym ruchom poszczególnych akcji. Giełda NYSE podała, że ​​akcje, których to dotyczy, zostały ponownie otwarte lub są w trakcie ponownego otwierania, a problem został rozwiązany.

Akcje Chipotle (CMG) zostały wstrzymane ze względu na zmienność około 14 minut po otwarciu rynku, choć spadły jedynie o 1,2%.

Horace Mann Educators (HMN) i Franco-Nevada Corp (FNV), firma skupiająca się na złocie i zajmująca się transmisją strumieniową, również zostały tymczasowo zawieszone.

Usterka techniczna pojawiła się w poniedziałek, kilka dni później Zanik Z bieżących obliczeń indeksu S&P 500 (^GSPC) i Dow Jones Industrial Average (^DJI) z około godziny.

Około tydzień temu nowojorska giełda zaczęła rozliczać akcje w ciągu jednego dnia roboczego, zgodnie z nową zasadą Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, zgodnie z którą czas między transakcją a rozliczeniem został skrócony z dwóch do jednego dnia.

READ  Agent United Airlines rzekomo „roześmiał się” po tym, jak „na siłę” wypchnął z samolotu mężczyznę z porażeniem czterokończynowym. Teraz firma musi zapłacić jego rodzinie 30 milionów dolarów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *