Aktualne relacje na żywo między Izraelem a Gazą: Armia izraelska twierdzi, że dwóch zakładników zostało uwolnionych z Gazy

Dwóch zakładników, Fernando Simon Marman (60 l.) i Luis Haar (70 l.), którzy należeli do osób porwanych w Izraelu 7 października, zostało uratowanych podczas specjalnej operacji w Rafah w południowej Strefie Gazy wczesnym rankiem w poniedziałek, podało IDF.

„Będziemy w dalszym ciągu dokładać wszelkich starań i wszelkimi środkami, aby stworzyć warunki dla powrotu uprowadzonych, w tym… możliwość osiągnięcia porozumienia” – powiedział w poniedziałek rzecznik IDF, admirał Daniel Hagari.

Siedziba Forum ds. Zakładników i Rodzin Osób Zaginionych stwierdziła w oświadczeniu: „Składamy hołd żołnierzom IDF, którzy wykazali siłę i odwagę, aby doprowadzić do uwolnienia dwóch zakładników, i życzymy im wszystkim bezpiecznego i szybkiego powrotu do domu Czas na resztę ucieka.” „Zakładnicy przetrzymywani przez Hamas. Ich życie jest zagrożone z każdą chwilą. Rząd izraelski musi wyczerpać wszystkie dostępne opcje, aby ich uwolnić. Życie 134 zakładników wciąż wisi na włosku.”


Lokalizacja dwóch zakładników uratowanych w poniedziałek ze Strefy Gazy była znana od tygodni, ale operację specjalną kilkakrotnie przekładano w obawie, że może ona kosztować życie zakładników, podało izraelskie źródło ABC News.

Według izraelskiego źródła siły izraelskie minęły około 40 minut od wejścia do budynku w Rafah, na południe od Gazy, gdzie przetrzymywano dwóch zakładników, do momentu wsadzenia ich do helikoptera, który zabrał ich z okolicy.

– Jordana Miller i Morgan Winsor, ABC News


Premier Izraela Benjamin Netanjahu pochwalił w poniedziałek ogłoszenie armii o wyzwoleniu dwóch izraelskich zakładników ze Strefy Gazy.

„Fernando i Luis, witajcie z powrotem” – oznajmił Netanjahu w oświadczeniu. „Składam hołd naszym dzielnym bojownikom za śmiałą akcję, która doprowadziła do ich uwolnienia. Tylko utrzymujący się nacisk militarny, aż do całkowitego zwycięstwa, doprowadzi do uwolnienia wszystkich naszych zakładników. „

„Nie przepuścimy żadnej okazji, aby sprowadzić je do domu” – dodał.

Dwóch zakładników – Fernando Simon Marman (60 l.) i Luis Haar (70 l.) – znalazło się wśród osób porwanych w południowo-zachodnim Izraelu i przewiezionych przez granicę do Gazy w wyniku ataku terrorystycznego kierowanego przez Hamas 7 października. Według informacji izraelskiej armii zostali oni uratowani podczas operacji specjalnej w Rafah w południowej Gazie w poniedziałek o świcie.

– Jordana Miller i Morgan Winsor, ABC News


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *